Złotook w domu - prośba o radę

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
viki
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 5 marca 2023, 21:20
Gender: women

Złotook w domu - prośba o radę

Post autor: viki »

Witam,
dwa dni temu znalazłam w domu złotooka, póki co jest w słoiku (oczywiście ma powietrze, zamiast zakrętki nałożyłam siatkę od moskitiery) i postawiony na parapecie w chłodniejszym pokoju (na parapecie termometr pokazuje 15 stopni) Zastanawiam się czy może sobie tak siedzieć póki nie skończą się minusowe temperatury, i czy czymś go dokarmiać? Nie mam garażu, przy domu mam tylko nieogrzewany blaszak który tylko chroni przed deszczem/śniegiem i wiatrem.
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Złotook w domu - prośba o radę

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Ja bym go umiejscowił poza słoikiem, gdzieś blisko okna, w pomieszczeniu. On sam sobie zdecyduje kiedy opuści Twój dom. Zimują często właśnie w domach, mieszkaniach. To piękne zwierzęta, jeśli im się dokładniej przyjrzeć
viki
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 5 marca 2023, 21:20
Gender: women

Re: Złotook w domu - prośba o radę

Post autor: viki »

są piękne, to prawda :) trzymanie w słoiku wynika z obawy o przypadkowe zgniecenie/uszkodzenie np podczas sprzątania oraz z tego że mam siatki w oknach więc i tak sam będzie miał utrudniony odlot.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”