ACTA - 26.01.2012 r.

Prawo, ochrona owadów.
Awatar użytkownika
red45
Posty: 788
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 10:49
UTM: CC83
profil zainteresowan: Fotografia przyrody astronomia samoloty
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: red45 »

Sporo szumu ostatnio się narobiło wokół ACTA. Dla jednych - narzędzia do ochrony praw autorskich/intelektualnych, dla drugich - wytrycha do inwigilacji, fałszywych oskarżeń i cenzury. Na forum pisze sporo osób osobiście zainteresowanych ochroną własnego dorobku naukowego, ciekaw jestem, jakie są wasze odczucia wobec tej ustawy?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: Grzegorz Banasiak »

To będzie kolejny ciężar nakładany na zwykłych ludzi w interesie wielkich korporacji. Ja sam piszę oprogramowanie dla firm i piractwa się nie boję. Proszę bardzo, wręcz rozdaję oprogramowanie. Potrafię je jednak skutecznie zabezpieczyć przed użyciem wykraczającym poza zwykłe testowanie. Skoro ja potrafię to zrobić to dlaczego nie robią tego korporacje ? Nie stać ich ? Nie potrafią ?
Z drugiej strony czemu dziwimy się "piractwu" skoro film zarabia w tydzień kilkadziesiąt/set milionów dolarów. Oznacza to tylko to, że stosowane marże są kosmiczne a gaże autorów/aktorów/producentów zbyt wygórowane. W ochronie interesów niewielkiej grupy koszty są rozkładane na inne społeczeństwa które mają z tego figę z makiem. ACTA jest dokumentem narzuconym którego Polska nie mogła negocjować ani nie może czegokolwiek zmienić. Pozwolenie sobie na akceptację takiego traktowania daje przyzwolenie na podobne akcje w przyszłości. Nasza obecna klasa polityczna (klasa to określenie na wyrost) jest niedouczona, działająca doraźnie w imię przyszłych stanowisk i własnego dobra.
Ponieważ bliższa jest mi ekonomia napiszę parę zdań o obecnej sytuacji, ACTA przelewa tylko pewną szalę goryczy.
Rząd w celu utrzymania poziomu wydatków, przy spadającym PKB (realnie) - podnosi obciążenia podatkowe, bezpośrednie i pośrednie. Kiedy wytrzymałość gospodarki na te obciążenia zaczyna spadać (tzn. wpływy z podwyższonych podatków przestają rosnąć bo producenci coraz mniej produkują a wyższe ceny powodują spadek popytu) a rząd chce utrzymać poziom wydatków, co robi ?
Zadłuża się w bankach albo emituje obligacje/bony skarbowe sprzedając je na rynku. Obsługa tego zadłużenia zżera kolejne fundusze, więc znów trzeba podnosić podatki albo więcej pożyczać. To "perpetum-mobile" kręci się aż tzw. kryzys ujawni ten fakt i chcąc nie chcąc rząd musi redukować wydatki bo zduszona gospodarka nie ma "siły" finansować tego dalej. Podejmuje się niepopularne decyzje, dalej zabiera ludziom tłumacząc że jest kryzys i tak trzeba. Jednocześnie banki przystępują do kreacji pustego pieniądza które powoduje, że realna wartość dóbr rynkowych spada a banki dysponują coraz większymi sumami (realnie wyższymi niż przed kryzysem). Ten spadek wartości dóbr to właśnie inflacja o której tak "pięknie" wypowiadają się gadające w TV głowy.
Obecnie jesteśmy na etapie kiedy trzeba tworzyć pusty pieniądz, nie mający pokrycia w dobrach, żeby sfinansować wygodne rządzenie polityków. Bankom pozwala się na pożyczanie sześciokrotnie więcej niż mają depozytów (poprzednio było to 9x tyle) a powstający pieniądz jako cyferki na drukowanych wyciągach albo ekranach komputerów spowoduje wyciągnięcie realnego pieniądza za obsługę długu w tych pustych cyferkach.
Kiedy w gospodarce jest dobrze i są zyski - natychmiast są prywatyzowane, kiedy jest źle, ciężary równie szybko są nacjonalizowane, żeby "wszyscy równo ponosili ciężar kryzysu". Obłuda ! Szkoda, że nasze społeczeństwo ma tak niską wiedzę ekonomiczną, gdyby było inaczej całe bo rządzące .... :twisted: już dawno byłoby w kolejce po zasiłek w urzędach pracy. Obecnie w Polsce tylko 5 mln. ludzi pracuje wytwarzając, reszta czyli ok. 16 mln. konsumuje podatki niczego do systemu nie wnosząc. ŻADNA GOSPODARKA TEGO NIE WYTRZYMA. ŻADNA !

To tak w skrócie... pozdrawiam z rana i polecam kawę na taką pogodę i nastrój... :)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ACTA

Post autor: Malko »

Sam fakt że o tych ACTA informowali na 40 stronie oświadczenia prasowego UE w dziale rybołówstwa :wink: Nic dobrego to nie przyniesie, narzędzia prawne już są do egzekwowania łamania praw autorskich, co raz mniej swobód...
Tomek Paszkowski
Posty: 204
Rejestracja: środa, 2 czerwca 2010, 18:07
Lokalizacja: Siedlce

Re: ACTA

Post autor: Tomek Paszkowski »

Niestety zmuszony jestem pisać z poziomu zwykłego konsumenta, który mimo iż chciałby wnosić coś konstruktywnego do dorobku narodowego, polityka naszej "kochanej" władzy skutecznie podcina skrzydła. Zaczęło się za pewne jeszcze wcześniej, ale jak dla mnie reformy wprowadzone do systemu oświaty spowodowały zalew rynku pseudowykształconymi "absolwentami wyższych uczelni" z czego oczywiście nie wynika nic poza degradacją stopni naukowych przyznawanych po w/w okresie. I choćby znalazły się osoby chcące dokształcać aby zasilić szeregi polskiej inteligencji, to gdzie niby miałyby pracować żeby na drugie studia zarobić??!! Sorry, ale jak dla mnie wydanie 4,5 tys za drugie studia (pierwszych nie żałuję, ale nie dają mi pełnych uprawnień i stałej pracy tak jak na to wskazywała sytuacja i opinie w momencie podejmowania mojej (i tysięcy innych osób) decyzji tego dotyczącej). I jak Ruscy załatwili nam inteligencję w Katyniu, Niemcy w obozach, to teraz państwo tworzy elitę wykształciuchów z gówno wartym papierkiem bez dostępy do b=dorobku kulturalnego.
I teraz dochodzę do sedna sprawy. Nie dość, że człowieka nie stać na dokształcenie, to jeszcze ma dopłacać zawyżone stawki za dostęp do kultury? Mnie osobiście nie stać na zakup co raz to nowych filmów bez możliwości wcześniejszego sprawdzenia czy warto (a na wszystko do kina się nie pójdzie). To samo dotyczy muzyki. Mam swoje ukochane zespoły, których dorobek sukcesywnie powiększam w formie oryginalnej. Gdyby za wszystko przyszło mi płacić stawki ze sklepów, zmuszony byłbym słuchać ciągle tego samego (RMF i temu podobne mam gdzieś (z całym szacunkiem do fanów radia) bo nie ma tam nic ciekawego), a tak do czasu zakupu mogę korzystać z dobra dostarczonego nam przez innych użytkowników internetu. To dotyczy także literatury (wszyscy przecież korzystamy z plików PDF), programów i norm technicznych (za ładną część norm budowlanych musimy płacić). A nałożenie cenzury (bo jak to inaczej nazwać skoro wszystko będzie filtrowane i aż strach pobierać cokolwiek?) na internet jest tylko kolejnym krokiem do zniewolenia ludzi, którzy chcą, a nie mogą.
Mnie na życie w takim państwie nie stać.

Kawę piłem, teraz czekam do następnej :mrgreen:
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: Miłosz Mazur »

Juz w Starożytnym Rzymie wiedziano, że zakazy to najbardziej prymitywna forma prawa. Nasze (i nie tylko nasze) państwo robi się coraz bardziej represyjne, a my jako obywatele możemy to tylko cierpliwie znosić, ewentualnie troche pokrzyczeć. Kolejne wybory i nasz izuloryczny wpływ na nie nic tu nie zmienią...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Akcje w internecie pokazują, że można nastraszyć rządzących i ośmieszyć ich. Baśka na stronie Premiera to kompromitacja. Tak naprawdę zarządzający rządowymi działami IT to ignoranci i robienie min przez Grasia na nic się nie zda. Cała ta akcja skompromitowała ich dokładnie. Boni przeprasza że nie konsultował, zamiast przeprosin powinien wylecień na zbyty p..sk za ignorowania zdania społeczeństwa w ważnej sprawie. Zamiast tego będą się z Tuskiem naradzać. Dwaj komputerowi ignoranci zadecydują o ważnych sprawach.
Z drugiej strony stoją pod ścianą, bo cokolwiek zrobią - będzie źle. Jeśli podpiszą, hakerzy ujawnią tajne dokumenty i skompromitują niektórych (najciekawsze, że rząd nie wiek na kogo mają haka i robi w portki), jeśli nie podpiszą - to pokażą słabość.
Tak czy siak napiję się kawy :)
Tomek Paszkowski
Posty: 204
Rejestracja: środa, 2 czerwca 2010, 18:07
Lokalizacja: Siedlce

Re: ACTA

Post autor: Tomek Paszkowski »

Grzegorz Banasiak pisze:Tak czy siak napiję się kawy :)
To może ugryzę temat od du....rugiej strony. Jaką kawę pijecie i w jakich ilościach, bo ja tylko rozpuszczalną Maxwella, średnio 2 dziennie :P Obyśmy doczekali kawy, dzięki której my pić będziemy, a do toalety ganiać będą nasze kochane ciołki rząd...matowe :mrgreen:

Sorry za off, ale temat niewesoły, więc poluzować by się zdało :twisted: :evil: .
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Kawa (w firmie) z ekspresu ze spienionym mlekiem MK Cafe Premium, mleko 0.5%, spieniacz ręczny. W domu ta sama kawa i mleko ekspress DELonghi, wszystko automatyczne, capucino i latte.
Ilości: rano po śniadaniu w domu z żoną - 1 filiżanka, w firmie 2 filiżanki, po południu w domu 1 filiżanka z żoną :) Cóż, lubię kawę i nic na to nie poradzę. W sumie nie jest zbyt mocna więc można wypić więcej.
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: ACTA

Post autor: krzem »

a ja nie pije kawy.... piję yerba mate ...czyli wywar z lisci (i patyczków) ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis)

8) to moja forma sprzeciwu, przeciw lobby kawowemu ktore zawyża ceny kawy ....


w planach mam jeszcze przerobienie samochodu na opalanie wierzbą ekologiczną
oraz motocykla na paliwo z filtrowanego oleju przepracowanego z produkcji frytek
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: Jacek Kurzawa »

Poczytałem co nieco, sprawa jest poważna i dotyczy praktycznie każdego z nas.

Na początek dobre wytłumaczenie, o co w tym chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY

Załączam kilka linków:

http://android.com.pl/news/rozne/3690-n ... olsce.html
http://antyweb.pl/polska-podpisze-acta- ... -blackout/
http://www.zgranii.pl/?p=569
https://www.facebook.com/nieACTA
http://www.youtube.com/watch?v=blf6It-PVCs

i przyłączam się do protestu przeciwko ACTA.
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: admin »

O 18.00 planuję wyłączyć Forum w proteście przeciwko ACTA na okres 3 godzin - zastepując stronę glówną tą stroną:
https://entomo.pl/indexacta.html

Co o tym myślicie?
Tomek Paszkowski
Posty: 204
Rejestracja: środa, 2 czerwca 2010, 18:07
Lokalizacja: Siedlce

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Tomek Paszkowski »

Niech tak będzie :twisted:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

A gdzie zdjęcie Baśki ? :)
Pomysł dobry, popieram.
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: admin »

Pani Basia, Królowa Internetu, wprowadziła stan wojenny w internecie:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... KAH3Xj1bQc

Jest to "na wesoło", ale sytuacja jest poważna, co z łatwoscią można zauważyć w mediach.
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: admin »

Jak dowiaduję sie, akcja protestacyjna będzie prowadzona w ten sposób:
Jak czytamy na blogu Antyweb.pl, "serwisy zostaną zasłonięte na 24 godziny ciemnym toplayerem na znak protestu przeciwko ACTA. Dodatkowo jutro od 19-20 wszystkie wyżej wymienione serwisy znikną z sieci i zostaną zastąpione przez stronę informacyjną o ACTA".
http://wiadomosci.wp.pl/title,Popularne ... omosc.html

A więc od jutra serwis powinien być w ciemnej barwie, a znikniecie bedzie o 19-20 jutro.

Hmmm.... a forum zostanie wyłaczone dzisiaj na znak protestu na 3 godziny, jak napisałem wcześniej 8)
Protest to protest, musimy wszystkim o tym mówić, że przygotowuje się zamach na wszystkich. I nie widzę powodu czekać z tym do północy.
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: admin »

Akcja protestacyjna przeciwko ACTA trwala od 17.00 do 21.00

Jutro nastapi to o 19tej.

Wszystkich forumowiczów, którzy zostali zaniepokojeni o losy Forum pragnę uspokoic, że forum jest w pełni funkcjonalne a akcja protestacyjna ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich na problem ACTA.
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: krzem »

:mrgreen: no tak ....TERAZ czuję się uspokojony
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Malko »

Dobrze, że przyłączamy się do protestu :!: Popieram zdecydowanie ! Szkoda tylko, że nasz rząd bagatelizuje atak anonymus mówiąc o gimnazjalistach bawiących się w Hakerke co tym bardziej unaocznia brak pojęcia rządzących o tym co się dzieje i wciskaniu ludziom ciemnoty...
Tomek Paszkowski
Posty: 204
Rejestracja: środa, 2 czerwca 2010, 18:07
Lokalizacja: Siedlce

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Tomek Paszkowski »

Dawid_Masło pisze:brak pojęcia rządzących o tym co się dzieje i wciskaniu ludziom ciemnoty...
Ja bym raczej powiedział, że ludzie są inteligentni (nie wszyscy, ale są) - społeczeństwo nie zawsze, ale jest świadome. To w rządzie mamy ciemnogród. I co z tego, że ludzie wiedzą że jest źle, skoro nikt nie może nic z tym zrobić, bo mamy immunitety, stołeczki, stołki, stoły, krzesła i fotele.....
Zamiast zacząć od siebie (obciąć o 50% na na początek pensje polityków i zabrać im immunitety) narzucają wszystko na ludzi, którzy poza krzykiem mogą g...no zrobić. Pewnie jak zaczną się manifestacje to powiedzą że są nielegalne i zaczną podpinać to pod pomysły kolejnych partii...
Z resztą po co protestować, skoro rząd najpierw podejmuje decyzje, a potem dopiero konsultuje je z ludźmi, dla których (nie dla UE) powinien działać.....
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Dzisiaj do kawy były dwa ciastka i makowiec domowej roboty.... :mrgreen: pyszności :mrgreen:
Pozdrawiam i jakiś Nervosol polecam.....jeśli dostaniecie w aptece bez recepty....
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

No nie, obrażam się ja piłem bez ciastek :twisted:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kurzawa »

Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: krzem »

największym błędem rzadzacych jest ograniczanie swobody i wolnosci spoleczenstwa... nawet ZSRR sie na tym przejechało w 1991 ;)

mam tylko wątpliwości, czy niektorzy do tego calego ACTA nie podchodzą ze zbyt dużym lękiem... żeby nie powiedziec paniką
Awatar użytkownika
Andrzej 54 †
Posty: 239
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2005, 19:46
UTM: CC71
Specjalność: Staphylinidae
profil zainteresowan: rencista o szerokim spektrum zainteresowań
Lokalizacja: Łask

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Andrzej 54 † »

Póki ACTA nie podpisane przypomne słowa piosenki Jacka Kaczmarskiego
"Patrzył na równy tłumów marsz
Milczał wsłuchany w kroków huk
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg..."
W imię demokracji, kolejne ekipy demokratów dla zapewnienia swobód i wolności nakładają coraz cięższe łańcuchy
w imię dobrze pojętych własnych interesów i interesów rekinów finansjery.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kurzawa »

Przepisy prawa autorskiego w obecnym czasie są już przestarzałe. Należałoby dostosować prawo do rzeczywistości, bo w swietle obowiązującego (juz obowiązującego, caly czas) bardzo wiele działań uznanych za "normalne" jest niezgodna z przepisami (prawo karne!). Wysiłki legislacyjne powinny iść w kierunku łagodzenia przepisów (o czym wielokrotnie rozmawialem z adwokatem i to jest też jego zdanie - prawnika wyspecjalizowanego w zakresie prawa autorskiego i informatyki) a tymczasem jak widać idą w przeciwnym kierunku. Jest więc gorzej niż źle. Jest już źle a wygląda na to, że będzie nam BARDZO ŹLE, o ile w porę nie zorienujemy się wszyscy w swojej sytuacji. Zagrożenie obejmuje KAŻDEGO z Was. Pokreslam - każdego w tym i Ciebie, Drogi forumowiczu, tylko jeszcze sobie z tego nie zdajesz sprawy. Sam znam kilkadziesiąt osób, ktore były przekonane o swojej zupelnej niewinności (!) do momentu aż otrzymali wezwanie i po dłuższej lub krótszej rozprawie poniesli koszty zgodnie z WYROKIEM Sądu Wydzialu Karnego (prawo autorskie, prawo karne i cała masa nierozumiejących tego Sędziów i Prokuratorów).
:evil: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

krzem pisze:największym błędem rzadzacych jest ograniczanie swobody i wolnosci spoleczenstwa... nawet ZSRR sie na tym przejechało w 1991 ;)
mam tylko wątpliwości, czy niektorzy do tego calego ACTA nie podchodzą ze zbyt dużym lękiem... żeby nie powiedziec paniką
Mam nadzieję, że przeczytałeś ACTA i zastanowiłeś się nieco nad zapisami. Jakby co to polecam:
art. 22 lit. a i b
art. 27 pkt. 4
art. 34 lit. a, b i c ... i wiele innych.
Praktycznie każda korporacja może natychmiast otrzymać dowolne informacje (związane z internetem i wymianą handlową) o każdej firmie i osobie - bez jej zgody i wiedzy. Nie potrzeba na to zgody sądu ani prokuratora, wystarczy że korporacja ma podejrzenie :) i już może rozpocząć inwigilację. Dla firm to poważne zagrożenie, można żądać e-maili, przesyłąnych dokumentów, zapisów na forach, opinii, logowań... dosłownie wszystkiego. Wykończyć małą konkurencję to pestka, wykraść pomysły, opinie...
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kurzawa »

Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Do krytyki przeciwników ACTA włączył się (niestety) Niesiołowski. Zamiast więc babrać się po szyję w rozbełtanym krowim łajnie - zwanym przewrotnie polityką - powinien wrócić do badania much, lepszy byłby pożytek.
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: SiejeOwies »

Najlepsze jest to, że eurodeputowani zatwierdzili ACTA w ubiegłym roku, a teraz się przyznają że nie wiedzieli na co głosowali. Jak to w ogóle może być możliwe, że politycy nie wypełniają swoich obowiązków? Powinno się ich wy*&^* na bruk i tyle. Banda darmozjadów.
Awatar użytkownika
Orish
Posty: 307
Rejestracja: sobota, 31 października 2009, 20:15
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Orish »

Zobaczymy co się jutro wydarzy...

Czytałem, że Niemcy, Austria, Szwajcaria, Słowenia i kilka innych państw kategorycznie odrzuciły ten chory pomysł. Nawet Meksyk :wink:

Zobaczymy czy polskiej grupie hackerów uda się zastraszyć rząd - podobno mają jakieś haki na polityków, ale nikt nie wie na których.

A tymczasem coś na poprawę humoru:

http://www.youtube.com/watch?v=bGNhACJy ... re=related
Witas

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Witas »

Orish pisze:Czytałem, że Niemcy, Austria, Szwajcaria, Słowenia i kilka innych państw kategorycznie odrzuciły ten chory pomysł. Nawet Meksyk :wink:
Tam mają myślących ludzi. W polszcze (mała litera z rozmysłem) mamy POlityków rozumnych i trzymających (nie władzę) , pilnujących swoich interesów(sory, pilnujących interesów ludzi którzy im płacą, czyli tzw lobbystów).
Niestety muszę przyznać rację osobie, o której mam bardzo małe mniemanie...
Nasza Ojczyzna...............
To k............. dziki kraj
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: SiejeOwies »

Nasz kochany rząd chyba robi nas ostro w ch%$^

http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedzki- ... omosc.html

Byłem dziś na proteście w Poznaniu, jutro powtórka i ma być więcej osób
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... ACTA_.html

Ogólnie w całym kraju sporo się dzieje.
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: SiejeOwies »

Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Miłosz Mazur »

No i podpisali, ciekawe jak będzie ze stosowaniem tego nowego "czegoś" w praktyce.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Tomasz G. »

Jeszcze muszą ratyfikować.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Miłosz Mazur pisze:No i podpisali, ciekawe jak będzie ze stosowaniem tego nowego "czegoś" w praktyce.
Czekam aż Anonymous zacznie publikować "brudy" na polityków, wykradać e-maile rządowe, publikować je i kompromitować tę skretyniała władzę, która w nosie ma demokrację. Wiem, że zbierają podpisy w sprawie ACTA żeby zrobić referendum, mam nadzieję, że zbiorą i będziemy mogli utrzeć nosa "władzy". Właściwie to należałoby zrobić referendym w/s obalenia instniejącej władzy i zarządzenia nowych wyborów.
Ja pomyślę, że mogą podpisać unię fiskalną i przyjąć euro to krew mnie zalewa. Wtedy będzie już rządzić Bruksela (kiedyś Moskwa) a wyniki wyborów nie będą miały najmniejszego znaczenia.
Witas

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Witas »

Grzegorz Banasiak pisze:Wtedy będzie już rządzić Bruksela (kiedyś Moskwa) a wyniki wyborów nie będą miały najmniejszego znaczenia.
Nie rozumiem Twojego toku myślenia, przecież już rządzi, tyle że przez Berlin, bliżej... A Euro i tak będziemy mieli do 2015, czyli jeszcze przed następnymi wyborami.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Witas pisze:
Grzegorz Banasiak pisze:Wtedy będzie już rządzić Bruksela (kiedyś Moskwa) a wyniki wyborów nie będą miały najmniejszego znaczenia.
Nie rozumiem Twojego toku myślenia, przecież już rządzi, tyle że przez Berlin, bliżej... A Euro i tak będziemy mieli do 2015, czyli jeszcze przed następnymi wyborami.
Pozory jeszcze zachowujemy ale rządowe włazidupce już niedługo spowodują, że nawet pozorów nie będzie.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Tomasz G. »

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Stu ... omosc.html

Nie rozumiem jak można wydać swojego obywatela, bo złamał prawo INNEGO państwa O.O
Jak tak to ma wyglądać, to nie jest dobrze.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Miłosz Mazur »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... owych.html

No i się teraz zacznie :)
Ci co nie podpisali będą się chwalić jacy to oni w prawdodastwie obeznani, a ci co podpisali jak to ich w błąd wprowadzono ;)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kurzawa »

Przy okazji, skoro już politykujemy (a jest o czym) zamieszczam linka:

Cała prawda o gazie łupkowym pt. "Gaz łupkowy - Szokujące Fakty i Mity"

http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk

Przeliczenia strat od 24:00. Ucierpią wszyscy, nasze dzieci w przyszlości przede wszystkim.
Ciekawe komentarze.


Przekażcie go swoim znajomym, jeśli uznacie to za ciekawy materiał. Równie ważny jak ACTA, a może ważniejszy.....
Oczy nam się powoli otwierają na otaczającą nas rzeczywistość..... smutną.
http://www.petycjeonline.com/protes_prz ... i_gornicze
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: SiejeOwies »

Ten wykład o gazie łupkowym jest szokujący. Oglądałem go jakiś czas temu i ciągle nie mogę się nadziwić, że nie jest to nagłośnione w mediach....
Tomasz Świderski
Posty: 594
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 13:45

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Tomasz Świderski »

SiejeOwies pisze:ciągle nie mogę się nadziwić, że nie jest to nagłośnione w mediach....
Bo media nie są niezależne...w końcu mamy partiokrację..i wszystko co pomaga utrzymać się przy władzy "musi" w końcu zostać zawłaszczone przez polityków.....kiedyś telewizja teraz internet...
W partiokracji od czasu do czasu zmieniają się jedynie partie rządzące, na dające obywatelom minimum tego co aktualnie pozwala im utrzymać się przy władzy, szeregowi reprezentanci tych partii, chcąc dostać się na listy wyborcze muszą wiernie wykonywać polecenia góry, po czym w nagrodę, zostają wskazani obywatelom na odpowiednich, dających szanse wyboru miejscach list wyborczych.)

Ogłupianie obywateli, odwracanie uwagi zastępczymi tematami trwa...a tymczasem okradanie kraju idzie w najlepsze.
Koszty takiej polityki ponosić będzie i ponosi całe społeczeństwo, które ma dłużej pracować...( a przynajmniej nie pobierać emerytury) obciążane nadmiernymi podatkami, opłatami...
ciężko to wyszło... :? Ehh. szkoda słów lepiej napić się dobrej kawy i odstresować np rozmawiając o owadach..
kubu01
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 12 września 2010, 14:32

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: kubu01 »

niestety różne korporacje lobbując rządy próbują podporządkować sobie i kształtować ją według własnego mniemania, jedyną niezależną "idee" jaką jest internet. już raz próbowano w USA podobnych rzeczy i wtedy ucierpiał twórca napstera i jego użytkownicy czego efektem była przemiana z darmowego na płatny system korzystania...

niestety internet wyprzedza swoim rozwojem zarówno myśl jak i prawa dzisiejszego świata. "anty"-anonymous mają pośrednio rację mówiąc że protestującymi są gimnazjaliści bo w dużej większości są to ludzie młodzi wychowujący się i rozwijający własne światopoglądy razem z rozwojem internetu oraz ludzie starsi którzy na co dzień (albo od początków sieci lub od wielu lat) korzystają z jego zasobów. to właśnie Ci "starsi" ludzie wiedzą a młodzi mają za oczywiste że głównym założeniem internetu był, jest i będzie swobodny i darmowy przepływ informacji z czym pewne korporacje próbują walczyć.

jeżeli ACTA zostanie ratyfikowane i będzie wprowadzone w życie to prędzej czy później zostanie to cofnięte bądź zmienione bo Ci młodzi kiedyś dorosną i dla nich niedorzecznością będzie ACTA.
Witas

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Witas »

http://fakty.interia.pl/raport/internau ... ue,1753314
Ponieważ człowiek jest istotą myślącą, to ja już wiem co o tym wszystkim myśleć.
Nawet jak w Polsce nie będzie skutków karnych, to jest jeszcze ekstradycja (patrz link wyżej : Angole) i europejski nakaz aresztowania... I powodzenia poza granicami PRL-bis :mrgreen:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Witas pisze:http://fakty.interia.pl/raport/internau ... ue,1753314
Ponieważ człowiek jest istotą myślącą, to ja już wiem co o tym wszystkim myśleć.
Nawet jak w Polsce nie będzie skutków karnych, to jest jeszcze ekstradycja (patrz link wyżej : Angole) i europejski nakaz aresztowania... I powodzenia poza granicami PRL-bis :mrgreen:
UE w rzeczywistości powoli ogranicza suwerenność poszczególnych krajów. Drobnymi kroczkami prawo zmienia się tak, że o wszystkim będą decydować lobby korporacyjne. Muszę pomyśleć o opatentowaniu rozpinania motyli i pobierać opłaty licencyjne - roczne, z coroczną aktualizacją o wskaźnik inflacji. A co ! :) :) :)
Tak naprawdę wszystko zabije prawo patentowe. Cokolwiek wymyślisz będziesz płacił korporacjom za patenty albo cię udupią.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Malko »

Grzegorz Banasiak pisze:
Witas pisze:http://fakty.interia.pl/raport/internau ... ue,1753314
Ponieważ człowiek jest istotą myślącą, to ja już wiem co o tym wszystkim myśleć.
Nawet jak w Polsce nie będzie skutków karnych, to jest jeszcze ekstradycja (patrz link wyżej : Angole) i europejski nakaz aresztowania... I powodzenia poza granicami PRL-bis :mrgreen:
UE w rzeczywistości powoli ogranicza suwerenność poszczególnych krajów. Drobnymi kroczkami prawo zmienia się tak, że o wszystkim będą decydować lobby korporacyjne. Muszę pomyśleć o opatentowaniu rozpinania motyli i pobierać opłaty licencyjne - roczne, z coroczną aktualizacją o wskaźnik inflacji. A co ! :) :) :)
Tak naprawdę wszystko zabije prawo patentowe. Cokolwiek wymyślisz będziesz płacił korporacjom za patenty albo cię udupią.
Niestety będzie tak jak jest w tej chwili w USA wojny patentowe itd....
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kalisiak »

Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Czasem nie mogę wyjść z podziwu do czego zdolne jest to bydło !
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kurzawa »

z ACTA wynika, że przestępstwa związane z łamaniem praw autorskich będą ścigane z urzędu, w tej chwili dzieje się to tylko na wniosek właściciela praw autorskich.
To przeszło moje najgorsze oczekiwania. Własciwie można przygotowac sie na to, że do każdego człowieka będzie mozna zapukać w każdej chwili i go zaaresztować na podstawie podejrzenia (!) (o tym bylo w innym miejscu) wykroczenia przeciwko prawu autorskiemu (w świetle prawa). A to oznacza wolne ręce dla reżimu, jakiego dotąd nie zaznalismy (poza okresem stalinizmu). Ja sobie nie wyobrażam funkcjonowania w takim świecie......
Jak zresztą czytamy:
W momencie, kiedy w sposób oficjalny w UE pojawiły się pytania, czy ona może być przyjęta, czy jest zgodna z prawem UE, z zasadami procedowania tego typu umów UE, pojawiły się oceny negatywne. W sposób szczególny była to opinia europejskich środowisk naukowych (opinia 25 profesorów prawa - przyp. red.)., która podnosiła różnice między zapisami ACTA a prawem europejskim.
.... ACTA jest niezgodna z naszym prawem, jak mniemam również z naszą Konstytucją. Znaleźlismy się - nie boję się użyć tego sfomułowania - w historycznej chwili, w której nastąpił zamach na wolność i prawa człowieka. Tego nie można porównać do wzrostu cen paliw, cen leków, ZUS, czy czegokolwiek, co nam się ostatnio często przydarza. To pogrzeb idei wolnościowych, o które walczyliśmy przez wieki.

Juz jest "po nas" - reżim dostał zielone światło, na efekty przyjdzie nam czekać niedlugo. Czas płynie szybko.
Awatar użytkownika
tempelik
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 12:35
Lokalizacja: Lubaczów/Warszawa

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: tempelik »

Z tego co zrozumiałem to np. przeglądanie, ściąganie i rozpowszechnianie skanów książek i publikacji naukowych też będzie ścigane ?
Witas

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Witas »

tempelik pisze:Z tego co zrozumiałem to np. przeglądanie, ściąganie i rozpowszechnianie skanów książek i publikacji naukowych też będzie ścigane ?
Hipotetycznie: Mam uzasadnione podejrzenie, że posiadasz skan mojej książki. I to podejrzenie wystarczy, żeby zrobić Ci kipisz w domu. Bez nakazu, po prostu wchodzę do Twojego mieszkania, biura z ... (tu nie za bardzo wiem z kim... pewnie zostanie powołana kolejna armia sprawdzaczy-antypiratów) i totalna rewizja. Scenariusz czarny, ale niestety całkiem realny.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kurzawa »

Rozpowszechnianie skanów - tak, będzie ścigane i to z urzędu (czyli organy prawa same sobie będą szukać "ofiar" (co jest zadaniem prostym!)
Ściąganie - to zależy, jak na to spojrzeć. Samo ściągnięcie jest procesem "kopiowania" pliku, i drogą do jego niekontrolowanego powielania. Z niektórych serwisów nie wolno ściągać, jesli tego nie udostępniają wprost. Wszystko to kwestia interpretacji.
Przeglądanie - nie będzie wykroczeniem, ale już mowienie o tym komuś (co się widziało) może być przestepstwem (linkowany film instruktażowy to omawial). Poza tym mozna przeglądać treści przeznaczone dla wąskiego grona uzytkowników (np zahasłowany dostęp) i możesz "przypadkiem tam wejśc. To bedzie można podciągnąć pod jakieś paragrafy - od włamu do kradzieży dóbr intelektualnych.
Witas pisze:Hipotetycznie: Mam uzasadnione podejrzenie, że posiadasz skan mojej książki. I to podejrzenie wystarczy, żeby zrobić Ci kipisz w domu. Bez nakazu, po prostu wchodzę do Twojego mieszkania, biura z ... (tu nie za bardzo wiem z kim... pewnie zostanie powołana kolejna armia sprawdzaczy-antypiratów) i totalna rewizja. Scenariusz czarny, ale niestety całkiem realny.
I to nie ty jak autor - wystarczy że Policja będzie chciała mieć coś na Ciebie. Hipotetycznie: "masz coś w domu, co narusza czyjeś prawo autorskie"... Postawienie takiej hipotezy jest wystarczające do zrobienia Ci nieoczekiwanej wizyty w mieszkaniu. Jak Ci wejdą do domu to poszukają i znajdą, nieprawdaż?????

A kto z czytających nie ma czegoś, co narusza przepisy prawa autorskiego w swoim domu???? No to macie gotowy scenariusz, co Wam się może przydarzyć.
Awatar użytkownika
tempelik
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 12:35
Lokalizacja: Lubaczów/Warszawa

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: tempelik »

Ciekawe czy (ci sejmowi) zdają sobie sprawę z tego jaką część społeczeństwa "zniewolą"... Zastanawia mnie tylko czy jakoś można jeszcze temu zapobiec... Myślę, że marsze ludzi, strajki i protesty tylko spowolnią proces ratyfikacji ale czy całkowicie coś wskórają?
Witas

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Witas »

tempelik pisze:Ciekawe czy (ci sejmowi) zdają sobie sprawę z tego jaką część społeczeństwa "zniewolą"...
Bez obrazy, ale....
Kpisz czy o drogę pytasz?
Mam alergiczne dziecko w wieku 5 lat. Musi brać leki. Przed genialną ustawą ujednolicającą ceny leków płaciłem ok 40 PLN. Po 1 stycznia za te same leki zalaciłem 67 pln.
Żeby żyło się lepiej...
Tomek Paszkowski
Posty: 204
Rejestracja: środa, 2 czerwca 2010, 18:07
Lokalizacja: Siedlce

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Tomek Paszkowski »

tempelik pisze:Ciekawe czy (ci sejmowi) zdają sobie sprawę z tego jaką część społeczeństwa "zniewolą"
Odniosę się do tego sformułowania inaczej. NIE WIERZĘ, że wszyscy sejmowo-parlamentarnie-urzędowi są czyści. Jeśli nie oni, to ich dzieci czy wnuki mają 'coś' co teraz może śmiało podbiegać pod paragraf. Teraz pozostaje pytanie o równość tego jarzma dla wszystkich, czy też będzie elita kontrolująca innych, a sama będąca pod bańką ochronną.... Liczyć się będą układy i pieniądze, których nikt z nas nie ma w aż takiej ilości żeby sobie pomóc....
Swoją drogą nie ukrywam - trochę czarny scenariusz nakreśliliśmy... I zastanawiam się czy zrobiliśmy to na wyrost (jak niestety większość mediów, działając pod wpływem chwilowego impulsu emocji, choć cała sprawa może rozejść się tylko echem), czy też Ci, którzy powinni stać w naszej sprawie zrobili nam wersję życia rodem z hollywoodzkich thrillerów....

(Nie piszę tu o reformie cenowej leków, ZUS i innych pseudoinstytucjonalnych działaniach, bo to już weszło w życie i je zatruwa...., a jedynie o ACTA)
Awatar użytkownika
Witek Płachta
Posty: 787
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 10:22
Lokalizacja: Gmina Rokiciny DC12

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Witek Płachta »

Kopiując ten rysunek z ANGORY i go tu publikując pewnie łamie prawo ale co mi tam :wink:
Załączniki
ACTA.JPG
ACTA.JPG (89.76 KiB) Przejrzano 16303 razy
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kurzawa »

To może ja odpowiem na pytanie pytaniem:

"A może tak wysłać im mandaty do zapłacenia? Kasa nam się będzie nareszcie zgadzała. Jak się ktoś będzie upierał to się nim zajmiemy w trybie szczególnym.".

Smieszne... ? Dlaczego mnie to nie śmieszy... ? :(
Awatar użytkownika
tempelik
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 12:35
Lokalizacja: Lubaczów/Warszawa

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: tempelik »

Witas pisze:Bez obrazy, ale....
Kpisz czy o drogę pytasz?
Jakoś nie czuje urazy :D Ale o drogę pytam... Że ludzie potrafią być nieludzcy to wiem... Pieniądze się robi na czyimś nieszczęściu, a oszczędza się kosztem cudzego zdrowia. Ale jaką korzyść z ACTA będą mięli urzędnicy?? Policji wzrośnie skuteczność w łapaniu przestępców... Są ludzie i nadludzie, dlatego
Tomek Paszkowski pisze:Teraz pozostaje pytanie o równość tego jarzma dla wszystkich, czy też będzie elita kontrolująca innych, a sama będąca pod bańką ochronną.... Liczyć się będą układy i pieniądze, których nikt z nas nie ma w aż takiej ilości żeby sobie pomóc....
sprawa jest jasna. Wydaje mi się, że nie dramatyzujemy tylko przewidujemy co mam mogą zrobić...
Tomek Paszkowski pisze:NIE WIERZĘ, że wszyscy sejmowo-parlamentarnie-urzędowi są czyści. Jeśli nie oni, to ich dzieci czy wnuki mają 'coś' co teraz może śmiało podbiegać pod paragraf.
Jestem pewny, że część (jeśli nie wszyscy) na pewno ma coś za paznokciem...
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kalisiak »

Nie skupiajcie się na Internecie, to dla nas ważne, ale jest małe ale...
Ze względu na ochronę dotyczącą handlu, może zaraz się okazać, że was po prostu na Internet nie stać. Jeżeli zabronią produkcji leków generycznych, opatentują gatunki zwierząt hodowlanych, zbóż, opatentują fragmenty kodów oprogramowania którego używacie, to koszty zakupu tego wszystkiego mogą tak wzrosnąć, że na Internet nie będzie was już stać :mrgreen: Dodatkowo np. Polska nie będzie niczego eksportować, bo w krajach docelowych ktoś będzie miał patenty na użyte technologie, związki chemiczne, fragmenty kodów i celnicy będą to konfiskować na granicy :mrgreen:
Nie będziemy mieli kasy na cokolwiek 8)
Chińczycy i Rosjanie będą mieli to w d...e! Ale nasze kochane mocarstwo POLSKA ...
Najpotężniejsze kraje najpierw wyprowadziły produkcję i technologie do krajów z tanią siłą roboczą. Przy okazji utraciły kontrolę nad wypracowaną przez siebie przewagą w "know-how". Teraz produkcja jest TAM, know-how jest TAM, KASA jest TAM :!: Chłopcy chcą odzyskać kontrolę :P
Awatar użytkownika
red45
Posty: 788
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 10:49
UTM: CC83
profil zainteresowan: Fotografia przyrody astronomia samoloty
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: red45 »

Jacek, to o czym myślisz zostało już w bardzo ciekawy sposób opisany w książce s-f. M.in. wielkie, amerykańskie korporacje genetyczne, patentujące odmiany ryżu, owoców, etc. Bardzo ciekawe wizje, polecam!
Załączniki
ndz.jpg
ndz.jpg (28.49 KiB) Przejrzano 16281 razy
Awatar użytkownika
tempelik
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 12:35
Lokalizacja: Lubaczów/Warszawa

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: tempelik »

Powoli to nasz kraj popada w głęboką d... i będziemy krążyć po okrężnicy jak pranie w pralce. W końcu się zatrzymamy z wypranymi mózgami dopóki ktoś nas nie wyciągnie i zacznie docierać według swojej ideologi. Zawiążą usta w internecie tak jak nie mamy wolnych mediów, wszystko partyjne więc chyba znowu rządy jednej się zbliżają... Szkoda nerwów na nich i lepiej robić swoje (a cały bełkot to luźne przemyślenia :roll: )
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kalisiak »

s-f. M.in. wielkie, amerykańskie korporacje genetyczne, patentujące odmiany ryżu, owoców, etc.
Grzegorz, to nie SF, to są fakty!!! Tylko, że do tej pory mogą cię ścigać na terenie USA i przed ich sądami!!! Po ACTA będą to robili celnicy i firmy prywatne bez udziału jakiegokolwiek sądu, a dodatkowo w każdym kraju będą cię ścigać z urzędu.

Przykład z trzema genotypami świni opatentowanymi w USA to chyba nie żart :shock: Ciekawe, czy to te same świnie, co w tajemnicy chciały przepchnąć ACTA ... No i chyba przepchnęły 8)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

tempelik pisze:Ciekawe czy (ci sejmowi) zdają sobie sprawę z tego jaką część społeczeństwa "zniewolą"... Zastanawia mnie tylko czy jakoś można jeszcze temu zapobiec... Myślę, że marsze ludzi, strajki i protesty tylko spowolnią proces ratyfikacji ale czy całkowicie coś wskórają?
Społeczeństwo to oni mają w środkowym odcinku jelita grubego (chciałem, żeby ładnie zabrzmiało).
Władza jest od realizacji własnych celów - czyli zabezpieczenia stołków i kasy dla siebie forever.
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: SiejeOwies »

I po sprawie

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/prote ... omosc.html

obudzili się jak im słupki sondażowe spadły...
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kalisiak »

Po sprawie to było po podpisaniu ACTA :P Acta będzie miała gigantyczne znaczenie, podpisanie ACTA też. A ratyfikacja :?: To poczytajcie:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ykon_.html
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Kamil Mazur »

Wystarczy pierwszy filmik od góry
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/prote ... omosc.html

Znakomicie oddaje wiedzę społeczeństwa, strach i panikę jaką zasiali demonstranci. Ludzie jak barany powtarzają hasła za krzykaczami bo wystarczy, że usłyszeli od nich znamienne słowa jak ograniczenie wolności, inwigilacja, szkodliwość dla internetu... i już są "na nie". Jednym słowem będzie armagedon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Kamil Mazur pisze:Wystarczy pierwszy filmik od góry
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/prote ... omosc.html
Znakomicie oddaje wiedzę społeczeństwa, strach i panikę jaką zasiali demonstranci. Ludzie jak barany powtarzają hasła za krzykaczami bo wystarczy, że usłyszeli od nich znamienne słowa jak ograniczenie wolności, inwigilacja, szkodliwość dla internetu... i już są "na nie". Jednym słowem będzie armagedon  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
A jakie jest Twoje zdanie Kamil - na temat ACTA ?
al
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 26 października 2008, 01:19
Lokalizacja: śląsk

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: al »

Nie rozumiem, dlaczego mamy płacić pisarzowi lub piosenkarzowi przez lata za to, że raz coś stworzył. Ma żyć z jednej piosenki aż do śmierci ? Nie płacimy producentowi np. za wyprodukowany samochód tantiem od jego korzystania. Oto moim zdaniem kolejny absurd amerykańsko-unijnej rzeczywistości:

Polska wciąż nie dostosowała przepisów do unijnych regulacji, zgodnie z którymi za każdą wypożyczoną z biblioteki książkę jej autorowi należy się honorarium - stwierdza "Rzeczpospolita".

http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Z ... omosc.html
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

al pisze:Nie rozumiem, dlaczego mamy płacić pisarzowi lub piosenkarzowi przez lata za to, że raz coś stworzył. Ma żyć z jednej piosenki aż do śmierci ? Nie płacimy producentowi np. za wyprodukowany samochód  tantiem od jego korzystania. Oto moim zdaniem kolejny absurd amerykańsko-unijnej rzeczywistości:
Polska wciąż nie dostosowała przepisów do unijnych regulacji, zgodnie z którymi za każdą wypożyczoną z biblioteki książkę jej autorowi należy się honorarium - stwierdza "Rzeczpospolita".
http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Z ... omosc.html
A jak pożyczę książkę sąsiadowi to spokojnie mogę na niego donieść żeby go ścigali o zapłatę podatku :) :) :)
Jak pokazały protesty przeciwko ACTA - w kupie siła ;) Skoordynowane akcje niekupowania określonych produktów szybko mogą zdziałać cuda. Wystarczy np. przez miesiąc nie kupować żadnych płyt z muzyką - absolutnie żadnych. Nie jest to skomplikowane i trudne do przeprowadzenia. Skowyt producentów zacznie być natychmiast słyszalny.
Dużo większym problemem od praw autorskich są prawa patentowe - to dopiero będzie jazda. Nie mogę wyjść z podziwu, że można opatentować np. procedury synchronizacji danych albo proste mechanizmy transmisji. Blokowanie wykrzystania takich "rzeczy" zatrzymuje rozwój. Patent powinien być chroniony określony czas (krótko np. 5 lat) i upubliczniany do dowolnego użycia. Zresztą to samo powinno dotyczyć praw autorskich. Ponadto moim zdaniem - wiedza powszechna nie powinna podlegać prawom autorskim a jej autorzy/odkrywcy powinni otrzymywać jednorazowe stosowne wynagrodzenie i na tym koniec. Komercja szkodzi nauce która nie może funcjonować jak biznes na zasadach rynkowych.
Pieniądze przeznaczane na utrzymanie stad urzędników zajmujących się kontrolowaniem praw autorskich można dać autorom a urzędasów rozpędzić do prac polowych w rolnictwie. ZAIKS'y, BSA itp. - rozebrać z garniturków ubrać w waciaki, gumofilce i do roboty !
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kurzawa »

http://wiadomosci.wp.pl/title,Bedzie-pr ... &_ticrsn=5

Jak się powoli okazuje, zakres ACTA wybiega poza internet, dotyczy głównie LICENCJI i PATENTÓW i ma zastosowanie w całej gospodarce, jak choćby w przypadku gazu łupkowego (o ktorym pisałem wcześniej, kto jeszcze tego filmu nie zechciał obejrzeć, to polecam - naprawdę warto. Moi znajomi byli niemal wstrząśnięci prawdą, jaka z niego płynie). Licencję mają teraz tylko amerykanie (bo im ją oddaliśmy bez walki), pomimo że technologie opracowalismy My.
Artykul na wp.pl warto przeczytać.

No i jeszcze ten - bardzo ciekawe.... :-(
http://wiadomosci.wp.pl/title,Walcza-w- ... caid=1dda3
kubu01
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 12 września 2010, 14:32

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: kubu01 »

tempelik pisze:Ciekawe czy (ci sejmowi) zdają sobie sprawę z tego jaką część społeczeństwa "zniewolą"...

wystarczy spojrzeć na społeczność studentów. uczelnie nie mają pieniędzy na odpowiednią ilość podręczników w bibliotekach i część studentów kseruje potrzebne podręczniki. jeszcze jestem studentem i nie znam studenta który choć raz czegoś by tam na zajęcia nie kserował....

sam UWM to 40 tys studentów i wszyscy do paki?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Kubu01, nie wiem czy wiesz ale w cenie papieru jest już podatek za prawa autorskie - właśnie za kserowanie.
al
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 26 października 2008, 01:19
Lokalizacja: śląsk

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: al »

Grzegorz Banasiak pisze:Kubu01, nie wiem czy wiesz ale w cenie papieru jest już podatek za prawa autorskie - właśnie za kserowanie.
Zgadza się. W ustawie o prawie autorskim - http://pl.wikisource.org/wiki/Prawo_aut ... 8ustawa%29 - Art 20
Art. 20.
1. Producenci i importerzy:

1) magnetofonów, magnetowidów i innych podobnych urządzeń,
2) kserokopiarek, skanerów i innych podobnych urządzeń reprograficznych umożliwiających pozyskiwanie kopii całości lub części egzemplarza opublikowanego utworu,
3) czystych nośników służących do utrwalania, w zakresie własnego użytku osobistego, utworów lub przedmiotów praw pokrewnych, przy użyciu urządzeń wymienionych w pkt 1 i 2 - są obowiązani do uiszczania, określonym zgodnie z ust. 5, organizacjom zbiorowego zarządzania, działającym na rzecz twórców, artystów wykonawców, producentów fonogramów i wideogramów oraz wydawców, opłat w wysokości nieprzekraczającej 3% kwoty należnej z tytułu sprzedaży tych urządzeń i nośników.
Zaczęło się zamykanie stron internetowych na korzyść korporacji:

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Zac ... omosc.html
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kalisiak »

W zalinkowanym artykule jest takie zdanie:
Prawo, prawem - należy go przestrzegać.
Chciałbym tylko jeszcze raz zwrócić wszystkim uwagę, że prawo tworzą ludzie. Albo będzie w nim dozwolone użyczenie osobie bliskiej, albo nie. Albo będę mógł zrobić kserokopię artykułu, albo nie. Albo będę mógł zrobić zapasową kopię płyty muzycznej, albo nie. Albo będę mógł nagrać film, albo nie. Albo będę mógł kupić zastępczy toner, albo nie. Albo będą mógł kupić dowolne klocki hamulcowe, albo nie. Albo będę mógł kupić lek generyczny, albo nie. Dzisiaj mogę zgodnie z prawem. Ale Tusk polecił podpisać ACTA. Czy będę to mógł robić jutro?
Kiedyś straszono mnie, ze kserowanie artykułów z czasopism to naruszanie praw autorskich. Dzisiaj znaczna część czasopism sama udostępnia artykułu w pdf-ach, a inne udostępniają autorom do nieograniczonego przekazywania innym w pdf-ach. Można? To znaczy, że można też ograniczyć prawa patentowe, prawa do własności intelektualnej i inne. Problem w tym czyje interesy wezmą górę! Niestety raczej nie będą to interesy autorów i konsumentów, ale interesy korporacji :(
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Jacek Kurzawa »

"....naciskając za pomocą amerykańskich przepisów prawa cywilnego na prewencyjne zamknięcie wytypowanych przez nich stron. W efekcie ich właściciele musieli udowadniać, że są niewinni."

Udowodnienie swojej niewinności może być praktycznie nie do zrealizowania w realiach rzeczywistości (naszej machiny prawnej), wynajecie adwokata to koszt, sprawy w sądzie i pisanie pism to również stracony czas. Nikt nie zwróci ani czasu ani wydatków poniesionych na udowadnianie swojej niewinności.
Witas

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Witas »

To jest cudne... Myślę, że to coś co się nazywa elitą polityczną ma nas tam, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę
http://fakty.interia.pl/raport/internau ... ie,1755637
Zresztą, czego można oczekiwać od... ciecia
Awatar użytkownika
panczo
Posty: 378
Rejestracja: środa, 6 października 2004, 13:35
Lokalizacja: Skierniewice

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: panczo »

To ja dorzucę swoje trzy grosze. Nie jestem co prawda w tych sprawach żadnym autorytetem ale swoje zdanie mam, choć nie wynika ono bezpośrednio z moich własnych przemyśleń.
Streszczę to w kilku punktach.
1. Nie mamy żadnego wpływu na to czy ACTA wejdzie czy nie wejdzie
Źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1733647,0,1,praw ... omosc.html
Z tego artykułu jasno wynika, że czy nam się podoba czy nie ACTA zostanie wprowadzone w życie.
2. Czytałem całe to ACTA i nic konkretnego z tego nie wynika, dopiero ustawy w stylu PIPA czy SOPA dadzą nam popalić.
3. Całe to zamieszanie z Anonimowymi wydaje się być odpowiednio spreparowaną mistyfikacją żeby przez działanie tzw. Anonimowych (legitymujących się maską z V for Vendetta) wprowadzić dalsze restrykcje ograniczające wolność osobistą każdego człowieka. POza tym Anonimowi jak na razie straszą tylko "czarną teczką" a nic z tego nie wynika. Woda na młyn. Wikileaks zdziałało więcej i bez tej całej tajemniczej otoczki.
Także ja bym się nie zdziwił gdy w pewnym momencie wszyscy przeciwnicy paktu ACTA bez zająknięcia dadzą się zaczipować bo pozornie poprawi to ich bezpieczeństwo a na pewno samopoczucie. Nie wiadomo jeszcze jakie gówno przepychają za naszymi plecami pod całą tą zasłoną dymną związaną z ACTA. Wbrew pozorom protesty przeciwko ACTA mogą być na rękę wielkiemu bratu

Na szczęście nie wszystko związane z protestami przeciwko ACTA jest złe. Wielkim plusem jest fakt, że ludzie w obliczu możliwosci utraty swojej wolności potrafią się zjednoczyć. Ale czy nie zostało to przypadkiem sztucznie wywołane to już inne pytanie.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

panczo pisze:To ja dorzucę swoje trzy grosze. Nie jestem co prawda w tych sprawach żadnym autorytetem ale swoje zdanie mam, choć nie wynika ono bezpośrednio z moich własnych przemyśleń.
Streszczę to w kilku punktach.
1. Nie mamy żadnego wpływu na to czy ACTA wejdzie czy nie wejdzie
Źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1733647,0,1,praw ... omosc.html
Z tego artykułu jasno wynika, że czy nam się podoba czy nie ACTA zostanie wprowadzone w życie.
2. Czytałem całe to ACTA i nic konkretnego z tego nie wynika, dopiero ustawy w stylu PIPA czy SOPA dadzą nam popalić.
...
Marcin, niezupełnie. Po pierwsze kłamstwem jest, że wiele europejskich państw podpisało już porozumienie o czym krzyczy Boni w TV. Po drugie możemy spokojnie do ACTA nie przystąpić - wymagany jest tylko rozum polityków - a tego zupełnie brak.
Po trzecie - jeśli będziesz się opierał na opiniach pseudospeców z TVN24 (TVN/ITI brał udział w pracach nad ACTA i popiera więc opinie są stronnicze i wyrachowane) to wmówią Ci wszystko i nawet nabierzesz przekonania, że mają rację.
Po czwarte, czytanie ACTA niczego nie wniesie bo to projekt o wysokim stopniu uogólnienia, do oceny skali zagrożeń konieczne jest poznanie dużej porcji przepisów i na poziomie przeciętnego zjadacza chleba jest to mało realne. Jednak przywoływane w dyskusjach groźne paragrafy zupełnie wystarczą do wyciągnięcia wniosków - jaki był cel powstania tego pseudo-porozumienia.
I po piąte - mamy wpływ na wszystko tylko trzeba trochę myśleć przy wyborach i rozgonić to bydło odrywając je od koryta. Wtedy inne kopytne dwa razy pomyślą zanim zrobią coś przeciw wyborcom - bo spotka ich podobny los. Tyle na pewno możemy zrobić.
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: Robert Rosa »

Kupiłem sobie kiedyś w Damaszkowie tiszerta z przeceny w firmowym sklepie "adasia" za... 4$!... myślałem, że jakaś arabska podróba, a gadzina wytrzymał 4 lata i dziesiątki prań... kupiłem u nas bez przeceny za 80 zyla i po dziesięciu praniach był dead... logo to samo :mrgreen: ... mam (-y) oryginalnego widowsa w kompach, z dziurami do obejścia podatnego na wiry, haki itp. ... niczym się nie różni od "pirata" ze straganu... logo to samo :mrgreen: ... gość kupił za 10mln $ oryginał DaVinci, drugi za 20 tyś. zyla falsa... na ścianie wygląda tak samo ( :wink: )... logo (podpis) to samo :twisted:... coraz częściej zaczynam się zastanawiać ile racji ma Henek Pająk pisząc swoje książki (czyt.: literackie dzieci niechciane 8) )... oryginał obroni się sam, bez względu na jego cenę... ale co, kiedy oryginał jest do d...?! czy np. super programiści z koncernów nie mają na tyle wiedzy i umiejętności, aby porządnie zabezpieczyć oprogramowanie przed kopiowaniem, czy są właśnie tymi wspomnianymi niedoukami tłukącymi kasę za wszelką cenę?! Globalna wioska różni się od globalnego komunizmu teoretycznymi założeniami i celami, ale dla "wybrańców" założenia i cel jest zawsze ten sam... :lol: :mrgreen:
kubu01
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 12 września 2010, 14:32

Re: ACTA - 26.01.2012 r.

Post autor: kubu01 »

Grzegorz Banasiak pisze:Kubu01, nie wiem czy wiesz ale w cenie papieru jest już podatek za prawa autorskie - właśnie za kserowanie.

dzięki za wyprowadzenie z błędu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo”