Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest poniedziałek, 25 mar 2019, 06:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: W pościeli
PostNapisane: piątek, 28 gru 2018, 01:40 

UTM: Kalisz
Witam. Proszę o pomoc. Widzę tu podobne osobniki na zdjęciach. Takie oto stworzenie siedziało dziś w mojej pościeli. Co to jest. Czy mam 1 sztukę czy szukać towarzyszy. Jeśli mogę mieć ich więcej proszę powiedzieć jak się ich pozbyć z sypialni

Załączniki:
Komentarz: Zdjęcie z 28.12.2018 r. ,Moje mieszkanie
received_516538045534049.jpeg
received_516538045534049.jpeg [ 27.03 KiB | Przeglądane 294 razy ]
Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł: Re: W pościeli
PostNapisane: piątek, 28 gru 2018, 01:53 

UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
inne zainteresowania: Muzyka, informatyka, makrofotografia.
Czy w domu jest drewno kominkowe? Dąb? Osobnik pojawił się jeden? Na drewnie może jeszcze coś się pojawić.
Biedak. Niegroźny dla nikogo, osobniki dorosłe żywią się płatkami kwiatów. Jego ubarwienie podobne do os jest jego sposobem na unikniecie zagrożeń. Tym razem ściągnął na siebie nieszczęście i przypłacił to swoim życiem. Kolejnego spotkanego osobnika proponuję złowić do słoiczka i mu się trochę poprzyglądać, najlepiej do momentu, aż się spodoba :-) można brać w rękę, byle delikatnie, nie robić mu krzywdy.

To Clytus arietis.

PS. Jeden post na Forum wystarczy, nie ma potrzeby dublować.

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: piątek, 28 gru 2018, 01:59 

Dziękuję za odpowiedź. Przykro mi że tak zakończył swój żywot ale kiedy zobaczyłam go na poduszce to był odruch. Jutro przeszukam sypialnię. Dębowego drewna chyba nie posiadam . Mam kolekcję ciekawych patyków nadmorskich ,bardzo już wysuszonych może tam zamieszkał. Jutro biorę się za poszukiwania. Jeśli okaże się że jest ich więcej ,gdzie mogę je wypuścić bo mieszkać ze mną niestety nie mogą.

PostNapisane: piątek, 28 gru 2018, 02:19 

UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
inne zainteresowania: Muzyka, informatyka, makrofotografia.
Te patyki są z Polski czy może znad morza śródziemnego (skąd?)? Wyszedł zapewne z patyków, powinna być tam w patyczku mały okrągły otworek. Ponieważ wyszedł o tej porze i tak czekała go śmierć, więc nie ma się co za bardzo przejmować ;-) Jak będzie ich więcej to na początek proszę je złowić do pojemniczka, nie pogryzą się ze sobą.

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: piątek, 28 gru 2018, 02:24 

Patyczki nasze ,krajowe. Aż się boję jutra. Wiem że niektóre z nich miały takie małe otworki jak po cieniutkim wiertełku.

Strefa czasowa: UTC + 1