Uruchomienie FORUM - 4.4.2007

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Uruchomienie FORUM - 4.4.2007

Post autor: admin »

Witam,

Forum Entomologiczne przestało działać bodajże w październiku 2006 z kilku powodów jednocześnie. Należą się tu teraz wszystkim Forumowiczom słowa wyjaśnienia.

W listopadzie Forum zostało kilka razy z rzędu zhackowane. Wykasowane Bazy unieruchamiały Forum na kilka dni. Na to nałożyła się równoczesna kilkudniowa awaria serwera (praktycznie zniknął z sieci). Serwer został zmieniony Forum przeniesione. Na domiar złego nałożyła mi się przeprowadzka i zostałem pozbawiony sieci, sprawy osobiste również nie pozwalały zajmować się Forum. W styczniu i lutym przebywałem w Anglii, niestety nieszczęśliwie się złożyło, że tam również pojawiły się problemy z dostępem do sieci (złośliwość losu). Dopiero po powrocie w marcu mogłem zająć się tym, chociaż nadal pozbawiony jestem dostępu do sieci (chwilowo mam przez tel. komórkowy).

Sprawa była jeszcze nieco bardziej złożona – po przeniesieniu baz na inny serwer (w Polsce) nie zadziałało kodowanie polskich znaków i forum istniało, co prawda w grudniu 2006 ukryte w sieci, ale bez polskich znaków. Z problemem tym uporał się szybko nasz kolega Krzysztof Jonko, za co Mu w tym miejscu chciałbym złożyć gorące podziękowanie.

Teraz sytaucja wygląda dobrze – serwer jest pewny i bardzo szybki, co widać w szybkości działania Forum. Kopie bezpieczeństwa Forum robione będą codziennie. Kilku moderatorów będzie czuwało nad poprawnością wpisywania postów i działaniem poszczególnych działów (proszę chętnych o zgłoszenia na jk@entomo.pl).


Z entomologicznymi pozdrowieniami,
Jacek Kurzawa
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16267
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Witaj, Jacku :) Jak miło widzieć Forum znów "na chodzie" :D
Shadow(PL)
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 15 listopada 2005, 13:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Shadow(PL) »

Naprawdę super że forum znowu jest reaktywowane! :) hehe Forum-Reaktywacja! Brawo i dzięki wielkie Jackowi się należą...a hackerom mówimy nie!
Kaczka
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 1 października 2005, 15:55

Błąd?

Post autor: Kaczka »

Cześć,
po pierwsze bardzo się cieszę, że forum wreszcie działa :D :D :D
Ale po drugie, chyba jest jakiś błąd. Kiedy proboje zapisać post, pokazuje mi się coś takiego:
Obrazek
Post się niby zapisał, ale coś takiego raczej nie powinno wyskakiwać...
Pozdrowienia dla Entomologów
Gosia
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

:D :D :D nno w końcu działa ...najlepsze forum Entomologiczne w Polsce :mrgreen: ..pozdrawiam wszystkich ..Damian
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Mam pytanie do AD.
Jacku, czy planujesz przywrócić do wglądu pozostałe tematy i posty ( znakomita większość z lat 2005-2006 nie istnieje), czy też zaginęły bezpowrotnie w zawierusze serwerowo-hakerskiej?
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

Dobre pytanie. Odpowiem szczerze - backupoy niby są, ale teraz trzeba dojsc czego brakuje, no i bedzie problem, bo poprzednio byly nowe podfora z nowymi numerami (np to ma nr 15) i czesc postow nalezy do nieistniejacych forow. Ponadto co gorsza, numery tematow i postow zaginionych pokrywaja sie z numerami tematow i postow napisanymi po nich i dodanie archiwalnych postow byloby dosc karolomne (trzebaby je przenumerowac na numery jeszcze nieistniejace. rozwiazan moze byc kilka. Przydaloby sie odgrzebac i ustalic czego nie ma i najwazniejsze tematy wrzucic recznie, to jest do zrobienia. Natomiast wszystkiego "z automatu" nie da sie odtworzyc. Z drugiej strony duza czesc to aktualne dyskusje ktorych nie ma potrzeby odtwarzac, bo na pytania padly odpowiedzi.
Prosze o wskazanie (podeslanie) zagubionych ciekawych i wiecznie aktualnych watkow - postaram sie je powrzucac zachowujac autorow postow.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Błąd?

Post autor: admin »

Kaczka pisze:...chyba jest jakiś błąd. Kiedy probuje zapisać post, pokazuje mi się coś takiego:

Gosia
Dzieki.
To bylo spowodowane wlaczonym wyszukiwaniem ktore obecnie nie dziala. Funkcje na razie wylaczylem, komunikatu powinno juz nie byc. A wyszukiwanie w niedlugim czasie moze uda mi sie wlaczyc.
Kaczka
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 1 października 2005, 15:55

Post autor: Kaczka »

Ok, dzięki za odpowiedź :)

Komunikatu faktycznie nie ma.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Dostrajanie Forum

Post autor: admin »

To bylo spowodowane wlaczonym wyszukiwaniem ktore obecnie nie dziala. Funkcje na razie wylaczylem, komunikatu powinno juz nie byc. A wyszukiwanie w niedlugim czasie moze uda mi sie wlaczyc.
Funkcja Szukanie została juz uruchomiona.
Można z powodzeniem przeszukiwać Forum >> https://entomo.pl/forum/search.php

Wczoraj nie dzialala opcja "Dodaj załacznik" do postu. Już działa. Za utrudnienia przepraszam (Jarek B. miał kłopoty :-))
Konto nieaktywne

Post autor: Konto nieaktywne »

Przede wszystkim witam po długiej przerwie :D :D :D
Ciesze się niezmiernie, że nareszcie zreanimowałeś forum :-)
Ale oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie wyszperał czegoś, czym mógłbym pozawracać głowę :mrgreen:
A mianowicie odnośnie postów z lat 2005-2006, które rzeczywiście niby są, ale i nie ma ich, ot takie koty Schrodingera :wink:
Szukałem pewnych postów, których wyszukiwarka nie znalazła - bezskutecznie. Postanowiłem przejrzeć je ręcznie wywołując wszystkie moje posty i tu objawiło się to dziwne zachowanie: niby znalazło 308 moich postów (czyli sporo, bo około 3/4 wszystkich sprzed awarii), ale odczytać można było tylko około 20 postów z pierwszej strony wyników wyszukiwania - po kliknięciu na pozostałe strony wyników wyszukiwania okazywały sięone puste - żadnych postów. Wyszukane posty prezentowane na pierwszej stronie to losowy wybór (około 5%) postów z całego okresu działalności na forum.
I w razie czego się usprawiedliwię na koniec - to miała być tylko wskazówka, odnośnie tego co dziwnie działa, a nie wyrażenie pretensji :oops:
A tymczasem życze wszystkim zielonej szynki i smacznej rzeżuchy... a może odwrotnie... :wink:
Awatar użytkownika
szymbz
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: szymbz »

Super, że jest forum!

wrzuciłem kilka moich wakacyjnych fot do oznaczenia, ale zauważyłem następujące błędy:
z 9 miniaturek dwie nie odpowiadają moim zdjęciom!!!!

brak możliwości edytowania własnych postów...

Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
szymbz
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: szymbz »

i jeszcze:

czasem wątek (ale też w "znajdź wszystkie moje posty") pokazuje że są dwie strony wpisów, a drugiej strony nie ma... brak postów...

i chyba czas różni się o godzinę od aktualnie polskiego.

pozdrawiam z nadzieją, że będzie ok. a wskazywanie błędów pomoże w tym :)
Szymon
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Post autor: krzem »

:lol: witamy po przerwie :)
Kaczka
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 1 października 2005, 15:55

Dziwne

Post autor: Kaczka »

Kiedy dzisiaj włączylam gg, przyszło do mnie powiadomienie:
"Forum Entomologiczne (Owady)"

W twoim temacie: "jeszcze jeden Curculionidae..." użytkownik: baiwo napisał odpowiedź
Żeby zobaczyć temat kliknij: https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?p=25612#25612
Zdziwiłam się troche, bo nie pisalam nic w tym temacie. Po wejściu na forum i otworzeniu listy nieprzeczytanych postów, pokazało mi się coś takiego...[załącznik]
Nie pisalam nic w tym temacie, więc nie wiem, czym to jest spowodowane.
To jakis błąd, czy tylko chwilowo forum 'coś nie wyszło'?
Pozdrawiam
Załączniki
listapostow.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (91.42 KiB)
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Do Administratora

Jacku, nie wiem czy to tylko na moim komputerze ale jak się wchodzi w dział użytkownicy i ogląda profile to zdjęcia które kiedyś niektórzy poumieszczali w profilach znikneły zamiast tego są małe białe kwadraciki z krzyżykiem.
Czy w związku z tym iż wtedy pał serwer to te zdjęcia wśiąkły, zgineły i trzebaby sobie je umiescić w profilu na nowo, czy są jakoś do odzyskania? Czy może tylko mój komóter ich nie widzi.
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

A ja mam takie pytanie czy to tylko u mnie wtedy gdy chcę się zalogować wyskakuje że jest źle i trzeba spróbować jeszcze raz mimo że za pierwszym razem nic nie wpisuje ? Potem już jest ok ale za pierwszym razem jak tak zawsze .
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dark »

Też zauważyłem część tych błędów.
- mimo wpisania poprawnych danych jestem często informowany o błędzie i nie logowany
- Znaczek "uczestniczenia" w wątkach pojawia mi się tam gdzie nic nie pisałem
- czasem, gdy dyskusja jest wielostronnicowa, kiedy klikam w ostatnią stronę wyświetla mi komunikat "o nieistnieniu" takich tematów. Kiedy klikam poprzednią kończy się ona na ostatniej wypowiedzi. Problem zauważyłem praktycznie tylko wtedy, gdy jestem wylogowany.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

To Forum teraz i mam nadzieje chwilowo, tak dziala. Zostało poskładane z róznych tabel (z róznych kopii) i są takie skutki, że w pewnych tabelach zostaly informacje o postach, ktorych juz nie ma. Uzytkownicy tez zostali (co niektorzy) przenumerowani, co skutkuje np informacjami o nieprzeczytanych postach (jak u Kaczki).

Co do avatarow to najlepiej sobie je uaktualnic - sa one nazywane dlugimi i skomplikowanymi nazwami i nie ma mozliwosci podmiany innym avatarem, natomiast moglo sie zdarzyc, ze komus zginal avatar, ale tego juz nie jestem w stanie skontrolowac sam.

Mam cicha nadzieję ze to z czasem samo ustapi, a tak czy inaczej do forum dobiore się na dobre po 10 maja, po odzyskaniu pelnego dostepu do sieci. Na chwilę obecną te anomalia muszę (musimy) ścierpieć a za utrudnienia wszystkich najmocniej przepraszam,

Jacek
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

.ad. pisze:Co do avatarow to najlepiej sobie je uaktualnic - sa one nazywane dlugimi i skomplikowanymi nazwami i nie ma mozliwosci podmiany innym avatarem, natomiast moglo sie zdarzyc, ze komus zginal avatar, ale tego juz nie jestem w stanie skontrolowac sam.
Chodziło mi bardziej o te obrazki co są w profilach na samym dole, przynajmniej były, już sobie w kazdym razie wstawiłem ponownie. Dzięki za odpowiedź.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”