Leucodonta bicoloria?

Dla tych osób, którzy dysponują wyłącznie fotografiami i chcieliby je pooznaczać. Wszystkie motyle.
Awatar użytkownika
szymbz
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Leucodonta bicoloria?

Post autor: szymbz »

czy to to?
sfotografowane wczoraj k. Gdyni a wg mapki ze strony Motyle Europy - nie występowało w Pomorskim po 1960.
i takie mam pytanie po przeczytaniu wątku o ropzpinaniu i atlasie - czy takie "dowody" w postaci zdjęć komukolwiek do czegokolwiek się przydadzą, gdyby, dajmy na to, nie było innych stwierdzeń w danym kwadracie?
pozdrawiam
Szymon
Załączniki
P1200289c.jpg
P1200289c.jpg (41.97 KiB) Przejrzano 1327 razy
beksinski
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2006, 23:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: beksinski »

Witam,
tak to L.bicoloria. W atlasie Buszki jest podawana jako rzadko spotykana i rzeczywiscie tak bylo. Wydaje mi sie jednak ze w ostatnich czasach gatunek jest regularnie notowany. Ja sam lapalem w srodkowej Polsce w ostatnich 10 latach co roku. W tym roku na Ponidziu widzialem kilka osobnikow.

Pomorze to chyba rzeczywiscie jedyne miejsce gdzie nie bylo swiezych rekordow. Rekord oczywiscie przydatny. Serdecznie zachecam do wpisania rekordu na stronie Krzyska Jonko, lepidoptera.eu (zreszta znasz bo sie odwolujesz do niej).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szymbz
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: szymbz »

hej,
ale ja nie umiem tam nic dodać. Loguję się i... nie mogę znaleźć opcji dodawania obserwacji - tylko przeglądanie. No nic, pytałem kiedyś o to autora strony, zapytam jeszcze raz :)
Pozdrawiam i dzięki
Szymon
beksinski
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2006, 23:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: beksinski »

Hej,
musisz miec mozliwosc dodawania rekordow, ja dopiero po wyslaniu maila do Krzyska dostalem taka mozliwosc. Wiec moze to o to chodzi. Wtedy w menu Funkcje->Obserwacje bedziesz miec dodatkowa ikonke dodaj rekord.
Mysle ze to jest problem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szymbz
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: szymbz »

no i już wysyłam moje obserwacje hurtem (tylko pewne i tylko zanotowane - więc nie tak znowu wiele...).
zaraz tez dodam trochę gąsienic i ciem do oznaczenia, żeby je też do obserwacji dopisać :)

Jestem fanatykiem takich on-lineowych formularzy i jak tylko moge to się dorzucam. Zreszta poniekąd zarządzam czymś takim na www.kuling.org.pl - w dziale kartoteka można dodawac własne obserwacje ptaków na Pomorzu, jednak na razie nie mamy jeszcze interfejsu on-line i jest to żmudne i wymaga przejrzenia wielgachnej listy kryteriów. Ale z czasem będzie lepiej :)
Pozdrawiam
Szymon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motyle (bez gąsienic) [FOTO-oznaczanie]”