Binokular [MBC-10]

Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Binokular [MBC-10]

Post autor: Marcin Szewczyk »

NaturalBornKiller
Posty: 7
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2008, 11:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: NaturalBornKiller »

Ja bym polecał ten. Cena podobna jak pierwszego, a optyka lepsza.

http://www.ecotone.pl/index.php?id_dz=46&id_kat=33&id=4

P. S. Na przedstawinych wyżej pracowałem swego czasu i mam nadzieję, że mam już to za sobą. Przedstawione przez Ciebie mikroskopy może mają wieksze możliwości jeśli chodzi o powiększenia (więcej opcji), ale jednak wybrałbym nowy. Ostatnie te własnie kupiono u mnie w firmie i Ci co na nich pracują są zadowoleni.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Marcin oba które zaprezentowałeś są bardzo ok, natomiast nie specjalnie wiem o którym Kolega NaturalBornKiller mówi jeśli o najtańszym EVB to strzał kulą w płot, a to że jest nowy o niczym nie świadczy.
jest to generacja Bresseropodobnych stereoskopów z beznadziejnym oświetleniem, i beznadziejnie małą przestrzenia roboczą.
Kupiłem starego MBS a jakieś 15 lat temu i pomimo wożenia go w plecaku do i z akademika i różnych przeprowadzek, po adaptacji oświetlenia pierścieniami jest bezbłędny.
Dodam że można kupić i nowe MBS y. A cena 1500 zeta może nie najniższa ale jest ok.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 grudnia 2008, 12:49 przez Przemek Zięba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

MBS jest super, pracowałem na nim przez długi czas, potem miałem dokładnie taki sam z ECOTONA i jakość jego nie umywa się do starego, dobrego, ruskiego sprzętu. Dopiero mój obecny NIKON jest uważam lepszy a tak MBS rządzi :mrgreen:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Curculio pisze: NIKON jest uważam lepszy a tak MBS rządzi :mrgreen:
Nikon jest lepszy ale wytrzymałośc MBSa w stylu ,,gniotsa niełamiotsa" jest legendarna :)
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Nikona w teren nie wezmę za żadne skarby a MBS to i ze dwa upadki z biurka u mnie przeżył i wciąż dziala bez zarzutu. Jedyna jego wada to światło. Oryginalny zestaw jest słaby, wadliwy, potwornie się psujący a znalezienie dziś nowych żarówek do tego modelu graniczy z niemożliwością. Trzeba stosować zewnętrzne źródło światła (choćby biurkową lampkę) co nie jest zbyt wygodne
Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Post autor: Marcin Szewczyk »

na MBsie teżdługo pracowałem, niestety na pożyczonym. Musaiłem go oddaći zostałem bez optyki, a bez tego to jak bez ręki hehe.
Chyba jednak zostanę przy MBC-10. 1500 zł to jednak dość spory wydatek jak dla mnie, jednak wydaje mi się, że warto.
Dzięki za odpowiedzi.
Może ktoś zna jeszcze coś podobnej jakości w podobnej cenie??

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

W cenie do 2000 zł nic lepszego od ruskiego MBC się nie znajdzie, tym bardziej, że jego konstrukcja jest typu "równoległego" (proponowane przez NaturalBornKiller'a mikroskopy bazują na schemacie konstrukcyjnym Greenough'a). Oryginalne oświetlenie żarowe można dość tanim kosztem zastąpić oświetlaczem diodowym (dioda Power LED o mocy 3W w zupełności wystarczy, ale można też dokupić oświetlacz pierścieniowy). Do MBC dostępne są również akcesoria umożliwiające np. podłączenie aparatu fotograficznego lub kamery. Ważne jest i to, że w standardowym skompletowaniu są okulary o różnej sile powiększającej, w tym jeden przystosowany do pomiarów.
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CARABUS12 »

M. Stachowiak pisze:Do MBC dostępne są również akcesoria umożliwiające np. podłączenie aparatu fotograficznego lub kamery. Ważne jest i to, że w standardowym skompletowaniu są okulary o różnej sile powiększającej, w tym jeden przystosowany do pomiarów.
jestem ciekawy jak prezentują się takie fotki
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Ja używam takiego oświetlacza
http://www.allegro.pl/item506291915_%5E ... w_op2.html
i jest bardzo fajny
sa też wersje z mniejszą ilością diód oraz regulacją natężenia światła
naprawdę moge polecić.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

No, Leica to to nie jest :wink:, ale jakość fotek z MBC jest zupełnie zadowalająca. W sieci dostępnych jest wiele przykładów takich fotografii, jak również są opisy rozmaitych modyfikacji oryginalnej konstrukcji mikroskopu i akcesoriów. Co do jakości zdjęć, to oczywiście dużo zależy od umiejętności fotografa :smile:.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikroskopy, binokulary”