Co to może być?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 stycznia 2019, 13:50
UTM: Wrocław

Co to może być?

Post autor: Feniks »

Witam.
Jakoś przedwczoraj zauważyłem dwie plamki przy suficie, ale je zignorowałem. Dzisiaj wchodzę do pokoju i naglę widzę tego o wiele więcej. Są to białe larwy, przy ściąganiu często zwisały na czymś w stylu pajęczynki?
Wybaczcie, ale jestem amatorem w tej dziedzinie :roll:
Załączam zdjęcia, mam nadzieję, że ktoś rozpozna to paskudztwo ;-)
Załączniki
1
1
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (355.6 KiB)
2
2
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (216.08 KiB)
3
3
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (298.44 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to może być?

Post autor: Aneta »

Najpewniej gąsienice Plodia interpunctella szykujące się do przepoczwarczenia. Trzeba przejrzeć zapasy kuchenne.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 stycznia 2019, 13:50
UTM: Wrocław

Re: Co to może być?

Post autor: Feniks »

Bardzo możliwe, że są to larwy mola spożywczego ponieważ jakiś czas temu widziałem dorosłego osobnika w mojej kuchni. Muszę jednak przyznać, że nie spodziewałem się jego potomstwa w moim pokoju ;)
Byłem pewny, że takowe larwy prędzej spotkam w kuchni i to w jakimś produkcie spożywczym, a nie na suficie :roll:
No nic, przeczyściłem dokładnie sufit i pozbyłem się tego dziadostwa. Mam nadzieję, że uda mi się nad tym zapanować.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to może być?

Post autor: Aneta »

Gąsienice Plodii lubią wędrować przed przepoczwarczeniem, to norma, ale jeśli zaszły aż do pokoju, to może oznaczać, że w miejscu ich żerowania panuje spore przegęszczenie. Dlatego nie poprzestawaj na oczyszczeniu sufitu, tylko przejrzyj produkty w kuchni, serio.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 stycznia 2019, 13:50
UTM: Wrocław

Re: Co to może być?

Post autor: Feniks »

Wszystko w kuchni przejrzałem i ani śladu :mysl:
W pokoju trzymałem mączniki dla jaszczurki, więc dla wszelkiego wypadku pozbyłem się z ich pudełka otrębów i całą hodowlę przdniosłem do piwnicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”