Mała Fatra-info praktyczne

Ciekawostki, różności, inne sprawy.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Rafał Celadyn »

...mam plan za około 2 tygodnie ruszyć na M.F..Pytanie kieruję do ludzi ,którzy tam bywali ,ewentuanie mających jakąś wiedzę, gdzie i (za ile) najtaniej sie przespać(może być pole namiotowe),zostawić bolida i skąd wyruszyć na szlaki.Coś już czytałem o Trechowej ale nie wiem, czy nie zastanę tam tysięcy turystów i braku miejsca żeby sobie zwyczajnie usiąść ;) .Czekam na odzew ,planuje na to 4 dni z przyjazdem i odjazdem.
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: GrzegorzGG »

Cześć,

Terchova to tłumy, więc niechętnie tam zajeżdzam (chyba, że chcę komuś pokazać Janosikove Diery, albo po raz wtóry zobaczyć łąki w Górach Kisuckich - na przeciwko Małej Fatry).

Ja korzystałem z domku w miejscowości Turecka (UBYTOVANIE U MAKA, nocleg za 8 euro, gość rozumie po polsku dość dobrze, szczegóły zawsze dogadywałem SMSem). Miejscówka jest właściwie na terenie Wielkiem Fatry, ale mając samochód stamtąd stosunkowo blisko na Małą i w Niżne Tatry. Generalnie na Słowacji szybko jeździć się nie da, więc miejsce wypadowe ma znaczenie.
Jak już będziesz miał jakieś konkretne plany, to ewentualnie mogę coś zaproponować (Góry Choczańskie, Sutovsky wodospad, Mojżeszowe Źródła, z Wielkiej: Rakytov, Diabelska Skała, Ostredok.... Z Niżnych Salatin, Dumbier, Chopok...)

Żona jak by mogła to by mnie tam co tydzień tachała, więc co nie co już tam widziałem :)

Grzegorz
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Rafał Celadyn »

Dzięki :ok: ...tak sobie właśnie myślałem, że masz to ogarnięte ;) ,zadzwonię wkrótce.
Turecka odpada to ponad 100 kmów ,to musi być gdzieś w okolicy Małej fatry .
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Rafał Celadyn »

...generalnie interesuje mnie pasmo Krywania ,ma być niedaleko od wejścia na szlak grzbietowy(max 20-30 kmów), niedrogo i najlepiej żeby nie było tam zbyt wielu osób ;) .
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: GrzegorzGG »

No to może Zdziar. Tam też kiedyś coś znalazłem, tylko jakoś tak wyszło że nie skorzystałem.
Jest jeszcze Utulnia Limba na szlaku na Rakytov, na poziomie 1200, nocleg 5 euro. Gdzieś mam wizytówki.

A piszesz o Małym Krywaniu, Wielkim Krywaniu czy Krywaniu?

G.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Rafał Celadyn »

Krywań jest w Tatrach Zachodnich ,Chodzi mi o grzbiet Mały /Wielki Krywań ,będę miał powiedzmy 3 dni na góry więc jeszcze moze cos obskoczę...
:papa:
Rafał
Leszek Matacz
Posty: 456
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 22:21
UTM: XS79
Lokalizacja: Twardogóra - XS79

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Leszek Matacz »

Rafał Celadyn pisze:Krywań jest w Tatrach Zachodnich :papa:
Rafał
:papa Rafale, w których?? :szok:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Rafał Celadyn »

nieważne :mrgreen: ,spałem 4 godziny mogłem popieprzyć ;) ,generalnie chodzi mi o grzbiet w Małej Fatrze PN z Wielkim i Małym Krywaniem to jest mój cel ,nie ten Krywań prawie najwyższy w tatrach ;).Ok?.I teraz info jakie potrzebuję, to gdzie najbliżej i najtaniej zbazować żeby mieć swobodny dostęp do grzbietu i jednocześnie bolida w miejscu w którym ptaki go nie.... ;).No chodzi o to zebym nie zaplacil za dobe parkingu cholera wie ile ....Samochodzik pod noclegiem zebym o nim nie myslal a ja w gorach....o to chodzi :ok:
:papa:
Rafa
Leszek Matacz
Posty: 456
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 22:21
UTM: XS79
Lokalizacja: Twardogóra - XS79

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Leszek Matacz »

Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Rafał Celadyn »

...popatrzę,po prostu ja mam we łbie tyle planów na rózne miejscówki ,że w zaden sposób nie znajdę tyle czasu żeby to wszystko ogarnąć ,wiec zadałem pytanie tu w nadzieji że może ktoś coś kuma w tamtej okolicy.Opcjonalnie mam inne miejsca, które znam lepiej lub gorzej a ostatecznie pojade w ciemno, bo tak tez robię .Tylko przy krótkim wypadzie lepiej mieć jak najwięcej info. Jakbym miał wolny tysiąc i miał tam spedzic tydzień to o nic bym nie pytał bo po 2 dniach miałbym teren rozkminiony ;),a na ta chwilę nie mam nawet mapy przed sobą żeby to samemu ogarnąć .
:papa:
Rafał
Leszek Matacz
Posty: 456
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 22:21
UTM: XS79
Lokalizacja: Twardogóra - XS79

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Leszek Matacz »

Rafał Celadyn pisze:...popatrzę,po prostu ja mam we łbie tyle planów na rózne miejscówki ,że w zaden sposób nie znajdę tyle czasu żeby to wszystko ogarnąć ,wiec zadałem pytanie tu w nadzieji że może ktoś coś kuma w tamtej okolic.Opcjonalnie mam inne miejsca, które znam lepiej lub gorzej a ostatecznie pojade w ciemno, bo tak tez robię .Tylko przy krótkim wypadzie lepiej mieć jak najwięcej info. Jakbym miał wolny tysiąc i miał tam  spedzic tydzień to o nic bym nie pyt,ł bo po 2 dniach miałbym teren rozkminiony ;),a na ta chwilę nie mam nawet mapy przed sobą żeby to samemu ogarnąć .
:papa:
Rafał
Wiem, mam to samo:)
Chcesz Krywanie, rób Krywanie.
Piszą o tej Chacie pod Chlebem (pszennym lub żytnim - nie wiem), że można się przespać na glebie. Jest dobrze położona względem Krywani. I Terchowa od NW (też piszą na forum o tej miejscówce), a od SE pasma - Turany. Do Terchowej z Namestova (bo, jak rozumiem wjeżdżasz przez Korbielów?) nie jest daleko - jakieś 60 km. Ja bym tam szukał, gdyby GG z BB nie mógł pomóc.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Rafał Celadyn »

spoko ,przemyślę wzystko ,z Grześkiem pogadam przez telefon bo tak będzie najprościej ale jeszcze poczekam ,może z tylu uzytkowników forum ktoś był na "tym" Krywaniu ;-) .Jak nie ....to dopiero będzie pionierska wyprawa :hahaha:
:birra:
:papa:
Rafał
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=v9MTGNaEXGM, dobrze że to juz nie czechosłowacja bo moze go nie puszcza przez granice jak tam będę :rotfl:
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: GrzegorzGG »

Odradzam Chatę pod Chlebem. No i do auta daleko. Wszystko trzeba by wynieść na górę. Jedyny pozytyw to wielka balia z wodą w której mój pies (Nabis zresztą) mógł się schłodzić. Miejsce ładne ale jako przystanek w wędrówce na siodło pomiędzy Krywaniem a Chlebem.

Ja w sumie nie pomyślałem, że dla Rafała moje miejscówki mogą być zbyt odległe. Ja mam na Fatrę 2h z drobnym hakiem. Więc żeby myśleć o spaniu zapuszczam się głębiej.
Ale zobacz Starą Bystricę (mają tam fajny zegar i kolejkę wąskotorową). Chata Radostka (znajomi tam byli, jest ok, i tanio).

Grzegorz
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Mała Fatra-info praktyczne

Post autor: Rafał Celadyn »

:ok: Dzieki Panowie ,już mam jakieś ogarniecie tematu,w ten łykend zrobię Spisz ,Pieniny-na szybkości ,a w przyszły zobaczę jak z kasa i opcjonalnie coś wymyślę ...a zadzwonię Grześ w przyszłym tygodniu, jak juz cos bede wiedział :ok: .

:papa:
Rafał
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy entomologiczne”