Ratunku!!!Co to za robale?

Błonkówki
aisha8212
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 12:09
Lokalizacja: Lubliniec

Ratunku!!!Co to za robale?

Post autor: aisha8212 »

Od kilku dni pełno ich w moim domu, nie znam a ni nie interesuję sie żadnymi insektami więc wolałabym się dowiedziec co to za owady opanowują mój dom.Jest ich coraz wiecej, mają ok 0.5-1 cm dł, trochę skaczą i latają. Nie mogę znieść myśli że jakis obsiada moje dzieci. Pomocy!!!!!!!!
Załączniki
IMG_0007.JPG
IMG_0007.JPG (92.77 KiB) Przejrzano 2030 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16325
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 4 times

Re: Ratunku!!!Co to za robale?

Post autor: Aneta »

Jak na moje oko to coś z Braconidae, w każdym razie nic szkodliwego, gryzącego, pasożytniczego itp.
aisha8212 pisze:Nie mogę znieść myśli że jakis obsiada moje dzieci.
A na to jedyna recepta to zamknąć się w całkowicie sterylnym pomieszczeniu i nigdy z niego nie wychodzić. W normalnym życiu zawsze nas coś obsiądzie, czy tego chcemy czy nie :cool:
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Fakt, o dzieci trzeba się troszczyć, ale... jeszcze nie tak dawno (w geologicznej skali czasu, czyli kilkaset tys. lat temu), owady stanowiły źródło pokarmu dla gatunku Homo sapiens, a i dzisiaj niektóre są konsumowane (widziałem na własne oczy :smile: ).
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16325
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 4 times

Post autor: Aneta »

Nie trzeba się cofać o kilkaset tysięcy lat, wg Biblii nawet Jan Chrzciciel żywił się na pustyni miodem i szarańczą :mrgreen:
Stefan Kozieł
Posty: 63
Rejestracja: piątek, 6 marca 2009, 21:32
Lokalizacja: Strzyżowice

Post autor: Stefan Kozieł »

Aneto i Antku chyba nie radzicie aby aisha8212 pozbyła się nieproszonych gości zjadając je :mrgreen: :mrgreen:
Tak jak Aneta sugeruje to coś z Braconidae a one w sumie są pożyteczne jako że ich larwy pasożytują na larwach innych owadów.
A jedyna rada, która mi się nasuwa to siatki na oknach. Sam w tym roku zostałem zmuszony do obrony przed plagą komarów i założenia siatek (można kupić gotowe lub zrobić z gestej firanki). Wprawdzie nieproszonych gości nie pozbędziesz się całkowicie ale możesz znacznie ograniczyć ich ilość.
Pozdrawiam! Życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
Jacek H.
Posty: 306
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 11:48
Lokalizacja: Sękocin

Post autor: Jacek H. »

Na zdjeciu IMG_0007 jest najprawdopodobniej samica Roptrocentrus piceus (Hymenoptera, Braconidae, Doryctinae), parazytoida między innymi larw chrząszcza spuszczela Hylotrupes bajulus (Cerambycidae). Zainteresowałbym się czy jakiś mebel, drewniane konstrukcje itd. itp. znajdujące się w domu nie jest miejscem rozwoju tych chrząszczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HYMENOPTERA”