Karaluch?

Awatar użytkownika
kukaburka
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 11:59
Gender: women
UTM: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Karaluch?

Post autor: kukaburka »

mam nadzieję, że to nie jest karaluch, bo będę mogła mu ocalić życie (: i go hodować, a jeśli karaluch to trafi do owadnika.

Pozdrawiam :)
Załączniki
ziutek2.jpg
ziutek2.jpg (90.52 KiB) Przejrzano 972 razy
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: Karaluch?

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Po co "owadnik" komuś, kto nie ma najbledszego pojęcia o owadach..?
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: Karaluch?

Post autor: krzem »

oj proste... owadnik z podziałem na "karaluchy" duże, czarne, przy rozdeptywaniu robią "chrup" oraz inne "robactwo" - inne..
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1627
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karaluch?

Post autor: Rafał SZCZECIN »

To nie jest karaluch. To chrząszcz pływak Dytiscus sp. - gatunek wodny, drapieżny.
Awatar użytkownika
kukaburka
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 11:59
Gender: women
UTM: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Karaluch?

Post autor: kukaburka »

Pawel Jaloszynski pisze:Po co "owadnik" komuś, kto nie ma najbledszego pojęcia o owadach..?
Nie przesadzajmy :) mam jakieś pojęcie o owadach . Moja mama jedynie uparła się, że to karaluch więc umieściłam dla niej tu to zdjęcie by się przekonała, że jednak nie. Może i nie jestem wykształcona pod tym względem i nie można nazwać tego moim hobby, ale mam styczność z owadami (szkodnikami) na moim kierunku jakim jest ogrodnictwo i interesować się nimi zaczęłam, marzyłam o hodowli owada. A owadnik potrzebny właśnie na studia :) W końcu przyszła pora na zapoznanie się dokładne z ich światem i nigdy nie jest za późno by jednak mieć wszechstronne pojęcie o tych stworzeniach.
krzem pisze:oj proste... owadnik z podziałem na "karaluchy" duże, czarne, przy rozdeptywaniu robią "chrup" oraz inne "robactwo" - inne..
Taaak z pewnością :) i tutaj przykład zepsucia u ludzi, którzy nie potrafią nauczyć, a potrafią od razu wyśmiać i ukazać kogoś w jak najgorszym świetle. Brawo !
Rafał SZCZECIN pisze:To nie jest karaluch. To chrząszcz pływak Dytiscus sp. - gatunek wodny, drapieżny.
I Pan Rafał okazał się zawodowcem ! Dziękuję ślicznie za udzielenie konkretnej odpowiedzi :)
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: Karaluch?

Post autor: Pawel Jaloszynski »

kukaburka pisze:Moja mama jedynie uparła się,
Na studiach to chyba już nie wypada zwalać głupich rzeczy na mamę...
kukaburka pisze:I Pan Rafał okazał się zawodowcem !
Pan Rafał cię obraził, chociaż pewnie nie było to jego zamiarem. Uznał, że jesteś za mało rozgarnięta, żeby samodzielnie znaleźć w sieci zdjęcia karaluchów. Pewnie teraz jest zdziwiony, że ma do czynienia ze studentką ogrodnictwa, a nie z dzieckiem...

Paweł
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: Karaluch?

Post autor: krzem »

kukaburka .. nie pisz takich rzeczy :-) jeszcze Twoj nauczyciel z LO to przeczyta i załamanie nerwowe + kryzys osobowości murowane!
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1627
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karaluch?

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Dajcie dziewczynie spokój, myślicie że każdy musi się od razu znać ? Podejrzewam, że większość osób niezwiązanych z branżą pomyli karalucha nawet z jelonkiem rogaczem, bo dla nich wszystko co łazi nie tam gdzie się tego spodziewają to robak, karaluch czy jakbyśmy tego nie nazwali. CZy w regulaminie Forum jest napisane że to portal dla profesjonalistów? Portal jest otwarty na wszystkich, którzy chcą się czegoś dowiedzieć, chyćby innym wydawało sie to infantylne. Zauważcie, że wiele osób po prostu prosi o zwykłą pomoc w oznaczeniu ( może do niczego rzeczowego nie jest im to potrzebne ). Skoro proszą, pytają, zadają sobie "trud" zamieszczenia zdjęcia to może po prostu warto krótko zwięźle odpowiedzieć?
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: Karaluch?

Post autor: krzem »

Rafał, problem polega na tym, ze w szkole na przrodzie i biologii nie uczy się ROZPOZNAWANIA... uczy się mnóstwa niepotrzebnych definicji, ktore nie przydadzą się w przyszłosci.... a nie uczy się zwyczajnego rozpoznawania podstawowych gatunków czy choćby rzędów

i to jest uwaga ogólna

natomiast uwaga "do osoby" jest taka, że student musi STUDIOWAĆ .... ;) bo studia to nie "przyzakładówka"
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1627
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karaluch?

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Jasne, tylko czy naszą rola jest edukowanie studentki czy próba pomocy, skoro o to ktoś prosi? Dziewczyna miała przecież możliwość i wszelkie prawo żeby wpisać choćby w googlach słowo karaluch i sprawdzić po fotkach czy to to czy nie. Mogła też zamieścić zapytanie za tym czy innym forum, i tak też zrobiła. Chyba nie nam jest oceniać jej ścieżki zdobywania wiedzy, od tego są jej profesorowie na uczelni. Dziewczyna zadała proste pytanie a tu dostaje nieoczekiwane przez nią odpowiedzi uczestników forum, widać jak zareagowała, prawda?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Chrząszcze [FOTO-oznaczanie]”