Prosze o identyfikacje

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Labelrouge
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2018, 18:07
Gender: women

Prosze o identyfikacje

Post autor: Labelrouge »

Konstancin Jeziorna 10.08.2018

juz drugi taki robaczek w przeciagu ostatnich 3mies. Zawsze znajdowany rano, w lazience, ledwo sie ruszajacy
Załączniki
Konst Jeziorna.JPG
Konst Jeziorna.JPG (28.13 KiB) Przejrzano 3817 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prosze o identyfikacje

Post autor: Aneta »

Chrząszcz z rodziny biegaczowatych, wygląda na Harpalus sp. Mógł przylecieć do światła, o tej porze roku to częste. Całkowicie nieszkodliwy, nie zabijać, wypuszczać, ewentualnie zainstalować moskitiery w oknach.
Labelrouge
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2018, 18:07
Gender: women

Re: Prosze o identyfikacje

Post autor: Labelrouge »

Aneta pisze:Chrząszcz z rodziny biegaczowatych, wygląda na Harpalus sp. Mógł przylecieć do światła, o tej porze roku to częste. Całkowicie nieszkodliwy, nie zabijać, wypuszczać, ewentualnie zainstalować moskitiery w oknach.
Tak tez wywnioskowalam po przeczytaniu postow z podobnymi zdjeciami. Niestety ten osobnik juz oberwal... Co jest dziwne to to, ze w lazience nie ma okien, swiatla nie zostawiam zapalonego a do balkonu, ktory jako jedyny nie ma moskitier i jest otwarty caly caz jest daleko. A to juz drugi raz jak widze tego robaczka w tym konkretnym miejscu. Byl tez jakby lekko sniety... Czy moglyby go przyciagnac rybiki? (tych u nas pod dostatkiem, ale kiedys przeczytalam jakas niesamowita historie o nich ze zyja 8 lat, sa nieszkodliwe etc i od tej pory je zostawiam w spokoju).

Drugie moje pytanie dotyczy moli kuchennych (wiem; ze sa rozne odmiany). Mialam ich inwazje 2 lata temu; w orzechach. Odtad wszystko trzymam w slojach, mroze produkty z supermarketu przed przyniesieniem do szafek etc. À le co pewien czas widze po jednym osobniku. Zauwazylam bardzo podobne owady na zewnetrznej stronie okien i moskitier? Czy to moga byc maczniki? To pasowaloby do ich zachowan?

Dzieki

Aga
Labelrouge
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2018, 18:07
Gender: women

Re: Prosze o identyfikacje

Post autor: Labelrouge »

Up ktoś odpowie?
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Prosze o identyfikacje

Post autor: Antek Kwiczala † »

Te Twoje "mole kuchenne" to wcale nie musiały być mole. Najczęściej w kuchni pojawiają się omacnice (Pyralidae). A tak ogólnie to w Polsce występuje ponad 3000 gatunków motyli, w większości to tzw. mikrolepidoptera. Po tak ogólnej informacji nic szczegółowego nie da się powiedzieć. Na pewno jednak nie są to mączniki, bo to są chrząszcze.
Labelrouge
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2018, 18:07
Gender: women

Re: Prosze o identyfikacje

Post autor: Labelrouge »

dzięki. to moje pytanie o mole nie ma nic wspólnego ze zdjęciem zwłok chrzaszcza ;) to całkowicie inny temat. no latają mi takie co pewien czas szarobrazowe, przejrzałam wszystkie zapasy. zrobię zdjęcie jak złapie i wrzuce
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”