hodowla A.caja

Hodowla owadów
Awatar użytkownika
Krystian Lewandowski
Posty: 94
Rejestracja: środa, 19 maja 2004, 19:39
Lokalizacja: Starogard Gdański

hodowla A.caja

Post autor: Krystian Lewandowski »

Chciałem się dowiedziec czy jest możliwe wyhodowanie drugiego pokolenia A.caja.Hoduję te gąsienice z jajecxzek dając im do jedzenia liscie czerwonej porzeczki.Rosną na niej jak na drożdzach.Dużo nie brakuje by osiągneły rozmiary do tych jakie spotyka się w czerwcu.Nie wiem co dalej robic-czy wystawic je na dwór by zimowały czy dalej trzymać w domu i byc może wtedy dojdzie do przepoczwarezenia.Hoduje też P.potatoria jednak te przestały rosnąć i żerowac-najprawdopodobniej chcą juz zimować.
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Adam »

Nie wiem, czy już nie za późno, ale A.caja dają się hodować cały rok. Generalnie na mniszku, ale jak mrozy tęgie, to są dwa wyjścia: zawczasu posadzić sobie mniszek w skrzyneczkach - nieźle rośnie całą zimę pod przykryciem pod folią albo przejść na kapustę z główki. Pestycydy po jesieni się już rozkładają i po oberwaniu kilku zewnętrzych liści te jaśniej zielone można podawać. Kapusta szybko się psuje, więc trzeba często zmieniać. Udało mi się dwa lata temu pociągnąć w ten sposób trzy pokolenia od września do maja.
Adam
Awatar użytkownika
Paweł Wojtaszek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 14 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Chorzelów

Post autor: Paweł Wojtaszek »

Owszem, mógłbyś hodować sobie zimą i karmić kapustą. Choć takich doświadczeń nie mam bo hodowałem ogromne ilości A.caja ale w czerwcu to myślę jednak, że bez większych problemów powinno Ci się udać. życzę powodzenia!

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Miranda
Posty: 15
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2007, 13:05
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Miranda »

Maluśkie pytanko: Jak długo trwa stadium poczwarki u A. caja?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Moje lęgły się po jakichś trzech tygodniach.
Awatar użytkownika
Miranda
Posty: 15
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2007, 13:05
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Miranda »

Dziękuję bardzo :) A czym najlepiej karmić ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 czerwca 2007, 14:46 przez Miranda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Caja to taka Lymantria dispar wśród niedźwiedziówek, zje niemal wszystko 8) Można podawać liście malin, porzeczek, śliwy, wierzbę, topolę... Zerknij sobie na Motyle Europy albo na Warp Zone, tam są długie listy roślin żywicielskich. Z mojego doświadczenia wynika, że caja znakomicie rozwija się nawet na naparstnicy (Digitalis).
Awatar użytkownika
Miranda
Posty: 15
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2007, 13:05
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Miranda »

Dzięki, pędzę się dokształcać !:):
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”