co gryzie Gilberta Grape'a???

STAWONOGI głównie gromady: pajęczaki (Arachnida), skoczogonki (Collembola), pierwogonki (Protura), widłogonki (Diplura) i inne. Również ślimaki, bo i takie na Forum się pojawiają.

Podział stawonogów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stawonogi
muchówka
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 18 września 2010, 23:26
Gender: women

co gryzie Gilberta Grape'a???

Post autor: muchówka »

Moi drodzy Entomolodzy!

Proszę Was o pomoc w rozwiązaniu zagadki. Od miesiąca jakiś paskudny owad podgryza mnie i mojego męża. Ja powoli wpadam w paranoję, czy nie są to pluskwy, które w Anglii (gdzie obecnie mieszkam) są sporym problemem.

Problem zaczął się, kiedy musieliśmy przeprowadzić się na dwa tygodnie do sąsiadów, do sypialni bardzo rzadko przez nich używanej, a zatem - bardzo zakurzonej. Po powrocie do domu ilość ugryzień się zmniejszyła. Naszą sypialnie wysprzątałam, starannie odkurzyłam, sprawdzając, czy nie ma śladów pluskiew. Nie znalazłam nic, co mogłoby wskazywać na ich obecność. Pościel czysta (bez brunatnych lub krwistych plamek), na materacu i w szczelinach łóżka ani śladu, nie czułam też charakterystycznego zapachu (smrodu?), o którym czytałam na różnych forach. To było dwa tygodnie temu. Miałam wrażenie, że ugryzienia ustąpiły - aż do wczoraj, kiedy obudziłam się z mnóstwem bąbli po ukąszeniach.

Bąble mam na brzuchu, ramionach, w okolicy pach, swędzą niemiłosiernie. Są owalne, zaczerwienione (z wyraźnym śladem wkłucia). Ułożone w linii ciągłej.

Jestem pełna podejrzeń, że to mogą być pluskwy. Fakt,że nie znalazłam bezpośrednich dowodów - poza przypuszczeniami opartymi na śladach po ukąszeniu, no i powszechnością problemu.

Druga ewentualność - sprawcą mogą być pchły...? Te są w domu (mamy wychodzącego kota, który - co prawda jest regularnie odpchlany, ale w międzyczasie zdarza mu się "gościć" paskudy).

Komary raczej odpadają, bo nie widać ich u nas, poza tym ukąszenia są w miejscach, które są w nocy pod kołdrą.

Będę wdzięczna za wskazówkę - co może być przyczyną mojego utrapienia, będzie mi łatwiej przygotować się do "walki".

Z góry wielkie dzięki.
Karolina
muchówka
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 18 września 2010, 23:26
Gender: women

Re: co gryzie Gilberta Grape'a???

Post autor: muchówka »

Dołączam foty robaka znalezionego na ścianie. Wygląda na zahibernowanego, albo po prostu zdechłego. Otoczony jakby cieniutką, białą pajęczynką. Proszę o werdykt - pluskwa, czy nie pluskwa.
Załączniki
"plecy" robaka
"plecy" robaka
bug_02.jpg (139.76 KiB) Przejrzano 2094 razy
"spód" robaka
"spód" robaka
bug_03.jpg (147.89 KiB) Przejrzano 2094 razy
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: co gryzie Gilberta Grape'a???

Post autor: Tomasz G. »

A nie jest to stonoga, która padła ofiarą pająka?
Mamil
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 24 kwietnia 2010, 19:55
Lokalizacja: Lublin

Re: co gryzie Gilberta Grape'a???

Post autor: Mamil »

Też mi się tak wydaje że prosionek wpadł w sidła :P
Jest on zupełnie nie grożny.
muchówka
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 18 września 2010, 23:26
Gender: women

Re: co gryzie Gilberta Grape'a???

Post autor: muchówka »

W tym przypadku to raczej "nieprosionek" ;)

Hm, zapomniałam napisać, że długość robaka to 7 mm.
No i co w takim razie gryzie?
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 września 2010, 16:30 przez muchówka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: co gryzie Gilberta Grape'a???

Post autor: Tomasz G. »

A dlaczego sądzisz, że to nie jest prosionek?
Pluskwy wyglądają inaczej (zobacz w google np)
Prosionki nie gryzą, do domu wszedł przypadkiem, więc to nie on jest twoim utrapieniem :)
muchówka
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 18 września 2010, 23:26
Gender: women

Re: co gryzie Gilberta Grape'a???

Post autor: muchówka »

"nieprosionek", bo nie proszony. Taki żarcik :)
Dzięki za diagnozę. Nie ukrywam, że dała mi nadzieję, że to jednak nie pluskwy są moim utrapieniem. :)
Pozdrawiam i szukam dalej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Stawonogi (bez owadów)”