W pościeli

Gulanka
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2018, 00:33
Gender: women
UTM: Kalisz

W pościeli

Post autor: Gulanka »

Witam. Proszę o pomoc. Widzę tu podobne osobniki na zdjęciach. Takie oto stworzenie siedziało dziś w mojej pościeli. Co to jest. Czy mam 1 sztukę czy szukać towarzyszy. Jeśli mogę mieć ich więcej proszę powiedzieć jak się ich pozbyć z sypialni
Załączniki
Zdjęcie z 28.12.2018 r. ,Moje mieszkanie
Zdjęcie z 28.12.2018 r. ,Moje mieszkanie
received_516538045534049.jpeg (27.03 KiB) Przejrzano 3390 razy
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: W pościeli

Post autor: Jacek Kurzawa »

Czy w domu jest drewno kominkowe? Dąb? Osobnik pojawił się jeden? Na drewnie może jeszcze coś się pojawić.
Biedak. Niegroźny dla nikogo, osobniki dorosłe żywią się płatkami kwiatów. Jego ubarwienie podobne do os jest jego sposobem na unikniecie zagrożeń. Tym razem ściągnął na siebie nieszczęście i przypłacił to swoim życiem. Kolejnego spotkanego osobnika proponuję złowić do słoiczka i mu się trochę poprzyglądać, najlepiej do momentu, aż się spodoba :-) można brać w rękę, byle delikatnie, nie robić mu krzywdy.

To Clytus arietis.

PS. Jeden post na Forum wystarczy, nie ma potrzeby dublować.
Gulanka
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2018, 00:33
Gender: women
UTM: Kalisz

Re: W pościeli

Post autor: Gulanka »

Dziękuję za odpowiedź. Przykro mi że tak zakończył swój żywot ale kiedy zobaczyłam go na poduszce to był odruch. Jutro przeszukam sypialnię. Dębowego drewna chyba nie posiadam . Mam kolekcję ciekawych patyków nadmorskich ,bardzo już wysuszonych może tam zamieszkał. Jutro biorę się za poszukiwania. Jeśli okaże się że jest ich więcej ,gdzie mogę je wypuścić bo mieszkać ze mną niestety nie mogą.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: W pościeli

Post autor: Jacek Kurzawa »

Te patyki są z Polski czy może znad morza śródziemnego (skąd?)? Wyszedł zapewne z patyków, powinna być tam w patyczku mały okrągły otworek. Ponieważ wyszedł o tej porze i tak czekała go śmierć, więc nie ma się co za bardzo przejmować ;-) Jak będzie ich więcej to na początek proszę je złowić do pojemniczka, nie pogryzą się ze sobą.
Gulanka
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2018, 00:33
Gender: women
UTM: Kalisz

Re: W pościeli

Post autor: Gulanka »

Patyczki nasze ,krajowe. Aż się boję jutra. Wiem że niektóre z nich miały takie małe otworki jak po cieniutkim wiertełku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chrząszcze [FOTO-oznaczanie]”