Klucz do Depressariidae

Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Klucz do Depressariidae

Post autor: Łukasz »

Czy ktoś ściągał ze strony PTE (http://156.17.59.206/) klucz do Depressariidae - i mógłby powiedzieć który to dokładnie. Nie chcę ściągać wszystkich 169 po kolei :D
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16325
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 4 times

Re: Klucz do Depressariidae

Post autor: Aneta »

Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Re: Klucz do Depressariidae

Post autor: Łukasz »

Dzięki! Tego właśnie szukałem.
Temat do zamknięcia/usunięcia.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Klucz do Depressariidae

Post autor: Antek Kwiczala † »

Łukasz kulturalnie podziękował, ale rodziny Depressariidae zapewne nie znalazł (nie wiem, czy pisząc swój post już to wiedział :wink: ), bo nie mógł. Gdy powstawał wykaz rodzin dla potrzeb opracowywanych kluczy, tej rodziny jeszcze nie było, a teraz też nie ma :) . Aktualnie to podrodzina w rodzinie Elachistidae. Inna sprawa, że rodzina Elachistidae też nie jest opracowana, więc polskiego klucza do Depressariinae po prostu nie ma.
Marek Hołowiński
Posty: 5059
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 4 times

Re: Klucz do Depressariidae

Post autor: Marek Hołowiński »

Antek Kwiczala pisze:Łukasz kulturalnie podziękował, ale rodziny Depressariidae zapewne nie znalazł (nie wiem, czy pisząc swój post już to wiedział :wink: ), bo nie mógł. Gdy powstawał wykaz rodzin dla potrzeb opracowywanych kluczy, tej rodziny jeszcze nie było, a teraz też nie ma :) . Aktualnie to podrodzina w rodzinie Elachistidae. Inna sprawa, że rodzina Elachistidae też nie jest opracowana, więc polskiego klucza do Depressariinae po prostu nie ma.
otóz jest klucz obejmujący Depressariinae. Wg wykazu podanego przez Anetę jest to ta pozycja:
43 Toll S. 1964. Oecophoridae. Klucze do oznaczania owadów Polski, cz. XXVII, z. 35, Warszawa, 174 ss.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Klucz do Depressariidae

Post autor: Antek Kwiczala † »

Masz Marku rację. Nie szukałem ich w innej rodzinie (Oecophoridae). Te przetasowania w mikrach są jednak dosyć częste, i kto tego nie śledzi na bieżąco, jest zgubiony. Dzięki za sprostowanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LITERATURA”