Najlepszy wyjazd tego sezonu.

BODZIO1
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 11 września 2007, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Najlepszy wyjazd tego sezonu.

Post autor: BODZIO1 »

Jak już pisałem to złapaliśmy w tym roku Dysgonia algira 1 szt samca na światło w Beskidzie Niskim w okolicy Dukli. Postanowiliśmy na koniec sezonu poprawić jeszcze raz bo prawdopodobnie to miał być świetny teren przerzutowy na ,,migranty”. :lol: Mieliśmy agregat i bombowe światło UV żarówkę i świetlówki. Oprócz tego chodziłem po nocy z siekierą i wbijałem paliki do których przybijałem gwoździami gąbki nasączone winem z miodem na zakrętkach od słoików, które przygotował Karamba. Do tej przynęty miały lecieć trupie główki eskadrami. Ja jak żyję jeszcze czegoś takiego nie robiłem, wykonywałem tylko polecenia i plan taktyczny. :roll: Specjalnie pojechaliśmy przed nadchodzącym frontem z nadzieją na bombowe loty. Nic nie przyleciało rozpętała się ulewa i z super stanowiska zjechaliśmy w deszczu i błocie. Gąsienica zrobił mi nawet fotkę na pamiątkę. Z wyprawy przywiozłem tylko siatkę puszek po piwie bo nie będę zostawiał śmieci w terenie. Jak mi nie wierzycie to spytajcie Karambę i Gąsienicę. Mam tylko do nich pretensję, że zamiast mnie zawieść do szpitala na oddział zamknięty to zawieźli mnie do domu. Jestem ciekaw czy wszyscy koledzy mają śmiertelnie poważne naukowo podejście do motyli. :?: Może znajdą się tacy co mają rekreacyjno sportowe jak ja. Chciałbym też wiedzieć czy macie fajnych kolegów z którymi jeździcie na bombowe wyprawy ,,motylarskie”. Jak nie macie to polecam Karambę i Gąsienicę.
Z koleżeńskim pozdrowieniem: BODZIO
noctua
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2007, 14:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: noctua »

Witaj Bodzio!
Jesli możesz to proszę o wiecej sczegóów na temat odłowu D. algira.
Pozdrawiam Noctua
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Dispar »

Bodzio, Karamba, Gąsienica
Aleśta sobie fajne pseudonimy chłopaki dobrali :D :D :D .
Jesteście z UPA czy Francuskiego Ruchu oporu???
(Noctua to też też fajny pseudonim)
Chociaż i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi :D .
jon

moja historyjka sprzed lat :)

Post autor: jon »

Kiedyś, jak miałem 16 lat i wracałem z pogrzebu mojego dziadka, zauważyłem na pniu drzewa siedzącego miernikowca. Jakiś Entephria. Bardzo chciałem go mieć, ale siedział za wysoko skurczybyk, więc postanowiłem coś wykombinować. Wpadłem na pomysł, aby spłoszyć go kijem, którego jednak nie było w pobliżu. Musiałem wejść na pobliski, stary, poniemiecki, zaniedbany cmentarz. Wchodziło się tam taką wąską bramką. Zaraz za mną szły dwie panie, które chciały skrócić sobie drogę do centrum. Mnie się spieszyło, bo bałem się aby motyl sobie gdzieś nie odleciał. Zachowywałem się więc dość nerwowo i nagle ujrzałem drąga. Kiedy go podniosłem i się odwróciłem, te dwie panie z wrzaskiem zaczęły uciekać, widząc takiego dziwaka. Krzyczały coś o zboczeńcu. Ja nie przejmując się tym podbiegłem do tego drzewa ale okazało się że kij jest nadal zbyt krótki. Motyl siedział drętwo jak w hibernacji. Wymyśliłem więc, aby przytargać kubeł na śmieci z pobliskiego podwórka. Podstawiłem go pod drzewem i stanąłem na nim. Po pierwszym machnięciu kijem kubeł się przewrócił a ja razem z nim. Śmieci wysypały się na chodnik. Kiedy spojrzałem na pień motyla już nie było i cholera wie gdzie poleciał? Pozbierałem więc śmieci i poszedłem spokojnie do domu jak przystało na powrót z pogrzebu. :)

Janusz
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Post autor: Adam Larysz »

D. algira zaleciała latoś dużo dalej, bo do Helsinek - g. nowy też dla Finlandii:
http://www.dlc.fi/~peterpa/lepi/lajikuvat/uudet2007.htm
BODZIO1
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 11 września 2007, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: BODZIO1 »

Noctua posłałem Panu prywatną wiadomość ale nie wiem czy doszła. Natomiast Panie Adamie to niewiarygodne ale bardzo prawdopodobne bo ten nasz okaz jest w 100% w lepszym stanie ,,technicznym". Ten Fiński wygląda, że to też samiec. Ciekawe czy poszły też samice, jak tak to może się okazać, że gatunek się ,,zaplezie” u nas. Tak jak Eucarta virgo bo już u nas nawet w mieście przylatuje w dużych ilościach. Kiedyś unikat. Nie wiem ale może w związku z ociepleniem klimatu niektóre gatunki zaczną loty na północ. Tam przecież coraz częściej stoki nasłonecznione w lecie są wypalone na popiół.
Pozdrawiam: BODZIO1
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Post autor: Adam Larysz »

Wystarczy Adam - żadne per Pan, na Forum zwracamy się do siebie po imieniu :wink:
A zasięgi, jak cała przyroda - są dynamiczne i się zmieniają. Nie wiem czy przez ocieplanie się klimatu, bo dla mnie to nie jest takie pewne, jest wiele innych czynników, które mogą na to wpływać...
BODZIO1
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 11 września 2007, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: BODZIO1 »

Wybacz Adamie jestem od niedawna na Forum wszystko zrozumiałem, a co do tej drugiej sprawy to nie będę się wypowiadał bo się na tym nie znam.
Ale mam ,,pomysła”!!! Wiem co zrobić żeby było pełno zmierzchnic trupich główek i jak jeszcze raz za kila lat pojedziemy z Karambą i Gąsienicą na ,,migranty” to zasypią nas te motyle. No i może już nie będę musiał jak głupek łazić po polach w nocy z siekierą i przybijać paliki z przynętami. Trzeba tylko powiedzieć azjatom żeby jedli stonkę ziemniaczaną to będą bardzo mądrzy. Bo jedzenie stonki wpływa na rozum. Jedzą jakieś świństwa penisy tygrysa, jądra baribala, sproszkowane rogi nosorożca w tym wypadku to samo jakby obgryzali paznokcie. A robią to wszystko na potencję, której przecież im nie brakuje. Rozumy im się poprawią i z głupot żarcia takiego się wyleczą. Jest ich przecież dużo to może wyżrą stonkę i nie będzie trzeba kropić kartofli. Wyjdzie to wszystkim na zdrowie bo przecież żywność nie kropiona jest zdrowsza. Właśnie taka ochrona przyrody by mi się podobała, no i może już nigdy nie będzie potrzeby brania tego motyla pod ochronę. Namówię Karambę i Gąsienicę żeby założyli ze mną spółkę i zajęli się hodowlą i eksportem stonki ziemniaczanej do Azji. Jakby ktoś chciał jeszcze wejść w ten biznes to zapraszam.
Pozdrowienia dla wszystkich i aby do wiosny: BODZIO1
noctua
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2007, 14:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: noctua »

Dzięki Bodzio!
Wiadomosć otrzymałem!!
Dispar uważaj na tajną organizację o nazwie "Czego się boicie brzydkie kaczątka" :twisted:
Noctua
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”