Spathocera dalmanii w Kutnie

HETEROPTERA. HOMOPTERA. Pluskwiaki różnoskrzydłe, równoskrzydłe, piewiki (Auchenorrhyncha).
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16319
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 4 times

Spathocera dalmanii w Kutnie

Post autor: Aneta »

Się pochwalę, bo ostatnio trafiają mi się rzadsze gatunki ;) - wcześniej pisałam o Bombylius analis, a dziś udało mi się przydybać tytułowego pluskwiaka, w okolicznościach mocno przypadkowych: wylądowało coś brązowawego na ubraniu :D - zgarnęłam, patrzę - jakiś Coreidek, weźmiemy, zobaczymy. No i zobaczyłam ;) Szkoda, że nie mogę zamieścić foty, ale oznaczałam z klucza z HetPol, więc wyszło mi chyba prawidłowo 8) Gdyby ktoś potrzebował danych - Kutno, UTM CC 88. Okaz już na kartoniku, więc w razie czego może też służyć jako dowodowy dla stanowiska.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

A w HetPol-u jest takie stanowisko? Wyśli Im te Dane na pewno się przydadzą Curculio swego czasu chyba pisał że takie dane są mile widziane :)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16319
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 4 times

Post autor: Aneta »

Nie, w książce mój kwadrat dla S. dalmanii nie jest zaznaczony - dlatego też go tu podałam. A Curculio albo Chiffchaff na pewno sami zauważą ten wątek ;) , w końcu często wpadają na forum.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Widzą, monitorują i donoszą komu trzeba :)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

:grin: to dobrze:)
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Post autor: Chiffchaff »

Gratulacje,
to rzeczywiście bardzo rzadko odławiany gatunek. Pewnie blisko jakiś piaszczysk lub terenów ruderalnych. Założe się, że na bluzce miałaś wychawtowanego szczawia albo bylicę? :wink:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16319
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 4 times

Post autor: Aneta »

Hyhy, to akurat nie była moja bluzka, w dodatku bez wymyślnych haftów roślinnych :mrgreen: Ale szczaw faktycznie rośnie w okolicy, bylica też - okaz trafił mi się na terenie ogródków działkowych z terenami łąkowo-ruderalnymi w pobliżu; podłoże też się zgadza - mocno piaszczyste.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HEMIPTERA”