spinx ???

Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 317
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:25
UTM: XU29
Lokalizacja: Jeziorki

spinx ???

Post autor: Kacper »

Co to za gatunek ???

Kacper.
Załączniki
a.JPG
a.JPG (71.01 KiB) Przejrzano 3688 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

http://www.silkmoths.bizland.com/adaphne.htm

Kacper, czemu ma służyć zadawanie (po raz kolejny zresztą) pytań na temat zdjęć, które podpisane znajdują się w necie?
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 317
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:25
UTM: XU29
Lokalizacja: Jeziorki

Post autor: Kacper »

Dziękuje :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:I bardzo bardzo przepraszam :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :sad: :sad: :sad: :sad: :neutral: :neutral:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Kacper, nie przepraszaj i nie rób rzędu smutnych mordek, bo nie mam zamiaru Cię ochrzaniać (jeszcze nie ;) ) - tylko odpowiedz na zadane pytanie, bo zwyczajnie chciałabym zrozumieć przyczyny zadawania takich pytań.
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 317
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:25
UTM: XU29
Lokalizacja: Jeziorki

Post autor: Kacper »

Poprostu tak pytam, bo nie pamiętam zazwyczaj jak się nazywa ich gatunek :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

To żadne wyjaśnienie. Zrozumiałabym sytuację typu "znalazłem gdzieś zdjęcie fajnego owada, brakowało przy nim nazwy, a ja nie wiedziałem, że na innej stronie ta fota jest podpisana". A tak to, co robisz wygląda na nie służące niczemu testowanie spostrzegawczości forumowiczów.
Poza tym istnieje taka opcja w przeglądarce jak linkowanie sobie ulubionych stron w zakładkach - to tak jak gromadzenie atlasów; w każdym momencie można wrócić do odpowiedniego linku i sprawdzić coś, czego nie jesteśmy pewni.
HELMUT
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 13 września 2008, 16:33
Lokalizacja: Rybnik-slaskie

Post autor: HELMUT »

Ludzie!Opamietajcie sie przecierz to jest jeszcze dziecko!!! :o Nie dolujcie tych jego tematow!!Pozdro!
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Helmut, a powiedz co takie wątki wnoszą do forum?
Forumowicze mają pewne obowiązki, niezależnie od wieku. Tym młodszym jest więcej wybaczane (normalnie użytkownik dopytujący się o podpisane - podkreślam, podpisane - fotografie wzięte z netu dostałby co najmniej solidny opeer; natomiast Kacprowi staram się wytłumaczyć co jest nie tak w tematach, które popełnia), ale w ich przypadku są też pewne granice. Rozumiałabym dopytywanie się, nawet na granicy marudzenia, o własnoręcznie sfotografowane okazy, o jakieś informacje dotyczące np. morfologii owadów albo ciekawostek entomologicznych czy o hodowlę i tym podobne rzeczy. Ale pytanie o fotografię wiszącą w sieci (i to nie po raz pierwszy) przy jednoczesnych trudnościach z wytłumaczeniem dlaczego się to robi jest moim zdaniem zaśmiecaniem forum. Jeśli Kacper chce poznać jakieś owady, nauczyć się nowych nazw - czemu nie poprosi o linki do jakichś galerii, atlasów etc.? Większość z nas ma na pewno bogate zbiory zakładek i chętnie się nimi podzieli. Na forum obowiązują jednak pewne zasady i chcąc być jego uczestnikiem, trzeba się do nich dostosować.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

Aneta, to dziecko ma 10 lat.
Nie ma obowiązku odpowiadania na każdy post. Wyluzuj.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Zaciekawiła mnie w tym wszystkim pewna sprawa. Otóż zdjęcie Adhemarius daphne, prezentowane nam przez Kacpra, nie pochodzi ze strony "Sphingidae of the Americas", którego link podała Aneta. Zdjęcie to, rzeczywiście tam prezentowane, jest na wymienionej stronie zablokowane przed typowym kopiowaniem. Można je oczywiście skopiować "pośrednio", ale już bez metryczki. Tymczasem fotka Kacpra ma EXIF. Była więc skopiowana z innej strony - która już (to tak na marginesie) została zmieniona i oryginału nie udało mi się odnaleźć. Nie zmienia to oczywiście faktu, że Kacper znał nazwę gatunkową pokazanego zawisaka i jedynie nas "testował" na okoliczność spostrzegawczości forumowiczów. Aneta zaś w tym względzie jest bezkonkurencyjna :smile: .
Ale mogło być i tak, że zdjęcie skopiował z "oryginału", który zniknął z netu, i chciał się faktycznie dowiedzieć, jak motyl się nazywa, a strony z zawisakami Ameryki po prostu nie znał? Przyznaj się Kacper jak to było z tym zdjęciem :smile: .
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

Pozwól Antku, że się z tobą nie zgodzę. Zdjęcia z tej strony można zdjąć z exif'em.
To zdjęcie, skoro jest widoczne na twoim ekranie, to daje się skopiować :cool: oczywiście nie mam na myśli print screen'a :mrgreen: Ono zostało ściągnięte na twój dysk :razz:
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

Antek z Ciebie jest prawdziwy detektyw :) Normalnie jak Colombo.
Znajdź mi publikacje o koszówkach których jeszcze nie mam (a mam około setki) jak jesteś taki dobry :P

A do tematu... to nie podstawiajcie chłopaczka pod murem do odstrzału. Widać, że się zainteresował jednak motylkami i oby tak dalej. A czy tylko motylkami czy jeszcze chrząszcze ważki i pluskwy to inna sprawa. Trzeba wybaczyć pewne zachowanie jak i ja wybaczam to że mój mały gryzie mnie w kolano.

Kacper na wiosnę ruszy z siatką na łąkę i będzie jak ma być.
A czy daje zdjęcia z netu, czy skleja jednego z dwóch innych - taka zabawa.
Ważne żeby to nie był słomiany zapał tylko początek wieloletniego zainteresowania.
A coś mi się zdaje, że takie może być.

Kacper, zacząłeś już czytać jakąś książkę? Bo wiesz zima się zaczęła i czasu coraz mniej do wiosny. Bez pewnego zaplecza wiedzy nie warto ruszać na łąkę z siatką.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Zdjęcia z tej strony można zdjąć z exif'em.
Masz Jacku rację. W zasadzie nigdy nie korzystałem z tej możliwości, by je kopiować bezpośrednio z pliku Temporary Internet Files, ale sprawdziłem to, i zdjęcia mają metryczki. Dzięki za sugestię :smile: .
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Robert Rosa »

Kamil Mazur pisze: ...A do tematu... to nie podstawiajcie chłopaczka pod murem do odstrzału. Widać, że się zainteresował jednak motylkami i oby tak dalej. A czy tylko motylkami czy jeszcze chrząszcze ważki i pluskwy to inna sprawa. Trzeba wybaczyć pewne zachowanie jak i ja wybaczam to że mój mały gryzie mnie w kolano.

Kacper na wiosnę ruszy z siatką na łąkę i będzie jak ma być.
A czy daje zdjęcia z netu, czy skleja jednego z dwóch innych - taka zabawa.
Ważne żeby to nie był słomiany zapał tylko początek wieloletniego zainteresowania.
A coś mi się zdaje, że takie może być.

Kacper, zacząłeś już czytać jakąś książkę? Bo wiesz zima się zaczęła i czasu coraz mniej do wiosny. Bez pewnego zaplecza wiedzy nie warto ruszać na łąkę z siatką.
... mam nadzieję, że się do mnie odezwie... choć wystraszyliście Go nieźle... może będzie następca... pzdr.
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 317
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:25
UTM: XU29
Lokalizacja: Jeziorki

Post autor: Kacper »

Dzień dobry. Przepraszam że zacząłem taką dyskusję, bardzo przepraszam Anetę i pozostałych.

Ps.Nie wiem gdzie się sprawdza nazwy, przy nim było napisane "Motyl".
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

Kacper a polskie gatunki masz już opanowane?
Polecam www.lepidoptera.eu :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawisaki (Sphingidae)”