obserwacje

Murchlon
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 23:00

obserwacje

Post autor: Murchlon »

Nigdy nie interesowałem się motylami, ale w tym roku przyszło mi się zmierzyć z napisaniem pracy badawczej na temat: "preferencje różnych gatunków motyli odnośnie roślin", dopiero zacząłem obserwacje. Zastanawiam się, czy można byłoby poszerzyć materiał o zależności pomiędzy np. długością ssawki a rodzajem wybieranego kwiatu (mowa nie o roślinach żywicielskich, a tych, na których motyle przysiadają). Jaka literatura/ strony internetowe pozwalają na zweryfikowanie takich informacji?

Może jakieś nowe pomysły na poprawę jakości pracy? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: obserwacje

Post autor: Antek Kwiczala † »

Witas

Re: obserwacje

Post autor: Witas »

Murchlon pisze:Zastanawiam się, czy można byłoby poszerzyć materiał o zależności pomiędzy np. długością ssawki a rodzajem wybieranego kwiatu (mowa nie o roślinach żywicielskich, a tych, na których motyle przysiadają). Jaka literatura/ strony internetowe pozwalają na zweryfikowanie takich informacji?
Całe morze literatury.... A co autor to inna interpretacja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: powodzenia w szperaniu :P
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: obserwacje

Post autor: Dispar »

Pamiętam, że na którymś z sympozjum ktoś miał nawet bardzo zajmujący :D referat na temat długości ssawki motyli dziennych i wybieranych przez ten gatunek kwiatów. Niektórzy pewnie to pamiętają - ja słabo bo szybko zasnąłem :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”