Barczatka.

Hodowla owadów
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 317
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:25
UTM: XU29
Lokalizacja: Jeziorki

Barczatka.

Post autor: Kacper »

Dzien dobry. Mam pytanie. Wylegly mi sie 2 sztuki Euthrix potatoria samiec i samica. Samica napompowala skrzydla a samiec nie. Czy jest szansa, ze dojdzie do kopulacji?
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Barczatka.

Post autor: Antek Kwiczala † »

Wg mnie jest pewna szansa, ale raczej nikt nie prowadzi takich "eksperymentów". Spróbuj, i napisz, czy Ci się udało :wink:
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 317
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:25
UTM: XU29
Lokalizacja: Jeziorki

Re: Barczatka.

Post autor: Kacper »

Mial ktos taki przypadek?
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 317
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:25
UTM: XU29
Lokalizacja: Jeziorki

Re: Barczatka.

Post autor: Kacper »

Już nie żyją, jaja już ponad tydzień temu złożone, ale chyba nic z tego nie będzie:( Tak przy okazji wykluły mi się gąsienice Pterostoma palpina z jaj złożonych przez samicę złapaną na światło. Ale powiem szczerze że zaczynam nie 'ogarniać' tego wszystkiego:) 50 erminea, tera 30 palpina, 30 lubricipeda 40 rubi, galli, euphorbiae, ligustri, jakaś kapturnica i jeszcze jedno ostatnio znalazłem na osice 6 gąsienic długość ponad 3cm, przy głowie pęczek włosków, coś podobnego jak u potatorii, z 2 rzędami białych kropek na grzbiecie. Uff to jeszcze nie koniec, hehe. Ale już nie zaśmiecam, ktoś chętny na gąsieniczki, to pisać, bo sam nie dam rady:)
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Re: Barczatka.

Post autor: Adam Larysz »

A znasz takie przysłowie: mierz siły na zamiary? :wink:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7281
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Barczatka.

Post autor: Rafał Celadyn »

...może zostaw sobie po trzy,cztery sztuki gąsienic każdego gatunku,a resztę po prostu zwróć naturze :wink: ,to pospolite gatunki ,ale po co mają powoli ginąć w przegęszczonych hodowlarkach -to tak pod rozwagę :wink: .
Pozdrowki Rafał.
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 317
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:25
UTM: XU29
Lokalizacja: Jeziorki

Re: Barczatka.

Post autor: Kacper »

Na razie daję sobie radę, a lubricipeda mam 15, rubi 25 :P Palpina wszystkie wyszły z jajek to 20 jest ich. Wiem, powypuszczam jak troszkę podrosną, to są takie maluchy :) Teraz mój wielki sukces, bo w jajkach pinastri (samica złapana na światło, zupełnie nie zniszczona złożyła mi jajeczka :)) zaczęły być widoczne główki :) i całe pozginane gąsieniczki. Powiem szczerze, że to jedne z największych jaj jakie widziałem :) Z tego co pamiętam to nawet większe od jaj pernyi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”