Cetonia aurata

Hodowla owadów
Awatar użytkownika
Karol Dobies
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 30 stycznia 2005, 21:45
Lokalizacja: szczecin

Cetonia aurata

Post autor: Karol Dobies »

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów

Jakiś czas temu czytałem na jakiejś stronie o tym że można hodować kruszczyce i że są dość łatwe w utrzymaniu.
Powiedzcie mi proszę jakie trzeba im stworzyć warunki , czy insectarium musi być duże co im się daje do jedzenia.

I mam jeszcze jedno pytanie jestem ze Szczecina UTM VV71 i nie mam pojęcia gdzie je mogę znaleźć. Obszedłem wszystkie pobliskie łąki i nic. Podobno kruszczyce lubią rośliny baldaszkowate kwiaty czarnego bzu ja szukałem i nic.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

znajdziesz je bez problemu jak zrobi się ciut c ieplej :D co do hodowli - akwarium 20-30 litrów wystarczy w zupełności na początek - coby sprawdzić czy będzie Ci się taka hodowla podobać - załatw sobie na początek bańkę po 5 litrowej wodzie mineralnej albo wiadro po farbie - tylko dobrze je wyczyść. - jedzenie - kawałki owoców - jak im dasz banana, czy pomarańczę - oczywiście obrane :!: tez będą szczęsliwe
Shadow(PL)
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 15 listopada 2005, 13:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Shadow(PL) »

a jako substrat w którym będą składać jaja i żerowały będą larwy to próchno dębowe plus ścioła dębowo-bukowo-lipowa.MIłej zabawy :) potem możesz hodowac lepsze gatunki polskie no i egzoty :)...czas na cetonie to tak maj/czerwiec...ale w tym roku pewnie ruszą wcześniej...jak chcesz mogę Ci posłać z mojej hodowli 11 szt imago :) podaj tylko adres pozdroo
Awatar użytkownika
Miranda
Posty: 15
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2007, 13:05
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Miranda »

)" ...jak chcesz mogę Ci posłać z mojej hodowli 11 szt imago :) podaj tylko adres "

Przepraszam bardzo, czy ta propozycja jest jeszcze aktualna? :)
Shadow(PL)
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 15 listopada 2005, 13:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Shadow(PL) »

Niestety już nie :( ale może mi coś wyjdzie z hodowli niebawem...odezwę się jak coś. Jeśli jesteś zainteresowana Miranda to mam wiele larw P.marginata peregrina bądź E.smithi smithi w różnych stadiach od L1-L3. Cena różna w zależności od stadium. Jak coś pisz na priva, maila plshadow@tlen.pl, lub gg 3612941
Pozdrawiam i mówię że nie drogo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”