Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest niedziela, 24 października 2021, 18:50

Strefa czasowa: UTC + 1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: [Inkluzja] Dipsocoridae ?
PostNapisane: niedziela, 11 lipca 2021, 11:04 

Witajcie.

Znalazłem ciekawego pluskwiaczka  w naszym rodzimym bursztynie bałtyckim i zastanawiam się czy może to być Dipsocoridae !?
Rozmiar to troszkę mniej niż 2mm. Świetnie zachowany z obu stron ale zdjęcie mam tylko z jednej bo musiałbym specyficznie wyszlifować.

Zdjęcie marnej jakości albowiem musiałem pomniejszyć z 4MB do 400KB, a komputerowcem nie jestem :)

Link do zdjęcia w dobrej rozdzielczości - https://ibb.co/94mVCNY    ( jeśli nie wolno linków wklejać, to błagam o wybaczenie i prędko go usunę ).

Pozdrawiam,

Artur

Załączniki:
6682 Rare Heteroptera bug.jpg
6682 Rare Heteroptera bug.jpg [ 357.93 KiB | Przeglądane 487 razy ]
Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł: Re: [Inkluzja] Dipsocoridae ?
PostNapisane: środa, 14 lipca 2021, 07:39 

Potwierdzone.

Dipsocoridae - Ceratocombidae.

Pierwszy okaz znaleziony w bursztynie bałtyckim.

PostNapisane: środa, 14 lipca 2021, 08:10 

UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
inne zainteresowania: Muzyka, informatyka, makrofotografia.
vermiculosis napisał(a):
... zastanawiam się czy może to być Dipsocoridae !?

Gratuluje i jednocześnie jestem pełen podziwu nad Twoją umiejętnością poruszania się w tak szerokiej grupie jakiej są owady.

vermiculosis napisał(a):
Link do zdjęcia w dobrej rozdzielczości - https://ibb.co/94mVCNY    ( jeśli nie wolno linków wklejać, to błagam o wybaczenie i prędko go usunę ).

Idea jest taka, aby   zdjecie, którego dotyczy dyskusja pozostało dostepne w przyszłości w dyskusji, na Forum. Zdjęcie zalinkowane to zdjęcie, którego nie ma na Forum i jego losy mogą być rózne - można je podmienic na inne  lub usunąć. Dlatego jest taki wymóg, aby zdjecie zamieszczać na Forum.
Gdy mamy je tutaj, to puszczenie linka w celu wskazania materialów pomocniczych np. wieksza rozdzielczość, cytacje, artykuły to nie ma żadnego z tym problemu.

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: środa, 14 lipca 2021, 21:33 

Dziękuję Jacku za miłe słowa.
Taka jest moja ambicja - znajduję różne robale w bursztynie, więc staram się uczyć wszystkiego. To trudne ale zawsze ekscytujące.

Jeżeli chodzi o wklejanie zdjęć, to doskonale rozumiem. Przez wzgląd na potworną jakość zdjęcia zredukowanego na potrzeby forum, dałem linka do zdjęcia dobrej jakości.
Jako amator "makro-fotograf" po prostu trochę się chwalę ale i dla specjalistów dobra fotka ma znaczenie.

Pozdrawiam.

Strefa czasowa: UTC + 1