oświetlacz światłowodowy

Przemek Zięba

oświetlacz światłowodowy

Post autor: Przemek Zięba »

Witam, czy ktoś kto korzysta jest w stanie doradzić mi jaki oświetlacz światłowodowy typu ,,gęsia szyja" zakupić??? Diodowy się sprawdza, ale ws planach mam zamianę oświetlenia

co sądzicie o czymś takim ?

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT

cena atrakcyjna nawet w opcji z podwójnym światłowodem, identyczny w Ecotonie w PL to wydatek 2 x większy

z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Od razu doradzam dwie "szyje" a cena faktycznie kusząca. Sam mam dokładnie taki model
http://www.bobts.pl/pliki/pdf/pl/laborat.pdf

Jednak jak dla mnie był trochę za ciemny, na szczęście można dokupic do tego modelu wersję pierścieniową a montaż jest typu "wyjmij jedno - włóż drugie" więc nie ma najmniejszego problemu. Generalnie polecam choc nie wiem jakie tam teraz ceny mają :)
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

A jak z wersja pierścieniową, dużo lepsza niż dwie szyje??? Jak w ogóle porównać halogenowy oświetlacz pierścieniowy z diodowym??? Gdzie tkwią zasadnicze różnice? Mówię o jakości, jak chociażby temperatura barwy...
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Mnie najlepiej używa się pierścieniowego gdyż nie muszę wówczas kombinować, przesuwać i generalnie martwić się że coś potrącę i będę miał ciemno. czasami jednak podłączam szyje gdy potrzebuje oświetlić coś pod jakimś kątem albo potrzebuje cienia dla kontrastu. Generalnie jednak pierścień jest, jak dla mnie, duuużo bardziej praktyczny. Z temperatura barw nie miałem nigdy problemu i przy wersji pierścieniowej jest jak trzeba, z szyjami gorzej bo to za daleko, to za blisko, to inny kąt niż potrzeba i wieczne regulowanie.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dzieki, słuchaj czyli jako alternatywę do zestawu z Ebay (1 szyja) zaproponowałbyś raczej pierścień czy dwie szyje??? Mam oświetlacz pierścieniowy diodowy (80 LED) i jest ok, chociaż przy wykonywaniu zdjęć z kamery USB, czasami przy zbliżeniu okaz wpada w ,,strefę mroku". Myślałem o alternatywnym źródle oświetlenia, doświetlenia raczej. Na 99% zakupię oświetlacz tylko nie wiem co dokupić, bo na 2 rzeczy mnie nie stać.\Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Gdybym miał wybierać to zdecydowanie pierścień, ale skoro pierścień już masz i potrzebujesz jedynie doświetlenia to może faktycznie szyja, ale na pewno dwie a nie jedna.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dzięki, tak też zrobię, niestety jedyną opcją jest zakup urządzenia z jedną szyją i dokupienie dodatkowo podwójnej szyi, wychodzi i tak atrakcyjnie w miarę, ale na maila odnośnie skompletowania zestawu według mojego ,,zapotrzebowania" mowy nie ma maile bez odpowiedzi i to zarówno po angielsku jak i niemiecku
\pozdr
P.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Zainteresuj się tym:
http://www.allegro.pl/item756777928_mik ... _150w.html
Można mieć nadzieję, że nie pójdzie zbyt wysoko w górę, a jest to oświetlacz bardzo wysokiej klasy.
Awatar użytkownika
palipa
Posty: 1142
Rejestracja: czwartek, 2 lipca 2009, 15:22
UTM: CF 34
Lokalizacja: Poland, Gdynia CF34

Post autor: palipa »

Mam 2 podobne w pracy są dobre, ale ich wadą jest wentylacja co skutkuje częstym przepalaniem się żarówek
(wprawdzie u mnie w pracy są włączone nawet do 12h na dobę)
poza tym nic więcej do zarzucenia
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Kto włącza projektor halogenowy na pół doby!? Niedostateczna wentylacja jest wadą niemal wszystkich dostępnych na rynku projektorów halogenowych, ale od tej wady nie są też wolne projektory LED o mocy od 30W w górę.
Efektywny czas użytkowania oświetlacza halogenowego 150W bez zmiany parametrów światła (temperatury barwowej i natężenia) zwykle nie przekracza 200 godzin (oświetlacz włączony „na maxa”). Po przekroczeniu tego czasu efektywność pracy oświetlacza na skutek zużycia się żarówki znacznie się zmniejsza. Oczywiście oświetlacz można użytkować do czasu, aż przepali się żarówka, a czas użytkowania znacznie przedłużyć poprzez obniżenie mocy do 50 – 70% obciążenia maksymalnego i tak właśnie producenci na ogół zalecają :wink:.
Awatar użytkownika
palipa
Posty: 1142
Rejestracja: czwartek, 2 lipca 2009, 15:22
UTM: CF 34
Lokalizacja: Poland, Gdynia CF34

Post autor: palipa »

Niestety jest cały czas potrzebny co chwila ktoś coś mierzy, bądź sprawdza pod lupą 50X lub na mikroskopie, tu na szczęście nie ma wymogów co do jakości odwzorowania barw. (Produkcja obwodów drukowanych)
Zależy nam na pomiarach grubości powłok lub metalizacji ewentualnie przyczynach zwarć, zwłaszcza obwodów wielowarstwowych (mikrosekcje), przyczynach ubytków metalizacji itp.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

M. Stachowiak pisze:Zainteresuj się tym:
http://www.allegro.pl/item756777928_mik ... _150w.html
Można mieć nadzieję, że nie pójdzie zbyt wysoko w górę, a jest to oświetlacz bardzo wysokiej klasy.
dzięki ciekawe tylko ile trzeba zapłacić za światłowód Volpi...no i czy nie jest to jakiś było nie było zużyty oświetlacz. W zasadzie nie wiem ile kosztuje taka żarówka???
Oferta ciekawa, gdyby udało się kupić za powiedzmy 100 złotych a światłowód do 300-400 to jak na moje potrzeby byłoby to ok.
Dzięki zastanowię się może warto zalicytować.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Nie musi to być światłowód Volpi! Z projektorami można przecież stosować dowolne światłowody, ważne tylko, aby średnica trzpienia podłączeniowego pasowała do gniazda oświetlacza (jeżeli nie, to można zastosować odpowiedni adapter).
W tego typu oświetlaczach elementem, który może być uszkodzony zwykle jest transformator, ale zdarza się to stosunkowo rzadko.
Do oświetlacza stosuje się żarówki halogenowe z odbłyśnikiem i filtrem cieplnym o mocy 150 W przystosowane do napięcia 15 – 17 V. Odnośnie cen, zorientuj się w ofertach Philips lub Osram (i tak musisz to zrobić chcąc kupić żarówki zapasowe).
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dzięki!
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Jeżeli możecie zerknąć jeszcze na aukcję poniżej
http://cgi.ebay.pl/DUAL-Pipe-Gooseneck- ... .m63.l1177

jak sądzicie czy kraj produkcji-pochodzenie wpłynie wydatnie na jakość??? Kalkuluje że nawet zmieściłbym sie w kwocie wolnej od cła...
z góry dzieki
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

1. W zestawie brak światłowodów!
2. Regulacja światła tylko poprzez zmianę prądu; brak regulacji za pomocą przesłony.
3. Oświetlacz „no name” — nie gwarantuje utrzymania stałych parametrów pracy.
4. Zorientuj się w dostępności i cenach zapasowych żarówek o wymaganych parametrach.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dzięki MIeczysławie, przekonałeś mnie by nie interesiowac się tym urządzeniem, ale światłowody chyba są.....
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Przemek Zięba pisze:ale światłowody chyba są
Rzeczywiście, wymienione są w podrozdziale „właściwości”, a nie w specyfikacji i akcesoriach.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

No i nie posłuchałem Mietka i zakupiłem.......Po dwóch tygodniach oczekiwania( w tym 8 dni w Urzędzie Celnym w Wawie) dotarł. Pierwsze wrażenia super pozytywne, chociaż pracuje nie tak cicho jak myślałem. Wrażenia wzrokowe przy pracy wyśmienite, oświetlacz LED pracuje inaczej i daje całkiem inne światło.
Generalnie mogę chyba polecic - bo cena wraz z zapasowa żarówką i bezpiecznikami wyniósł niecałe 700 złotych ( w tym 70 złotych zażyczył sobie urząd celny).
Oburzył mnie fakt pobierania opłat w sytuacji wysyłki ,,prezentu" do 150 euro....Ale...UC nie mogąc doczepić się do deklaracji z podaną wartością 55USD - na moją prośbę sprzedający tak opisał przesyłkę- doczepił się do tego iż wysyłała przedmiot firma a nie osoba prywatna. Policzyli mi - w trakcie ,,konferencji telefonicznej" 50 USD z kosztu wysyłki i z tego 22% sobie zażyczyli. Generalnie i tak uważam że warto było, w tych pieniądzach zrobić zakup. Firmę mogę polecić, Hong Kong daleko ale firma uczciwa. :mrgreen: :mrgreen:
Na zdjęciu już w komplecie z poprzednim zakupem.
Załączniki
PICT0157.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (124.46 KiB)
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Najważniejsze że działa. Gratuluje zakupu i miłego użytkowania życzę :)
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dzieki Miłoszu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikroskopy, binokulary”