Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest niedziela, 16 gru 2018, 19:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Szukam trzyszczy
PostNapisane: sobota, 11 sie 2018, 11:50 

inne zainteresowania: Fotografia makro
Witajcie!!!
Poszukuję do zdjęć dwóch gatunków polskich trzyszczy :) : Cylindera arenaria i Cycindela maritima.
Bardzo chciał bym zrobić portrety wszystkim krajowym gatunkom a tych mi brakuje (brakuje mi też C. sylvicola ale będę niedługo na dwa dni w Bieszczadach). Na zdjęciach nie zarabiam - jest to tylko moja pasja :) Potrzebował bym w/w trzyszcze jako żywe okazy lub zatrute tuż przed wysyłką i zabezpieczone przed nadmiernym wysuszeniem. Może ktoś akurat ma pewną miejscówkę i mógł by odłowić i wysłać do mnie ?? Okaz mogę odesłać po wykonaniu zdjęcia. W załączniku moje zdjęcia trzyszczy (brakuje polnego bo stare mi się nie podoba i muszę poprawić) :)

Załączniki:
Cicindela germanica (800).jpg
Cicindela germanica (800).jpg [ 391.25 KiB | Przeglądane 538 razy ]
Cicindela hybrida (800).jpg
Cicindela hybrida (800).jpg [ 393.17 KiB | Przeglądane 538 razy ]
Cicindela sylvatica (800).jpg
Cicindela sylvatica (800).jpg [ 380.86 KiB | Przeglądane 538 razy ]
Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
 Zobacz profil WWW 

Tytuł: Re: Szukam trzyszczy
PostNapisane: sobota, 11 sie 2018, 15:32 

Zdjęcia odlot...ciekawe na ile wiernie dałoby się je na koszulkach odwzorować...
Idealne do straszenia dzieci :) super...

PostNapisane: sobota, 11 sie 2018, 17:29 

grzegorzb napisał(a):
Zdjęcia odlot...ciekawe na ile wiernie dałoby się je na koszulkach odwzorować...
Idealne do straszenia dzieci :) super...

Dzięki. Niestety nie wiem jak by to wyglądało :D

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: sobota, 11 sie 2018, 18:20 

Specjalność: Tenebrionidae
Zdjęcia a w zasadzie obrazy są mega piękne. Ciekawe jaki jest udział czystego zdjęcia oraz obróbki w PS w efekcie końcowym. Chodzi mi o to, czy można by sobie poradzić bez postedycji, przygotować parametry ekspozycji i oświetlenia tak żeby nie było potrzebne dalsze nasycenie kolorów, podkręcanie kontrastu itp. Pytam z czystej ciekawości. Ale trzeba przyznać, że tak pokazane głowy trzyszczy są fantastyczne no i pewnie też diagnostycznie przydatne  :brawo:

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: sobota, 11 sie 2018, 18:55 

Rafał SZCZECIN napisał(a):
Zdjęcia a w zasadzie obrazy są mega piękne. Ciekawe jaki jest udział czystego zdjęcia oraz obróbki w PS w efekcie końcowym. Chodzi mi o to, czy można by sobie poradzić bez postedycji, przygotować parametry ekspozycji i oświetlenia tak żeby nie było potrzebne dalsze nasycenie kolorów, podkręcanie kontrastu itp. Pytam z czystej ciekawości. Ale trzeba przyznać, że tak pokazane głowy trzyszczy są fantastyczne no i pewnie też diagnostycznie przydatne  :brawo:

Te zdjęcia to stacki powstałe z nałożonych na siebie kilkudziesięciu zdjęć z zmienioną płaszczyzną ostrości. Udział PS jest akurat niewielki - zmniejszanie, wyostrzanie i nałożenie logo na zdjęcie. Odpowiednim oświetleniem jest się w stanie wydobyć i ładnie wyeksponować kolory :) A kolory są jak żywe bo chrząszcze zostały sfotografowane zaraz po zatruciu :)

Zobacz profil WWW 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]