forumowicz miesiąca

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 6 times

forumowicz miesiąca

Post autor: Jacek Kalisiak »

Może warto by się zastanowić nad jakąś formą promowania wartościowych, ciekawych, czy może też życzliwych wypowiedzi na forum.
Jedną z możliwości jakie widuję na forach jest przyznawanie pewnego rodzaju podziękowania, czy wyróżnienia przypinanego przez użytkowników pod wypowiedź lub wątek. Ale musi być ona wyraźnie widoczna.

Inna możliwość to plebiscyt na najciekawszą wypowiedź, wątek, czy na forumowicza, którego wypowiedzi (przedstawione fakty, obserwacje, zdjęcia) uznamy za najwartościowsze. Np. można by zgłaszać do wyróżnienia i głosować przez ostatnie trzy dni miesiąca.

Z jednej strony uważam, że warto, by raz na jakiś czas społeczność forum entomo wyróżniła najciekawiej wypowiadających się forumowiczów. Z drugiej strony nie chodzi mi o jakikolwiek ranking, więc możliwość przyklejenia przez czytających np. biedroneczki (punktu?) do wartościowej wypowiedzi bez konieczności zabierania głosu dałaby szanse na szybkie podziękowanie za ciekawą wypowiedź?
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: Brachytron »

Może na początek wystarczyłoby przywrócenie tego co już było? Jeśli dobrze pamiętam opcja "pomógł".
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1629
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Zastanawiam się, czy nie jest wystarczającą miara oceny po prostu ilość odpowiedzi czyli aktywność uczestników. Czyli dany wątek sam się ocenia, ciekawy spotyka się z dużym odzewem a nieciekawy - nie. Chyba bym zostawil tak jak jest, bądź jak przedmówca - wrócił do opcji "pomógł"

Czy przypinanie punktów ( biedronki to dobry punkt = lubię to , a czarna wdowa to zły punkt = nie lubię tego ) nie doprowadzi do np. zbyt negatywnej oceny forumowicza a nie jego postu? No i czy rzeczywiście ranking atrakcyjności jest wogóle potrzebny, czy zwiększy to Waszym zdaniem atrakcyjność tego forum?
admin
Administrator
Posty: 1612
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: admin »

Opcja pomógł była w wersji phpBBPrzemo, w tej nie ma, ale może jest w dodatkach.

Pomysl mi się podoba, z pewnościa wyłanianie wątków ciekawych, promowanie ich w jakiś sposób czy też jakas form dodatkowych punktów dla autorów takich postów wpłynęlaby zachęcająco do ciekawego pisania.

Poszukam czegoś w dodatkach do phpBB.
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: Dark »

Rafał SZCZECIN pisze: ( biedronki to dobry punkt = lubię to , a czarna wdowa to zły punkt = nie lubię tego )
O, wypraszam sobie ;) Jako wielbiciel arachnofauny prosiłbym nie deprecjonować tej niezwykłej grupy zwierząt i powielanie stereotypów o "złych" pająkach :P
Proponuję już motylki, bo to samo, kolorowe "zuo" ;)
A tak na serio, raczej lepszy jest system, który już mamy. Unikamy gonienia za czasami bezsensownymi odpowiedziami dla samego nabijania licznika. Jak również strzelania na zasadzie "a może trafię".
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 6 times

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: Jacek Kalisiak »

Moje intencje dobrze zrozumiał Jacek. Żadnego karania, czy punktów negatywnych. Żadnego nabijania wątków odpowiedziami.
Chodzi o postawienie wyrazu sympatii przy ciekawym poście, bo ciekawy, wartościowy, fajne zdjęcie, cenna merytoryczna odpowiedź. Nieraz nie mam nic do powiedzenia w wątku, ale chętnie bym wyróżnił np, ostatnie wątki i wypowiedzi Rafała Celadyna :ok: i Pawła Lipskiego :ok: (m.inn.)
Grzesiek
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek, 11 lipca 2011, 20:23
UTM: CA61
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: Grzesiek »

Na jednym z forów można dawać znaczek "wartościowa dyskusja". Do tego można popierać wypowiedzi. Zamiast dodawać swoje trzy grosze, które już niewiele wnoszą mozna po prostu dać głos poparcia.
Krzysztof S.
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 20:30
Lokalizacja: Chocianów
Kontakt:

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: Krzysztof S. »

Osobiście odznaczyłbym złotym medalem Anetę za oznaczenia owadów w setkach wątków. Z szybkość i jakością z jaką to czyni robi niesamowite wrażenie. Niestety, jeśli będą oceniane tylko treści merytoryczne taka aktywność pozostanie na marginesie.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 6 times

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: Jacek Kalisiak »

Jeszcze raz powtórzę, i myślę że z wypowiedzi admina wynika, że podobnie rozumie zgłoszony postulat: nie chodzi o ranking! Chodzi o możliwie skondensowane wyrażenie swojego wsparcia dla treści wypowiedzi i postawy w postach. Więc przyznawanie takiego poparcia byłoby możliwe każdemu i pod każdym postem.

Oczywiście gdyby kiedykolwiek powstał pomysł wyróżnienia forumowicza miesiąca, roku, czy wszech czasów, to Aneta :ok: byłaby również jedną z moich faworytek !
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: Miłosz Mazur »

Nie wiem czy pamiętacie jak taki pomysł "zjechał" z góry na dół Paweł Jałoszyński. Stwierdził nawet, że nigdy by się rejestrował gdyby było coś takiego... Ma on może wysublimowane poczucie humoru, ale przyznam, że dawanie biedronek i gwiazdek takiemu Lechowi Borowcowi czy Markowi Wanatowi to nieco... chmmm... no mam mieszane uczucia ;)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16325
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 4 times

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: Aneta »

Na początku oczywiście bardzo dziękuję za docenienie :]
Co do meritum - mnie też odznaczanie biedroneczkami i pajączkami kojarzy się tak nieco.... przedszkolnie :> I powtórzę to, co zawsze - jeśli ktoś czyta forum porządnie, a nie po łebkach, to doskonale wie, kogo i czyje wypowiedzi trzeba cenić i brać pod uwagę. Mogę jeszcze zrozumieć wyróżnienie interesującego wątku, o czym pisał tu Grzesiek, ale rozdawanie personalnych plusików i gwiazdek - nie bardzo mi się to widzi.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: Malko »

trochę mi się to kojarzy forumowicz miesiąca wyróżnienie jak pracownik miesiąca :) Aneta ma racje, kto czyta ten wie. Jednocześnie myślę, że powinna być forma wyróżnienia ludzi dzielących się znakomitymi fotorelacjami z entomologicznych wypraw lub spostrzeżeniami z swoich badań/hodowli/wypadów terenowych - tego się w książkach i czasopismach nie wyczyta...
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: forumowicz miesiąca

Post autor: CARABUS12 »

Malko pisze:trochę mi się to kojarzy forumowicz miesiąca wyróżnienie jak pracownik miesiąca :) Aneta ma racje, kto czyta ten wie. Jednocześnie myślę, że powinna być forma wyróżnienia ludzi dzielących się znakomitymi fotorelacjami z entomologicznych wypraw lub spostrzeżeniami z swoich badań/hodowli/wypadów terenowych - tego się w książkach i czasopismach nie wyczyta...
A mnie to się kojarzy z restauracją McDonald's. :birra:
Zablokowany

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”