Phytoecia bialooki Danilevsky, 2010

Nowe gatunki dla nauki, nowe dla fauny, nowe taksony, aktualne zmiany nomenklatoryczne itp.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9516
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 2 times
Kontakt:

Phytoecia bialooki Danilevsky, 2010

Post autor: Jacek Kurzawa »

Phytoecia bialooki Danilevsky, 2010

Danilevsky M.L., 2010. Four new Phytoecia (Coleoptera: Cerambycidae) from Turkey. Studies and reports of District Museum Prague-East. Taxonomical Series 6 (1-2): 19-30.

Praca do pobrania ze strony autora: http://www.cerambycidae.net/articles_da ... y_2010.htm

Mam w zbiorze odłożoną do opisu nowego gatunku Phytoecię (n.sp.) od Piotrka Białookiego. Okaz otrzymałem w prezencie, do oznaczenia. Po niedługim czasie zorientowałem się, ze nic mi tu nie pasuje, pokazałem go Rejzekowi, potem wyslałem do zaopiniowania. M.Rejzek widział okaz, co też widać na etykietce ..... Gatunek więc czekał u mnie w zbiorze "na lepsze czasy" od 2002 r., :? Gatunek nowy dla nauki, należało "tylko" usiąść, zrobić diagnostykę, zrobić opis i puścić do druku.

Życie nie pozwoliło, ostatnie lata byly "niesprzyjające" (w tym 7 przeprowadzek: Tomaszów-Bełchatow-Tomaszów-Manchester-Tomaszów 2x - no i jestem już we własnym :D ).

No i cóż, muszę przyznać, że spóźniłem się z opisem :( To dokładnie daty i lokalizacja holotypu Phytoecia bialooki Danilevski, 2010, cechy oczywiście się zgadzają.


Załączam fotki.

PS. Na "otarcie łez" napiszę, że to nie jedyny n.sp., który czeka... tym razem już postaram się.
Załączniki
Phytoecia_bialooki_Danilevski_2010.jpg
Phytoecia_bialooki_Danilevski_2010.jpg (94.34 KiB) Przejrzano 1713 razy
etykietka.jpg
etykietka.jpg (111.71 KiB) Przejrzano 1713 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „NOWE gatunki”