Atlasy motyli Polski

Jakub
Posty: 70
Rejestracja: wtorek, 27 lipca 2004, 20:21
Lokalizacja: Turek

Atlasy motyli Polski

Post autor: Jakub »

Mam problem nie wiem gdzie mogę kupić ''Atlas motyli Polski"cz.II i III autorstwa pana J.Buszko. Bardzo pilnie ich poszukuję (za pomoc z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Książki

Post autor: Damian Bruder »

Witam!

Mam ten sam problem z 2 częścią bo pierwszą idzie zamówić przez internet ,a trzecią można kupić w księgarniach np. w Zielonej Górze (ale wiec że nie we wszystkich jest dostępna).
Tylko że trzecia troszkę droga jakieś ok.150 zł.
A jeżeli chodzi o 2 część to bym musiał się skontaktować mailowo bądź przez gg.

Damian Bruder
Awatar użytkownika
Rafał Lipski
Posty: 35
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:49
UTM: FB08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Atlasy motyli polski

Post autor: Rafał Lipski »

Witam
Najtaniej można kupić w wydawnictwie podejrzewam, że mają jeszcze 1 i 3 cz Atlasu ( 2 cz nakład wyczerpany) . 3 cz kosztowała mnie przed okresem wakacyjnym z przesyłką 117zł.

Link do strony wydawnictwa Grupa IMAGE:
http://www.grupaimage.com.pl/kontakt.php

Warto wysłać do nich maila do działu sprzedaży jak mają to wyślą b. szybko....
Awatar użytkownika
M. Dworakowski
Posty: 539
Rejestracja: środa, 31 marca 2004, 15:10
UTM: FD94
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: M. Dworakowski »

część III mają, co do pierwszej zamawiałem i miała być, ale się okazało, że nie ma na stanie aktualnie. Zamawiałem w maju, może coś się zmieniło.
Dryja
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2004, 13:44
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Dryja »

A czy ktoś wie kiedy pojawi sie IV część "Atlasu motyli Polski"? A może juz jest a ja nic o tym nie wiem! Napiszcie jak coś wiecie!
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Jak na razie to jeszcze IV części nie mają .
Może w najbliższym czasie ukaże się na rynku ,ale to nic pewnego.
Ja sam z niecierpliwością oczekuje na ten tom.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Krzysiek Jonko »

Nieoficjalnie słyszałem, że tom IV z sówkami miał być w tym roku...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ja też nieoficjalnie słyszałem, że nie zdążą go przygotować. To smutne, bo z oznaczaniem sówek bywają niekiedy spore problemy i ten tom byłby dużą pomocą. Cóż, wypada trzymać kciuki i czekać dlaej.
Jakub
Posty: 70
Rejestracja: wtorek, 27 lipca 2004, 20:21
Lokalizacja: Turek

Post autor: Jakub »

Witam przepraszam,że nie odzywałem się tak długo ale miałem trochę mało czasu(praktyki).
Wszystkim dziękuję za pomoc i proszę żeby wrazie wydania nowej części atlasu ktoś z kolegów dał znać na forum.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1156
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Atlasy motyli polski

Post autor: Marcin Kutera »

Przyznajcie koledzy i koleżanki, że atlas 3 częśc (Geometridae) prof. Buszko jest drogi w stosunku do poprzednich...pamiętam jak poszedłem w 2000 roku do księgarni SGGW na Rakowieckiej i zapytałem się o tą pozycję. Pan mówi:
-jest ta ksiązka
-to świetnie, w jakiej cenie?
-120 zł..
-ups
Wtedy byłem w szoku. Nie mam jej do dziś, lecz można ja kupić bez problemu np.w wydawnictwie Image można ją zamówić. Pozostałe części mam. Tez czekam na 4 (Noctuidae). Ta część odrazu bym kupił. Sówki, to rzeczywiście problem. Co do pozycji ksiązkowych, to polecam Koch'a 1984. Ja zakupiłem 2 bardzo ciekawe pozycje co do motyli dziennych: 1 Wladimir Belin -Motyli Ceske a Slovenske republiki aktivnie ve dne. Tu są nawet zfotografowane motyle E Palika -na szego polskiego entomologa. Bardzo dobra pozycja -nawet sa Zygaenidae, Thyrididae, Brachodidae, Sesiidae. 2 Tolman/Levington - Die tagfalter Europeas und NordAfrikas -świetny atlas z opisanymi i rozmieszczonym 450 gat motyli dziennych w Europie i Północnej Części Afryki (min Maroko-góry Atlas, Algieria, Tunezja, Egipt, itd...)--świetna pozycja polecam. Obydwie można zamówić przez internet na stronce Mr Butterfly. Koszt książek ok 120 zł za sztukę.
Maciek Matraj
Posty: 95
Rejestracja: piątek, 15 października 2004, 16:04
Lokalizacja: Wołów

Post autor: Maciek Matraj »

Ja zamawiałem III część(Geometridae) bezpośrednio w wydawnictwie.Kosztowało mnie to razem z przesyłką 115 zł.Drugiej części nie mają niestety.Nakład wyczerpany.Gdyby ktokolwiek wiedział gdzie można dostać tę część bardzo proszę o informację.
Jakub
Posty: 70
Rejestracja: wtorek, 27 lipca 2004, 20:21
Lokalizacja: Turek

atlasy motyli polski

Post autor: Jakub »

Witam.
Myślę, że wiem jak można skłonić wydawnictwo do wznowienia druku.Trzeba zrobić listę osób chętnych do kupna cz.II i przesłać ją do wydawnictwa, poprosić, a może się zgodzą wznowić druk.
Trzeba to jeszcze przedyskutowac.Czekam na kolegów opinie.
Arek
Posty: 75
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:16
UTM: CE60
Lokalizacja: Wąbrzeźno, Toruń, Ryńsk
Kontakt:

Post autor: Arek »

cze,
jezeli chodzi o czść 2 to wydaje mi się,ze nie jest to książka az tak niezbędna.Gatunki,które zostały w niej umieszczone czyli Prządki,Zawisaki i Niedźwiedziówki z powodzeniem znajdziesz i oznaczysz w internecie na stronce np.Krzysztofa Jonko lub w starszych atlasach.
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Ja bardzo chętnie bym zamówił ten atlas w wydawnictwie.W atlasie mamy ilustracje do wszystkich gatunków, natomiast w internecie niektórych nie znajdziemy....w szczególności tych rzadkich, a jeszcze do tego jeżeli chgcemy zobaczyć obie płcie.
Pozdrawiam
Damian

P.S.Jestem stanowczo za wznowieniem druku tej części z serii atlasów.
aglais
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 16 października 2004, 16:45
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aglais »

Jeśli chodzi o II częśc Atlasu to nakład faktycznie jest już dawno wyczerpany. Rozmawiałam z autorem i nie ma on już żadnych 'zapasowych' egzemplarzy. W dodatku były jakies komplikacje z wydawnictwem i nie chcieli wznawiac pozycji...

Po III częsc musiałam jechać dośc spory kawałek i zapłacić 150 zł :/
Maciek Matraj
Posty: 95
Rejestracja: piątek, 15 października 2004, 16:04
Lokalizacja: Wołów

Post autor: Maciek Matraj »

Padł pomysł zebrania podpisów i wysłania ich do wydawnictwa.Uważem że jeśli udałoby się zebrać sensowną ilość osób, można coś wskórać.Nie mam pojęcia ile miałoby być tych podpisów żeby wydawca nie wyrzucił listu do kosza, dlatego zbierajcie wszystkich którzy są chętni.Mogę się tym zająć.Jeśli ktoś chce kupić część II niech wyśle na mój adres mailowy zeskanowany podpis.Obok niech napisze go czytelnie drukowanymi literami.Jeśli odniesie to jakiś skutek poproszę o wasze adresy i prześlę je do wydawnictwa a oni do was książki.Myślę że warto spróbować.

[ Dodano: 01-11-2004, 01:24 ]
Jeżeli ktoś szuka III części to jest do kupienia na
www.books.entomon.pl

[ Dodano: 01-11-2004, 01:27 ]
Za 117 zł + koszt wysyłki czyli 10zł

[ Dodano: 01-11-2004, 10:32 ]
Powiem nawet że polecam sklepik internetowy "entomon".Zamawiałem już u nich kilka razy i nigdy nie miałem żadnych problemów.
Lutek
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 14:10

Post autor: Lutek »

Witam.
Podobno w kwietniu -maju mają się ukazać 2 cenne pozycje: Atlas motyli Polski (wznowienie tomu I) i atlas rozmieszczenia motyli dziennych, obie autorstwa prof. Buszko.
Czy wiadomo coś więcej na ten temat?
Pozdrawiam
Łukasz
gt
Posty: 402
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 22:45
Specjalność: chrząszcze, skrzydła, bionika, motyle,
profil zainteresowan: fotografia owady hodowla bionika Tomasz
Lokalizacja: Częstochowa

atlasy II i III

Post autor: gt »

Ponieważ też miałem problem z atlasami, udało mi się je pożyczyć i zeskanować. Zawsze coś. I na razie wystarczy. Polecam.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Oglądałem tablice do "Atlasu motyli dziennych Polski" ( na III OWE miał je prof. Buszko). W zasadzie to nie jest wznowienie tomu I, ale całkiem nowa książka, o zdecydowanie lepszych tablicach. Być może w tekście będą umieszczone również mapki rozmieszczenia gatunków. Jeśli książka nie ukaże się do czerwca, będziemy mogli dowiedzieć się więcej od autora na SELEP 2007.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

Ma się już ukazać nowa część dziesięciolatki "Atlas rozmieszczenia motyli dziennych" ?
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Niekoniecznie tak szybko... pewno dopiero w następnym roku, optymistycznie tej jesieni.
jon

Post autor: jon »

Witam!
Odnośnie wznowienia I części Atlasu motyli dziennych Polski, to część tablicowa, mapy i tekst poza opisami gatunków jest już u wydawcy. Są już poskładane. Od tygodnia co parę dni dostaję po kilka opisów od profesora Buszko w celu dodania ew. uwag i odesłania wydawcy. Proszę, pytajcie Prof. Buszko o ten atlas częściej to może faktycznie będzie szybciej. Ja liczę, że na wiosnę będzie w sklepach.

Pozdrawiam

Janusz
jon

Post autor: jon »

"...Padł pomysł zebrania podpisów i wysłania ich do wydawnictwa.Uważam że jeśli udałoby się zebrać sensowną ilość osób, można coś wskórać.Nie mam pojęcia ile miałoby być tych podpisów żeby wydawca nie wyrzucił listu do kosza, dlatego zbierajcie wszystkich którzy są chętni.Mogę się tym zająć.Jeśli ktoś chce kupić część II niech wyśle na mój adres mailowy zeskanowany podpis.Obok niech napisze go czytelnie drukowanymi literami.Jeśli odniesie to jakiś skutek poproszę o wasze adresy i prześlę je do wydawnictwa a oni do was książki.Myślę że warto spróbować. ..."

Nie ma to najmniejszego sensu. Prawie cały nakład II części J. Buszko, zakupiły Lasy Państwowe, stąd ich brak na rynku. Natomiast z wydawnictwem Grupa IMAGE nie ma sensu rozmawiać. Ludzie z tego wydawnictwa okazali się oszustami, wypłacając tylko 50% honorarium. Stąd późniejszy brak współpracy z nimi zarówno J. Buszko jak i mój. Nigdy nie będzie więc żadnego wznowienia przez nich żadnej części atlasu. Obecnie mamy lepszego wydawcę, uczciwego. Problem tylko z oddaniem całości materiału do druku. Grupa Image niech lepiej wydaje książki o tematyce związanej z prawem jazdy i kantuje innych autorów.

Janusz
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Janusz Masłowski pisze:"...Padł pomysł zebrania podpisów i wysłania ich do wydawnictwa.Uważam że jeśli udałoby się zebrać sensowną ilość osób, można coś wskórać.Nie mam pojęcia ile miałoby być tych podpisów żeby wydawca nie wyrzucił listu do kosza, dlatego zbierajcie wszystkich którzy są chętni.Mogę się tym zająć.Jeśli ktoś chce kupić część II niech wyśle na mój adres mailowy zeskanowany podpis.Obok niech napisze go czytelnie drukowanymi literami.Jeśli odniesie to jakiś skutek poproszę o wasze adresy i prześlę je do wydawnictwa a oni do was książki.Myślę że warto spróbować. ..."

Nie ma to najmniejszego sensu. Prawie cały nakład II części J. Buszko, zakupiły Lasy Państwowe, stąd ich brak na rynku. Natomiast z wydawnictwem Grupa IMAGE nie ma sensu rozmawiać. Ludzie z tego wydawnictwa okazali się oszustami, wypłacając tylko 50% honorarium. Stąd późniejszy brak współpracy z nimi zarówno J. Buszko jak i mój. Nigdy nie będzie więc żadnego wznowienia przez nich żadnej części atlasu. Obecnie mamy lepszego wydawcę, uczciwego. Problem tylko z oddaniem całości materiału do druku. Grupa Image niech lepiej wydaje książki o tematyce związanej z prawem jazdy i kantuje innych autorów.

Janusz
Ja kiedyś myślałem, żeby zamiast książek wydawać oddzielnie tablice barwne i oddzielne opisy w postaci dodatkowych kart i gromadzenia tego w segregatorach. Pozwoliłoby to aktualizować dane opisowe, mapy, dodawać wszelkie istotne informacje bez potrzeby wznawiania wydawnictwa. Byłaby to swego rodzaju dynamiczna baza danych.
Ale z takimi pomysłami powinna współgrać spora kasa :-)
Póki co zostaje to dalej pomysłem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

Qrcze, nasuwają mi się od razu reklamy TV z cyklu "W kolejnych numerach publikujemy... zbierz kolekcję... w numerze pierwszym coś tam coś tam..."
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Kamil Mazur pisze:Qrcze, nasuwają mi się od razu reklamy TV z cyklu "W kolejnych numerach publikujemy... zbierz kolekcję... w numerze pierwszym coś tam coś tam..."
Owszem, ale przyznasz, że w przypadku owadów pomysł jest dobry ? ;-) :-)
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

Ale przy takim rozwiązaniu o jakim pisze pan Grzegorz warunkiem jest bardzo dobra wymiana o nowyh obserwacjach i tak dalej pomiędzy członkami tej bazy co niestety niektórych moim zdaniem by wykluczyło z możliwości posiadania tego dzieła . Poza tym moim zdaniem format książkowy jest lepszy w przechowywaniu i przeglądaniu niż segregator . Moze lepiej by było takie dodatkowe informacje zamieszczać w internecie i kto by chciał to by je sobie pobrał .
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

wojtas pisze:Ale przy takim rozwiązaniu o jakim pisze pan Grzegorz warunkiem jest bardzo dobra wymiana o nowyh obserwacjach i tak dalej pomiędzy członkami tej bazy co niestety niektórych moim zdaniem by wykluczyło z możliwości posiadania tego dzieła . Poza tym moim zdaniem format książkowy jest lepszy w przechowywaniu i przeglądaniu niż segregator . Moze lepiej by było takie dodatkowe informacje zamieszczać w internecie i kto by chciał to by je sobie pobrał .
Opracowanie takich materiałów i ich przygotowanie - to ciężka praca. Za to, podobnie jak za książki trzeba płacić, bo autorzy też muszą z czegoś żyć i utrzymać rodziny.
Książki są oczywiście super, ale bardzo kosztowne w aktualizacji. Przy segregaorze wystarczy wyrzucić jedną kartkę i zastąpić ją inną, albo dodać kolejną i po sprawie.
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

Zgadzam sie z tym co pan Grzegorz napisał ale moim zdaniem takie wkładanie i wyrzucanie po jakimś czasie tej czy tamtej planszy bedzie po którejś takiej operacji męczace i tyle . dobry pomysł ten segregator ale trochę uciążliwy .
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

A mnie pomysł Grzegorza bardzo się podoba. Z następującą modyfikacją. Wydawać karty w grupach, np. od razu komplet kart dla całej rodziny, bądź podrodziny jeśli rodzina byłaby zbyt liczebna gatunkowo (każdy gatunek na osobnej karcie, lub dwu - część opisowa z mapą i część ilustracyjna). Dodatkowe karty aktualizujące stan wiedzy mogłyby być rozprowadzane, bądź zamawiane w bibliotece PTE, jak obecnie klucze.
Przypomnę że takie "kartowe" wydawanie było stosowane np. do dzieła Seitza "Die Grosschmetterlinge der Erde". Fakt, że w nieco innej formie, bo z tych kart tworzono książki, a tu byłby segregator - ale ten ostatni jest nawet praktyczniejszy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”