Robaki w domu

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Margaret
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2022, 21:31
Gender: women
UTM: Uniejów

Robaki w domu

Post autor: Margaret »

Witam
Proszę o pomoc w identyfikacji robaka, który pojawia się w domu co 3-4 dni. widuję je w kuchni na podłodze w okolicy listewek oraz w przedpokoju.robak pojawia się jeden lub dwa, no chyba,że gdzieś przeczę osobnika. Nie wiem co to jest i jaki rodzaj pułapki zastosować. Proszę o wsparcie.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Robaki w domu

Post autor: Antek Kwiczala † »

Z takiego opisu nic nie wynika. Być może gąsienica jakiejś omacnicy. Najlepiej dołącz zdjęcie.
Margaret
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2022, 21:31
Gender: women
UTM: Uniejów

Re: Robaki w domu

Post autor: Margaret »

Margaret pisze:Witam
Proszę o pomoc w identyfikacji robaka, który pojawia się w domu co 3-4 dni. widuję je w kuchni na podłodze w okolicy listewek oraz w przedpokoju.robak pojawia się jeden lub dwa, no chyba,że gdzieś przeczę osobnika. Nie wiem co to jest i jaki rodzaj pułapki zastosować. Proszę o wsparcie.
Załączniki
Dość duży okaz
Dość duży okaz
IMG_20220208_073132.jpg (94.03 KiB) Przejrzano 1389 razy
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1629
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Robaki w domu

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Spokojnie, to chrząszcz z rodziny ryjkowcowatych. Zastanawiam się tylko, czy mogły gdzieś zimować i teraz czując wiosnę już się aktywizują czy też dostały się do domu z jakimiś roślinami? W każdym razie, są neutralne dla domowników, bez obaw :)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16323
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 4 times

Re: Robaki w domu

Post autor: Aneta »

To opuchlaki (Otiorhynchus sp.), mogły być albo w postaci larwalnej w ziemi roślin doniczkowych wniesionych do domu na zimę, albo w doniczkowej choince, opcjonalnie jako dorosłe chrząszcze w jakichś warzywach korzeniowych przyniesionych z piwnicy albo z jakiegoś zewnętrznego schowka. Żadnych pułapek nie potrzeba, wystarczy wyrzucać je na zewnątrz.
Margaret
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2022, 21:31
Gender: women
UTM: Uniejów

Re: Robaki w domu

Post autor: Margaret »

Uff, dziękuję za pomoc. Faktycznie przyniosłam kwiaty doniczkowe do domu, by mogły spokojnie przezimować . :) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”