Preparowanie majkowatych- Meloe sp.

Dariusz Twardy
Posty: 118
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 21:19
Lokalizacja: Brzozów

Preparowanie majkowatych- Meloe sp.

Post autor: Dariusz Twardy »

Po grudniowych odłowach Meloe rugosus Marsh.,nasunęła mi się myśl,dotycząca preparowania chrząszczy z rodzaju Meloe sp. Początkowo nie "patroszyłem" tych chrząszczy, efekt-w trakcie suszenia odwłok bardzo często ulega silnym deformacjom (co niezbyt estetycznie wygląda). Obecnie preferuję "patroszenie" odwłoków - rozcinam jeden bok,pozbywam się jego zawartości,przemywam kilkakrotnie alkoholem lub spirytusem, płuczę w wodzie destylowanej. Następnie odsączam całość chusteczką higieniczną. Na koniec wypełniam wnętrze odwłoka watą (nasączoną alkoholem) i formuję odwłok,nadając mu odpowiedni kształt.
W trakcie wykonywania powyższych czynności uważam na ostatnie segmenty odwłoka(aparat kopulacyjny).

Ciekaw jestem jakie inne metody preparowania stosują szanowni Koledzy?
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Ja sam nie zajmuję się majkowatymi, ale moja znajoma je zbierała. Tyle, że ona konserwowała majki w alkoholu- myślę, że Twoja metoda, skoro się sprawdza- daje o wiele lepsze efekty, przede wszystkim estetyczne. Poza tym fiolki z alkoholem zajmują sporo miejsca.
Pozdrawiam
irianl
Posty: 84
Rejestracja: niedziela, 3 sierpnia 2014, 14:52

Jak wypreparować oleicę ?

Post autor: irianl »

Widzialem kiedyś w zbiorach pięknie wypreparowane chrząszcze z rodziny Meloe ,chodzi mi konkretnie o to ,
jak wypreparować owada aby "mięsisty odwłok " nie zapadal się i nie wygladal jak "zdepniety"
Chodzi o chrząszcze takie jak Meloe variegatus , proscarabus i podobne .Sa jakies skuteczne i zadowalające metody preparacji
tego rodzaju chrząszczy ?
Proszę o fachowe opinie w tym temacie

Jacek
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Jak wypreparowac  ?

Post autor: Aneta »

Rozciąć odwłok (od spodu), wyjąć flaczki i wypchać środek watą (może być z odrobiną octanu, żeby nie pleśniało). Tak też preparuje się np. duże prostoskrzydłe.
irianl
Posty: 84
Rejestracja: niedziela, 3 sierpnia 2014, 14:52

Re: Preparowanie majkowatych- Meloe sp.

Post autor: irianl »

Wouw ! dziekuje expertce za tak radykalnie -fachowa odpowiedz ....Dziekuje !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Meloidae”