Materiały na temat motyli nocnych

Literatura traktująca o motylach (Lepidoptera)
Misiaak
Posty: 6
Rejestracja: środa, 26 sierpnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Materiały na temat motyli nocnych

Post autor: Misiaak »

Witam,
poszukuję wszelkich materiałów - prac, skanów i wszelkich innych rzeczy na temat motyli nocnych - w kontekście wpływu czynników środowiskowyc typu wilgotność, temperatura itd. oraz rodzaju i natężenia światła na przyciąganie przez nie właśnie motyli nocnych.
Zależałoby mi szczególnie na pracy prof. Buszko oraz na skanach z książki prof. Adamczewskiego...
Jeżeli ktokolwiek byłby w stanie mi pomóc, byłabym naprawdę ogromnie wdzięczna...

mój e-mail:
alicja_kowalewska12@op.pl
Sebastian Łuczkowski
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 26 października 2008, 19:47
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Sebastian Łuczkowski »

zobacz artykuł - Buszko J., Nowacki J. 1990: Łowność sówkowatych na światło i przynętę pokarmową w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Wiadomośco Entomologiczne nr 9 (13-20). pozdrawiam seba
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1106
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św

Post autor: Marcin Kutera »

w "Motyle Polski" Heintzego i w "Praktycznych wskazówkach dla zbieraczy motyli" Niesiołowskiego - też coś powinno być.

Zastanawia mnie czy nie będzie czegoś w "Fauna wzgórz kserotermicznych nad Dolną Nidą" Kostrowickiego. 1953.

a co do prac Buszki to na pewno w wiadomościach ogólnych: Atlasu motyli polski cz. II. Prządki. zawisaki, niedźwiedziówki.
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Posiadam "Wiadomości Entomologiczne t. VIII, nr 1-2 Warszawa 1988r" z artykułem Jerzego J. Lipy pt." Wpływ światła księżyca na aktywność lotu sówek ( Noctuidae )"

Jest tam bardzo wiele ciekawych informacji z zakresu połowu z samołówek,oraz połowów nocnych, w danej fazie księżyca itp.
Artykuł ma zaledwie 5 stron, ale i tak polecam.
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

"Wiadomości Entomologiczne t. VIII, nr 1-2 Warszawa 1988r" z artykułem Jerzego J. Lipy pt." Wpływ światła księżyca na aktywność lotu sówek ( Noctuidae )"
Ten artykuł jest do kupienia ( WE t.VIII 88r.)
http://allegro.pl/item898205360_entomol ... _viii.html
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Dispar »

Kopalnie wiedzy na ten temat znajdziesz na pewno w pracy prof. Adamczewskiego ,,Zasady migrantyzmu motyli" ale problemem jest żeby to zdobyć. Moja jest w wypożyczeniu od kilku lat ale niebawem powinna wrócić :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Dispar pisze:Kopalnie wiedzy na ten temat znajdziesz na pewno w pracy prof. Adamczewskiego ,,Zasady migrantyzmu motyli" ale problemem jest żeby to zdobyć. Moja jest w wypożyczeniu od kilku lat ale niebawem powinna wrócić :mrgreen:
Posiadam takową :mrgreen:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Literatura - motyle”