Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Dział przeznaczony do komunikacji na temat strony lepidoptera.eu
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Post autor: Krzysiek Jonko »

W nocy zrobiłem dużą aktualizację strony. Zapraszam.
W skrócie co nowego:
  • - Dodałem nowe wersje językowe: Bułgarski, Grecki, Węgierski oraz Ukraiński,
  • - Dodałem ponad 600 miniaturek, blisko 500 zdjęć ilustrujących gatunki i ponad 100 zdjeć w galeriach,
  • - Dodałem ponad 600 nowych gatunków, głównie z rodzin Erebidae i Sphingidae,
  • - Poprawiłem funkcję autologowania (pamiętaj mnie),
  • - Dodałem opcję eksportu własnych obserwacji.
Korzystając z okazji chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji zdjęć z galerii niezidentyfikowanych. Jest tu całkiem sporo bardzo dobrych lepidopterologów - liczę na Waszą pomoc.
Projekt jest DUŻY, dorzućcie jakiś drobny wkład w rozwój serwisu od siebie. :smiech:
Awatar użytkownika
McGoris
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 7 stycznia 2018, 21:01
Lokalizacja: Podhale

Re: Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Post autor: McGoris »

Jest jedna rzecz, która jest lipna na nowej lepidopterze. Mianowicie to, że nie da się otwierać odnośników w nowej karcie. Mam np. rodziny gatunków (Pieridae, Lycanidae itp.) i nie mogę każdej sobie oddzielić w osobnej karcie tylko muszę pojedynczo przeglądać. Pewnie jest to zwykły button bez a hrefu. Dobrze, że chociaż pojedyncze gatunki się da otworzyć w nowej karcie.
Andrzej J. Woźnica

Re: Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Co je lipne?
Zawsze można otworzyć nową kartę i wpisać link...
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Post autor: Jacek Kurzawa »

McGoris pisze: nie da się otwierać odnośników w nowej karcie. Mam np. rodziny gatunków (Pieridae, Lycanidae itp.) i nie mogę każdej sobie oddzielić w osobnej karcie tylko muszę pojedynczo przeglądać.
Rzeczywiście, gdy mamy rodziny nie da się otwierać kart, użycie CTRL nie pomaga, prawy, lewy przycisk.. nic.
Tu https://lepidoptera.eu/listThumbnails
Potem, gdy już są gatunki, idzie wszystko wygodnie https://lepidoptera.eu/thumbnails/PL/He ... eriinae/up
- można otwierać każdy gatunek w osobnej karcie (używam Chrome). Na poziomie rodzin jest inna chemia linków.

Uważam, że wystarcza zgłaszać uwagi do autora, który w wolnej chwili to wszystko rozpatrzy i jeśli zdecyduje na zmianę to ją zrobi. Narzekać nie ma co, wystarczy wskazywać problemy. A takie uwagai końcowych użytkowników są bardzo cenne dla webmasterów.
Andrzej J. Woźnica

Re: Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Jacek Kurzawa pisze: Uważam, że wystarcza zgłaszać uwagi do autora, który w wolnej chwili to wszystko rozpatrzy i jeśli zdecyduje na zmianę to ją zrobi. Narzekać nie ma co, wystarczy wskazywać problemy. A takie uwagai końcowych użytkowników są bardzo cenne dla webmasterów.
.

Oczywiście, jeśli nie są lipne :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „lepidoptera.eu”