Małe pytanko:)

malgo44
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2011, 21:16
Gender: women

Małe pytanko:)

Post autor: malgo44 »

Przepraszam,że Wam zawracam głowę i pewnie piszę w zupełnie nieodpowiednim miejscu,ale mam nadzieję,że mi wybaczycie.
nie pisałam nigdy na tak powaznym i profesjonalnym forum,ale "raz kozie śmierc" :D
Chciałabym poprosic fachowców o pomoc w oznaczeniu owada,który buszuje po mojej działce.Pięknie cyka ,gra i buczy cały sloneczny dzień.Mieszka w norce ok.20 cm.w trawie.Obok wejścia do norki zauważyalm puste ubranka,takie jakby wyszedł z niej owad,bo było za małe.Chyba ma teraz inną postac i szybciej się chowa przede mna,wcześniej zauważyłam,ze mialy ok.3-4 cm,czarne z duża głową,nogi trochę jak u konika polnego.Jest ich sporo,pięknie śpiewaja,ale norek jest b.dużo i boję się troche o moje małe brzozy i inne drzewka.
Cykają wspaniale caly dzień i nie mam zamiaru robi im czegoś złego.Chciałbym po prostu wiedziec,co z nami mieszka :) jak już jest.
Pozdrawiam.M.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16290
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 2 times

Re: Małe pytanko:)

Post autor: Aneta »

Obstawiam świerszcza polnego, Gryllus campestris.
Janek
Posty: 356
Rejestracja: sobota, 5 kwietnia 2008, 23:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała, CA62,

Re: Małe pytanko:)

Post autor: Janek »

Trochę nie pasuje mi ta wielkość, ale ja obstawiałbym Turkucia podjadka Gryllotalpa gryllotalpa http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 24&bih=673 Bo po mojemu, to świerszcze piszczą, a nie cykają.
Ale niebawem się objaśni.
malgo44
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2011, 21:16
Gender: women

Re: Małe pytanko:)

Post autor: malgo44 »

Aneta pisze:Obstawiam świerszcza polnego, Gryllus campestris.
Bardzo dziękuję za odpowiedź,po zobaczeniu zdjęc dokładnie pasuje do mojego stworka,tak..to zupełnie mój swierszcz...Jeszcze jedno pytanie..mam się go bac,czy tylko słuchac:)?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16290
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 2 times

Re: Małe pytanko:)

Post autor: Aneta »

Słuchać, to absolutnie nieszkodliwe stworzenie.
malgo44
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2011, 21:16
Gender: women

Re: Małe pytanko:)

Post autor: malgo44 »

Aneta pisze:Słuchać, to absolutnie nieszkodliwe stworzenie.
Dziękuję i pozdrawiam.
Zablokowany

Wróć do „ABC - Pytania początkujących”