Nowy układ Forum

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Nowy układ Forum

Post autor: admin »

Wczoraj, tj w niedzielę zmienilem uklad Forum (zajęło mi to cały dzień).
Jak się okazało, ten phpBB3 też nie jest idealnym systemem i posiada braki, szczególnie trudno robi się właśnie przebudowe istniejącego ukladu.

Mam nadzieję, że ten układ jest bardziej czytelny. Proszę o uwagi, zauważone usterki jesli takie zostaną zauwazone i wszelkie uwagi.


Zmian opisywał nie będę, bo każdy widzi, co jest: sekcja systematyczna, entomologiczna, komunkacyjna i projekty. Chodzi generalnie o to, by rozdzielić część z owadami od częsci z tematami entomologicznymi oraz osobno część związaną z szeroko pojętą komunikacją miedzy nami.

W najbliższej przyszlości planuję do częsci systematycznej pododawac obrazki, ktore będą ikonami dla swoich dzialów.
Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Re: Nowy układ Forum

Post autor: Łukasz »

Wydaje mi się, że zostały utracone dane z ostatnich 24 godzin - u mnie np. zginęło kilka ostatnich pryw. wiadomości; chyba też zginęły ostatnie posty.
Awatar użytkownika
palipa
Posty: 1142
Rejestracja: czwartek, 2 lipca 2009, 15:22
UTM: CF 34
Lokalizacja: Poland, Gdynia CF34

Re: Nowy układ Forum

Post autor: palipa »

zniknął np mój post z działu biegaczowate, z niedzieli przed południem
zdążyła się tam pojawić nawet jakaś odpowiedź

Paweł
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Nowy układ Forum

Post autor: admin »

Tak, zniknęły posty z rana z niedzieli (Brakuje postów od 3:00 w nocy z soboty na niedzielę), gdyż podczas modernizacji w południe okazało się, ze phpBB3 posiada błędy i zaczęło się coraz bardziej plątać. W końcu musiałem odtworzyć z kopii z nocy kosztem tych porannych postów. Przykro mi, ale nie da się ani przewidzieć ani uniknąć takich sytuacji.
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Nowy układ Forum

Post autor: admin »

Jeśli zobaczycie posty nieprzeczytane i po kliknieciu w link nie zaprowadzi Was do postu to trzeba zresetować swoje nieodwiedzone działy klikając

Oznacz działy jako przeczytane

na górze strony po prawej, nad postami.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Nowy układ Forum

Post autor: Malko »

Jeśli mogę napisać swoje odczucie to, bardziej przejrzysty był wcześniejszy podział np. dla Motyli, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Nowy układ Forum

Post autor: admin »

Dawid_Masło pisze:... swoje odczucie to, bardziej przejrzysty był wcześniejszy podział np. dla Motyli....
Akurat w Dziale MOTYLE nie nastąpiły żadne zmiany, poza kolejnością poddziałów. Poniżej obraz ukladu starego Forum (to jest Forum z maja (!) i ten układ był caly czas do przedwczoraj: A tak jest teraz:

viewforum.php?f=121

Jak widać, przeskoczyły działy, ale to mogę ustawić tak jak było.
Są też drobne zmiany w wyświetlaniu, np jesli jestesmy powyżej, mamy widok poddziałów:

viewforum.php?f=142
Załączniki
poddzialy.gif
poddzialy.gif (13.61 KiB) Przejrzano 3222 razy
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: Nowy układ Forum

Post autor: Tomasz G. »

Chyba nie ze wszystkich działów posty nowe lądują w "Recent topics".
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Nowy układ Forum

Post autor: admin »

Z kilku dzialów posty nie sa tam umieszczane np z HYDEPARKU, z Giełdy, ale jeśli jeszcze z jakichś to piszcie, bo to ustawia się ręcznie w każdym dziele i coś mogę przeoczyć.

Nowe posty dobrze jest oglądać tak:
search.php?search_id=newposts

Nieprzeczytane:
search.php?search_id=unreadposts

Swoje posty:
search.php?search_id=egosearch
Do tego mamy zakładki (chyba wiele osób tego jeszcze nie zna, a bardzo fajne jest), mamy obserwowanie działów, wątków, kanały RSS i inne narzędzia. Jak się człowiek już nauczy poruszać po tym to przeglądanie Forum staje się prostsze....

Tak więc ten Recent Topics nie jest taką niezbędną modyfikacją, jak na początku myślałem :-)
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: Nowy układ Forum

Post autor: Tomasz G. »

Nie działa poddział "Motyle dzienne", wyświetla się błąd: "błąd bazy danych podczas pobierania tej strony".
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Nowy układ Forum

Post autor: admin »

Dzieki za zgloszenie.
viewforum.php?f=22
Działa już. Bład wyswietla się wtedy, gdy w dziale nie ma żadnego postu. Widocznie wszystkie posty zostaly poprzenoszone przez moderatorów, tak wiec uwaga - posty w dziale Motyle Dzienne powinny tam być. Rozwiązaniem tego może być taki sposób: posty z działu "Zagadnienia ogólne (motyle)" poprzenosić do dzialów Motyle Dzienne, Motyle Nocne i Macrolepidoptera i dzial można wtedy nawet skasować. Tylko że znajdą się posty odnoszące się ogólnie do motyli i wtedy dział jednak będzie potrzebny.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”