Miniaturki tematów - ważki

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
Awatar użytkownika
Ewa Miłaczewska
Posty: 1281
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 15:25
Gender: women
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Miniaturki tematów - ważki

Post autor: Ewa Miłaczewska »

Ponieważ strona główna zmniejszona do 80 pikseli wygląda marnie przesyłam dwie propozycje obrazka do wątku "STRONA WAŻKOWA EWY". Chyba, ze Admin uważa inaczej.
Załączniki
wazki.jpg
wazki.jpg (4.15 KiB) Przejrzano 5026 razy
wazki.pl.jpg
wazki.pl.jpg (2.59 KiB) Przejrzano 5026 razy
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Prosze o linka, gdzie i jak ma to wyglądać.

Dołożylem plik tu: viewtopic.php?f=62&t=13107

ale nie widzę miniaturki viewforum.php?f=62

Coś mi tu nie działa, bo pliczek powinien byc widoczny... może powinien być większy i wtedy stałby się miniaturką?
Awatar użytkownika
Ewa Miłaczewska
Posty: 1281
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 15:25
Gender: women
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Miniaturki tematów wazki3

Post autor: Ewa Miłaczewska »

To akurat zupełnie bez sensu. Jeśli przy wątkach mają być zdjęcia (te pierwsze w wątku) - to to jest moja propozycja dla wątku "Wazkowa strona Ewy". Natomiast wewnątrz tematu zdjęcia wstawić mogę sama i wcale nie chcę, żeby ta winietka tam tkwiła.
Ewa
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Poproszę o linka bo w takim razie zupełnie nie wiem o jaki wątek chodzi, jaką miniaturkę itd. :twisted:

Nie piszesz a moje zgadywanie rzeczywiscie jest bez sensu. !!!!
Awatar użytkownika
Ewa Miłaczewska
Posty: 1281
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 15:25
Gender: women
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Ewa Miłaczewska »

viewforum.php?f=62 - druga pozycja od góry = Strona ważkowa Ewy.
Jeśli nie jest to jasne - zapomnijmy o sprawie.
Ewa
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Ponieważ strona główna zmniejszona do 80 pikseli wygląda marnie
A o co z tym chodzi? Czy widać stronę zmniejszoną? Ja w ty miejscu nie widzę zadnej miniaturki. Czy to o to chodzi?

Opisz, co potrzebujesz, abym zrobił to teraz wygląda na to, ze:
- watek ten sam
- wstawiłem miniaturkę do postu - dalej się jednak nie wyswietla (bład jakiś forum)

Więc co trzeba zrobić?

Wspomnę, jesli to nie jest jasne z pierwszego postu - Forum automatycznie samo robi miniaturki i wstawia je w odpowiednie miejsca. W tej chwili widac, ze w niektorych tematach brakuje miniaturek. Ja ich nie wstawiam (może jeśli myslisz, że to moja robota). Niestety, nie mam takich mozliwości.
Jeśli nie jest to jasne - zapomnijmy o sprawie.
Gdy nie jest jasne to trzeba dokładnie wyjaśnić! a nie przemilczać. Tu nie ma mojej zlej woli tylko nie rozumiem o co Ci chodzi. A jak nie wiem o co chodzi to nie potrafię pomóc. Nie jestem jasnowidzem, nie wiem ktorych tematow dotyczą Wasze zdania, nie wiem co mysli uzytkownik, nie wiem dlaczego nie wyswietlają się czasem miniaturki. nie wiem też, dlaczego czasami zamiast dokladnie opisać o co Wam chodzi piszecie np "Bzdura", albo tak jak teraz.

Nie jestem w stanie pomóc w sytuacjach, ktore wymagają ode mnie nadludzkich umiejętności przewidywania, jasnowidzenia itd. jestem tylko zwykłym człowiekiem (nie robotem siedzącym 24h online i wszech wiedzącym robotem , ktory nie musi uzywać wyszukiwarki żeby odnaleźć pomyslany temat.

Jak widać, usiluję domyslać się o co chodzi, ale to tylko moje domysły. Brak dobrej informacji z Twojej strony uniemożliwia mi zrobienie czegoś (?!?) :shock: :shock: :shock:
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Ewa Miłaczewska pisze: Natomiast wewnątrz tematu zdjęcia wstawić mogę sama i wcale nie chcę, żeby ta winietka tam tkwiła.
Ewa
Nie możesz! Czas mozliwości edycji tego postu minął. No chyba że ja czegoś nie wiem.

A jesli nie chcesz tej winietki a moja próba odgadnięcia okazała się nietrafiona, to usuwam ten obrazek.


I co dalej?????
Awatar użytkownika
Ewa Miłaczewska
Posty: 1281
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 15:25
Gender: women
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Ewa Miłaczewska »

Dotyczy miniaturek tematów.
Po pierwsze dla mnie pomysł ze wstawianiem pierwszego zdjęcia w wątku jako ozdobnika tabeli z wątkami jest GENIALNY! Po prostu niesłychanie często chcę wrócić do tematu i przeczytać coś jeszcze raz (np. po roku). I klops - nie pamiętam kiedy to było omawiane, nie pamiętam kto założył wątek, ale pamiętam od jakiego zdjęcia się zaczęło. I mając takie zdjęcie-ozdobnik mam większe szanse na odszukanie tego, co mnie interesuje, co tkwi w pamięci - ale niedokładnie. Ja za to dziękuję, bo ułatwia mi to życie - taką mam pamięć ułomna, że pamiętam obrazy a nie słowa.
Przysłałam winietkę swojej strony po to żeby można było ją wstawić jako miniaturkę tematu Strona ważkowa Ewy. Nie mam pojęcia, jak można jaśniej napisać coś, co dotyczy Pańskiego najnowszego pomysłu. Zwłaszcza, ze piszę w wątku dotyczącym sprawy. No cóż chciałam pomóc i zamotałam - bardzo przepraszam.
Ewa
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

To teraz jeszcze raz - ja nie wstawiam i nie mogę wstawić żadnego obrazka jako miniaturki tematu, ktora jest widoczna w dziale.

Forum robi to samo - automatycznie. Wybiera pierwszy obrazek z tematu (bo to nie musi być pierwszy z postu, bo pierwszy post może nie zawierać żadnego obrazka, załącznika). Pierwszy w kolejności obrazek w temacie staje się miniaturką.

Dlatego wstawilem tą winietkę do pierwszego postu, żeby Forum zrobilo sobie z niej miniaturkę. (taka mała "sztuczka" - innego sposobu na wstawienie nie znam i nie przychodzi mi nic do głowy)
To nie zadziałlo, bo miniaturka się nie pojawila, ale w tej chwili nie potrafię powiedzieć dlaczego. Wszystko jest dopiero po instalacji i sam zapoznaję się z efektem tego działania.

Dla mnie już się zrozumielismy, ale czy czy tak jest? Czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Miniaturki tematów - Ważki

Post autor: Brachytron »

admin pisze:Dlatego wstawilem tą winietkę do pierwszego postu, żeby Forum zrobilo sobie z niej miniaturkę. (taka mała "sztuczka" - innego sposobu na wstawienie nie znam i nie przychodzi mi nic do głowy)
To nie zadziałlo, bo miniaturka się nie pojawila, ale w tej chwili nie potrafię powiedzieć dlaczego. Wszystko jest dopiero po instalacji i sam zapoznaję się z efektem tego działania.
A może tak: założyć nowy wątek z miniaturką, po czym przekleić całokształt Ewy?
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7276
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Rafał Celadyn »

Z tym pierwszym zdjęciem z tematu, to też chyba nie do końca tak wygląda .W moim temacie :arrow: viewtopic.php?f=103&t=12350 jest to któraś z kolei fotka, ale mnie to pasuje, bo pierwsza jest "straszna" :P :wink: . Więc może jest jakiś inny "myk" ...
Pozdrowki Rafał.
edit:to 12 topic od góry... po wejściu do działu.
Ostatnio zmieniony środa, 10 listopada 2010, 18:13 przez Rafał Celadyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ewa Miłaczewska
Posty: 1281
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 15:25
Gender: women
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Ewa Miłaczewska »

Zrozumieliśmy się. Jutro w nocy, czyli za ok. 26 godzin będę wstawiała informację o cotygodniowej aktualizacji strony, jeśli miniaturka do tej pory się nie ukaże wstawię winietkę w formacie "normalnego zdjęcia" i zobaczymy, co zrobi z tym system. Sama jestem ciekawa, dziękuję.
Ewa
Awatar użytkownika
Ewa Miłaczewska
Posty: 1281
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 15:25
Gender: women
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Ewa Miłaczewska »

Brachytron pisze:
admin pisze:Dlatego wstawilem tą winietkę do pierwszego postu, żeby Forum zrobilo sobie z niej miniaturkę. (taka mała "sztuczka" - innego sposobu na wstawienie nie znam i nie przychodzi mi nic do głowy)
To nie zadziałlo, bo miniaturka się nie pojawila, ale w tej chwili nie potrafię powiedzieć dlaczego. Wszystko jest dopiero po instalacji i sam zapoznaję się z efektem tego działania.
A może tak: założyć nowy wątek z miniaturką, po czym przekleić całokształt Ewy?
Z komputerami jak nie da się po dobroci, to zawsze można kolanem. Tym razem poczekajmy do jutra, bo tu co wysłałam miało 80x32 piksele i po powiększeniu wygląda nieznośnie. Zrobię to jeszcze raz sama jutro, jak nie wyjdzie to spróbujemy tego 'kolana".
Pozdrowienia
Ewa
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Rafał; rzeczywiście, widać inną miniaturkę, zupełnie nie wiem, jak to się dzieje....

Brachytron: pomysł dobry, ale może najpierw poszukam w opcjach w skrypcie, może dojdę w nocy do tego, jak to się dzieje.

Ewa: Po 26 godzinach samo nic się nie stanie. Nowy post w temacie niczego nie zmieni. Ale do tego czasu mam nadzieję rozpracować zagadnienie. U Włochów wszystkie tematy mają miniaturki, więc jakaś metoda musi być.
Awatar użytkownika
Ewa Miłaczewska
Posty: 1281
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 15:25
Gender: women
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Ewa Miłaczewska »

Wyluzujmy, pożyje jeszcze trochę bez miniaturki.
Ewa
Awatar użytkownika
Jakub Liberski †
Posty: 294
Rejestracja: środa, 16 lutego 2005, 16:18
profil zainteresowan: Tylko fotografuje ale nie bardzo wiem co fotografuję
Lokalizacja: Śląsk, CA75

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Jakub Liberski † »

Adminie - a czy, po prostu, nie możesz edytować pierwszego posta Ewy w jej temacie o stronie i wrzucić do niego miniaturkę, tę którą chciała?
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

No właśnie tak zrobiłem i Ewa napisała, ze to jest bez sensu!
viewtopic.php?p=119492#p119492

A miniaturka się i tak nie pojawiła.

Miniaturkę usunąlem po poście Ewy, ale teraz wrzuciłem ją ponownie (nadesłaną miniatrukę do postu Ewy), żeby wszyscy mogli zobaczyc o co chodzi. No i załaczam screena.
Załączniki
post_ewy.gif
post_ewy.gif (32.83 KiB) Przejrzano 4920 razy
Awatar użytkownika
Ewa Miłaczewska
Posty: 1281
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 15:25
Gender: women
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Ewa Miłaczewska »

OK. Pisałam, ze bez sensu, bo nie wiedziałam, ze ma się samo załadować. Czekajmy, co się stanie... aczkolwiek gdzieś w maju do tego wątku Piotr Mikołajczuk wstawił zdjęcie larw szablaczych i nie wskoczyły jako miniatura automatycznie.
W gruncie rzeczy mogę być bez miniaturki, ale nie chciałabym, gdyby mi tam wlazło zdjęcie tych larw. Zostawmy to w spokoju i zobaczmy, co się stanie.
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Już JEST!!!!
viewforum.php?f=62

Działanie mechanizmu tworzenia miniaturek, wyboru zdjęć przez Forum jest dla mnie nieodgadnione. Pojawiła się miniaturka załączona do ... ostatniego postu. Może to odświeża temat w jakiś sposób, a może to jakaś niedoróbka skryptu. W końcu - gdy wiadomo o co chodzi - udało się to zrobić.
Juz za pierwszym razem poszedlem typ tropem, tyle że Forum nie chciało wyświetlić niczego z tamtego tematu.


Kwestia rozmiarów miniaturek - są trzy mozliwości (ustawienia):
stała szerokość
stala wysokość (tak jest teraz)
kwadratowe (wycięte ze środka fotki, sprowadzonej do kwadratu).

Po testach uznałem, ze ta wersja jest najlepsza, ale można się nad tym pozastanawiać.
Awatar użytkownika
Ewa Miłaczewska
Posty: 1281
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 15:25
Gender: women
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów - ważki

Post autor: Ewa Miłaczewska »

Jest doskonale. W każdym razie mnie obecność tych obrazków bardzo ułatwia wracanie do starych postów. A tam są ciekawe rzeczy i przecież nie będę ich kopiować na dysk...
Ewa
Zablokowany

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”