Gabloty od Pana Fiołka

Przemek Zięba

Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Przemek Zięba »

Otrzymałem parę zamówionych gablot produkcji Pana Krzysztofa Fiołka....
Proszę Państwa, brak słów, te gabloty to mistrzostwo świata!!! jak spojrzałem na swoje stare gablotki to odechciało mi się zamawiać gabloty innych producentów.
Gabloty są wyśmienite, a termin realizacji poraził mnie bo tak szybko nie otrzymałem jeszcze przesyłki od daty przelania pieniędzy, polecam!!!
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Przemek Zięba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

A ile sobie Pan Fiołek liczy za te gablotki ?
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

49 zeta za 50x40 lipowa, bez pianki cena ok
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

Ja również polecam zakupy u Krzyśka Fiołka. Choć nie kupowałem gablot tylko inne rzeczy, ale naprawdę polecam.

a jakie ceny? - http://owady.strefa.pl/
Awatar użytkownika
angellus
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 14:44
UTM: CA66

Post autor: angellus »

zdjątka gablotek nie wyświetlaję mi się :sad: ,a Wam?
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

mnie się w ogóle tam żadne grafiki produktów nie pokazują :/
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Jak mnie zmolestujecie to mogę zrobić zdjęcia moich niemniej obawiam się że będzie to poczytane za reklamę firmy czego wolałbym uniknąć, zaraz napiszę do P.Fiołka że zdjęcia nie wchodzą
pozdr
P.
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

Gabloty kupowałem już w trzech miejscach. Ale w rankingu wygląda to tak: gabloty Krzysztofa Fiołka później dłuuuuuuuuuugo nic i dopiero te z dwóch innych źródeł (nie mam gablot Majkowskiego).
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Gabloty produkowane przez Majkowskiego są też doskonałe.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Curculio pisze:mnie się w ogóle tam żadne grafiki produktów nie pokazują :/
juz uzyskałem odpowiedź, błyskawicznie!!poniżej wklejam

Witam
dziekuje za reklamę
Zdjęcia sie nie pokazują, bo ich jeszcze nie zrobiłem
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Czyli powód logiczny i banalny, więc czekamy na zdjęcia :)
Jednocześnie zapytam od razu na czym polega wyjątkowość tych gablot ? Ostatnią partię 10 gablot zamówiłem z Paradoxa i sa jak dla mnie świetne. Nawet wycięcia zrobili takie ładne aby wiadomo było jak nałożyć wieko i żeby łatwiej otworzyć ją było.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Może pan Fiołek robi dla Paradoxa???
A co do meritum, genialne dopasowanie, wzorowa estetyka, dbałość o szczegóły, wycięcia o których piszesz tez są, pewnie to ta sama ręka robiła......
jon

Re: gabloty od Pana Fiołka

Post autor: jon »

Przemek Zięba pisze:Otrzymałem parę zamówionych gablot produkcji Pana Krzysztofa Fiołka....
Proszę Państwa, brak słów, te gabloty to mistrzostwo świata!!! jak spojrzałem na swoje stare gablotki to odechciało mi się zamawiać gabloty innych producentów.
Gabloty są wyśmienite, a termin realizacji poraził mnie bo tak szybko polecam!!!
napiszę to samo...

Otrzymałem parę zamówionych gablot produkcji Pana Krzysztofa Fiołka....
Proszę Państwa, brak słów, te gabloty to mistrzostwo świata!!! jak spojrzałem na swoje stare gablotki to odechciało mi się zamawiać gabloty innych producentów.
Gabloty są wyśmienite, a termin realizacji poraził mnie bo tak szybko nie otrzymałem jeszcze przesyłki od daty przelania pieniędzy, polecam!!!

Gabloty były o tyle bardziej skomplikowane, że wymiar nietypowy, bardzo duży. Mimo to precyzja jak jasny gwint. POLECAM!!!
bartek.g

Post autor: bartek.g »

mozesz wrzucic jakies zdjecie detalu?
Awatar użytkownika
Rudziński Krzysiek
Posty: 121
Rejestracja: wtorek, 8 lipca 2008, 11:25
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Rudziński Krzysiek »

Kiedyś próbowałem zamówić u Majkowskiego, robi naprawdę świetne gabloty (cudo), ale odmówił bo siedział nad dużym zleceniem. Majkowskiego gabloty widziałem i mówię wam- MISTRZOSTWO ŚWIATA. Zamówiłem u Fiołka, i tu zgadzam się z wypowiedziami że są też doskonałe.
jon

Post autor: jon »

Zdjęcie wrzucę, ale to trzeba trzymać w rękach, pogłaskać. Podobnie jak z kobitą. Zdjęcie to nie to.
bartek.g

Post autor: bartek.g »

Juz nie musisz, mialem w rece.
dzieki
Krzysiek
Posty: 207
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzysiek »

Fajnie jak tak wszyscy opowiadają o tych gablotach, ale warto by było wstawić jakieć foto. Temat ciągnie się od trzech miesiący i nic mimo tylu próśb.
bartek.g

Post autor: bartek.g »

bede mial swoje udziwnione - wstawie zdjecie (ale to z miesiac zajmie pewnie)
Awatar użytkownika
pachu
Posty: 507
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2006, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pachu »

Przemek Zięba pisze:Może pan Fiołek robi dla Paradoxa???
Tak zgadza sie.

Jeśli jest ktoś zainteresowany to mam na sprzedaż 9 gablot z lipy od pana Fiołka:
viewtopic.php?t=7763

Kupuje od Krzyśka Fiołka gabloty od dobrych kilku lat. Są najlepsze! Polecam:)
A tu fotki:
Załączniki
Szafka na gabloty również robiona prze Krzysztofa Fiołka.
Szafka na gabloty również robiona prze Krzysztofa Fiołka.
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (58.69 KiB)
Gablota z drewna tropikalnego.<br />Chrząszcze z rodziny Rutelidae
Gablota z drewna tropikalnego.
Chrząszcze z rodziny Rutelidae
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (80.46 KiB)
Awatar użytkownika
Paweł Bojar
Posty: 106
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2004, 19:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Paweł Bojar »

Kupiłem u Krzyska Fiołka w sumie ok.80 szt. gablot,sosnowych,lipowych,jesionowych,dębowych,z meranthi i samby.W różnych wymiarach,np.70/50,40/40 lub 25/50 i mnóstwo standardowych,nie chcę powtarzać tego co mówili moi przedmówcy i powiem tylko ze następne też zamówię u Krzyśka Fiołka :smile: ,pozdrawiam.
Załączniki
Gabloty sosna.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (92.25 KiB)
Gabloty jesion.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (106.87 KiB)
Awatar użytkownika
pachu
Posty: 507
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2006, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pachu »

Dobre bo małopolskie ! :)
bartek.g

Post autor: bartek.g »

Yellow,

Ponizej gabloty od pana Fiolka (orzech amerykanski).
Dwustronnie szklone i z pelnym dnem.

Nastepne tylko od pana Fiolka
Załączniki
gablota - detal
gablota - detal
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (17.66 KiB)
gablota
gablota
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (148.54 KiB)
gablota dwustronnie szklona - detal
gablota dwustronnie szklona - detal
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (134.71 KiB)
gablota dwustronnie szklona
gablota dwustronnie szklona
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (149.48 KiB)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

wow robią wrażenie a jak się wpina okazy do tych z dwóch stron oszklonych okropne wrażenie na Mnie zrobiły ja kupiłem gablotę z entomona i niestety po kilku miesiącach się skrzywiła pewnie drewno było nie dość dobrze wysuszone
bartek.g

Post autor: bartek.g »

Wewnatrz podwojnie szklonych sa poprzeczne listewki w nich pianka - tam nalezy wpiac.
Oczywisice tylko duze motyle jest sens w ten sposob przechowywac.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Wysli mi jak mozesz na privie cene I rozmiary gabloty bo nabralem checi.. tymbardziej jak patrze na moja zwykla:( sosnowa:(
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Dawid_Masło pisze:Wysli mi jak mozesz na privie cene I rozmiary gabloty bo nabralem checi.. tymbardziej jak patrze na moja zwykla:( sosnowa:(
Tu masz namiary:
http://owady.strefa.pl/index.php?cPath=56_58
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Dziekuje
Awatar użytkownika
Krzysztof Ulanowski
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 12:09
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: Krzysztof Ulanowski »

Właśnie dotarła do mnie kolejna przesyłka z gablotami od Pana Fiołka. Jak zwykle mistrzowskie wykonanie, I klasa' gabloty bez najmniejszych wad. Gorąco polecam. Tak solidnych wykonawców i dostawców sprzętu entomologicznego należy ciągle promować na naszym forum (tak myślę).
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

ukrzysiek pisze: Tak solidnych wykonawców i dostawców sprzętu entomologicznego należy ciągle promować na naszym forum (tak myślę).
Tez tak myślę, więc może wyjdę z inicjatywa by w dziale sprzęt zamieścić taką ankietę by można było opiniować dostawców. \wiedząc o tym dostawcy powinni tym bardziej dbać o to by utrzymać się w rankingu ;)
brakkonta

Post autor: brakkonta »

Popieram pomysł Przemka. A przy okazji i ja dorzucę - gabloty p.Fiołka widziałem i ciężko na nie choruję. Są zaje...fajne.Będę zbierał pieniądz niejaki i powoli wymieniał te moje trumny.
Mazep
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 stycznia 2010, 08:57 przez brakkonta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Post autor: Rafał Celadyn »

Do mnie dotarły ostatnio trzy sztuki ,a mam ok 30- wszystkie od Krzysztofa ,zawsze perfekcyjne :smile: ,pozdrawiam Rafał.
Jurek b. [†]
Posty: 144
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2004, 21:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jurek b. [†] »

ukrzysiek pisze:Właśnie dotarła do mnie kolejna przesyłka z gablotami od Pana Fiołka
Rafał Celadyn pisze:Do mnie dotarły ostatnio trzy sztuki
To zapieję i ja, z zachwytu :mrgreen: Zamówiłem kilka tych dwustronnie szklonych... i szybko kolejne "domówiłem" :lol:
Pzdr Jurek
MarcinW
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 15:19
Lokalizacja: Bełchatów CB89

Post autor: MarcinW »

I ja też dołącze sie z zachwytami do gablot p. Fiołka.
Obustronnie szklone -rewelacja!!!.
I sposób załatwienia - 5 minut przez komunikatora GG

W entomo po 2 m-cach usłyszłem że pozycji z ta gablotą co ma na stronie nie ma na magazynie i nie zrealizuje zamówienia. Po kilku moich interwencjach.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

MarcinW pisze:W entomo po 2 m-cach
Chyba w entomon.pl ? :-) Zbieżność nazw całkowicie przypadkowa. :-) Prosze jednak pisać dokładniej, bo rozsiewa się "niepoprawna" informacja. Wygląda na to, że entomon.pl miał problemy z dostawcą gablot :-)

Dodam jeszcze, ze entomo.pl nie zajmuje sie żadną wysyłka ani sprzedażą czegokolwiek.

A gabloty p. Fiołka rzeczywiście są fantastyczne, kontakt z nimi to niezapomniane, przyjemne przeżycie. Gładka powierzchnia, dokładnośc wykonczenia krawędzi, detali, rzadko spotykana elegancja.
Grześ
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 08:07
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Grześ »

Mam małe pytanko.
Jak długo czekaliście na te gabloty? Ja złożyłem zamówienie ponad tydzień temu, dokładnie 4 maja no i nie mogę się doczekać kiedy w końcu ją dostanę.
Paweł Walkiewicz
Posty: 488
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2009, 11:01
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Paweł Walkiewicz »

Nie lepiej zwrócić się w tej sprawie do samego Pana Fiołka?
Grześ
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 08:07
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Grześ »

Pisałem i nikt mi nie odpisał.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Grzesiu, spokojnie to nie piekarnia, widocznie ma sporo zamówień, ale warto poczekać
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Rafał Celadyn »

Właśnie odebrałem kilka gablot od Mistrza :P ,można powiedzieć ,że to "new line"z tzw.podwójnym piórem...zwierz musiałby być bardzo zawzięty(albo głodny :mrgreen: ),żeby przejść ten labirynt,jak zwykle *****-na pięć.
Pozdrawiam Rafał.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Malko »

Podwójne pióro? Zrobiłbyś temu zdjęcie czy to tajemnica Mistrza 8) ?
Awatar użytkownika
Pramczas
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 12 czerwca 2010, 13:02

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Pramczas »

Sam noszę się z zakupem gablot i przeszukiwałem forum w celu znalezienia najlepszego wykonawcy- mówicie, że gabloty Pana Krzysztofa Fiołka to absolutnie pierwsza klasa i brać w ciemno :wink: ? Przeglądałem też ofertę sklepu paradox (tu link http://www.paradox.co.pl/gabloty-entomologiczne.php ) i tam również widziałem gabloty, czy ktoś może powiedzieć jak gabloty ze sklepu paradox wypadają w porównaniu z gablotami Pana Krzysztofa Fiołka?
Mam jeszcze jedno pytanko, czy można u Pana fiołka zamówić także inne akcesoria entomologiczne, jak: igły, pęsety, chemię, etykietki, siatki itp? Pytam z tego względu, że na stronie widzę tylko gabloty i ramki na opis, ale może strona nie jest po prostu aktualizowana, a asortyment o którym piszę, można tam nabyć?
Na koniec jeszcze jedna sprawa, czy możecie powiedzieć ile kosztuje wysyłka powiedzmy dwóch gablot, za pośrednictwem: poczty polskiej, kuriera? Czy ktoś miał problemy z uszkodzeniem gablot podczas transportu?
Z góry dzięki za odpowiedź,
Bartek :wink: .
bartek.g

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: bartek.g »

1. To te same gabloty. No chyba, ze cos sie zmienilo.
2. Zapytaj, moze ma inne rzeczy.
3. Tu sie nie wypowiem, obieram bezposrednio.
Witas

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Witas »

bartek.g pisze:To te same gabloty. No chyba, ze cos sie zmienilo
Nie są to te same gabloty, są bardziej dopieszczone :wink:
bartek.g

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: bartek.g »

No ok. Jeszcze jakis czas temu Krzysztof Fiolek robil gabloty dla paradoxa.
Witas

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Witas »

bartek.g pisze:Jeszcze jakis czas temu Krzysztof Fiolek robil gabloty dla paradoxa.
"Zamierzchłe" czasy :wink:
bartek.g

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: bartek.g »

Troche offtop. Majkowski zatem?
Awatar użytkownika
Pramczas
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 12 czerwca 2010, 13:02

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Pramczas »

Rozumiem, czyli mówicie, że gabloty Pana Krzysztofa Fiołka są lepsze niż te, które oferuje sklep paradox.pl :wink:. Czy mógłby jeszcze ktoś poratować mnie jakimś cennikiem gablot Pana Krzysztofa Fiołka o wymiarach 40 x 50 x 6 z pianką, ramką i gałką? Chodzi o to ile kosztują te gabloty wykonane z różnego drewna. Oraz jaki jest koszt gablot dwustronnych tych gabarytów, lub ile Wy płaciliście za swoje gablotki. Zapytam jeszcze czy można nabyć również inne akcesoria, bo sezon już się zaczął [:
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Robert Zoralski »

Przede wszystkim te od p.Fiołka mają podwójne pióro. Kupowałem już w wielu miejscach i przyznaję, że to najlepsze gabloty jakie mam. W zeszłym tygodniu zamawiałem 2szt. gabloty lipowe bez pianki (50x40) na stronie http://owady.strefa.pl/. Zapłaciłem 2 * 50zł (gabloty) + 42,60 (wysyłka pocztą polską).

Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: romanzamorski »

Firma Pana Fiołka prężnie się rozwija i zapewne w niedługim czasie poszerzy asortyment o inne akcesoria entomologiczne. Na dzień dzisiejszy oferuje najlepsze gabloty a także kilka akcesoriów do gablot. Resztę musisz szukać gdzie indziej. Polecam "Paradox co".
Awatar użytkownika
Pramczas
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 12 czerwca 2010, 13:02

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Pramczas »

Dzięki serdeczne :wink: Czyli już wszystko wiem- gabloty zakupię u Pana Krzysztofa fiołka (czy możecie powiedzieć co dokładnie z akcesoriów do gablot mogę przy okazji zamówić?), a resztę w paradox.pl. Aha, czy możecie powiedzieć ile kosztuje wysyłka w Paradox- wysyłają pocztą (chodzi o to czy mają cennik zgodny z cennikiem poczty)?
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Miłosz Mazur »

Wszystko fajnie, jednak cena przesyłki to jakiś absurd. Wynosi ona 40PLN niezaleznie od tego, co zamawiasz i od razu doliczana jest do całej kwoty. Chciałem zamówić ramki opisowe do 10 gablot, co to za filozofia zapakować w kopertę z bąbelkami z 1,5 PLN i puścić ekonomicznym za 3PLN, ale 40,00PLN za cos takiego to juz jakieś naciągactwo jest. No chyba, że cena takowa stała jest na wszystko i jak zamówię szafy na 50 gablot to też za dowóz zapłacę 40 PLN...ale szafy juz mam, a ramek nie...
bartek.g

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: bartek.g »

Nie chce byc adwokatem tutaj, ale (bede :D). Ta cena jest pewnie ustawiona dla gablot, ze wzgledu na szklo. Moze soft sklepu tego nie przewiduje, a moze nie jest to wprowadzone. Zapytaj sie bezposrednio. Nie sadze zeby za 10 ramek za 30 pln przesylka wynosila 40 pln.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Miłosz Mazur pisze:Wszystko fajnie, jednak cena przesyłki to jakiś absurd. Wynosi ona 40PLN niezaleznie od tego, co zamawiasz i od razu doliczana jest do całej kwoty. Chciałem zamówić ramki opisowe do 10 gablot, co to za filozofia zapakować w kopertę z bąbelkami z 1,5 PLN i puścić ekonomicznym za 3PLN, ale 40,00PLN za cos takiego to juz jakieś naciągactwo jest. No chyba, że cena takowa stała jest na wszystko i jak zamówię szafy na 50 gablot to też za dowóz zapłacę 40 PLN...ale szafy juz mam, a ramek nie...
Oczywiście nie jest to tanio ale (orientacyjnie):
7.48 z tej kwoty to podatek VAT
10.41 z tej kwoty to podatek dochodowy
jak doliczysz koszty pracownika (też chce zarobić), ZUS, ubezpieczenie zdrowotne, wynajęcie lokalu, telefony, internet, prąd, kopertę i znaczek - to okaże się, że niewiele z tego zostaje. Rzesze urzędników muszą mieć z czego żyć - i to end-user czyli klient końcowy płaci za to wszystko.
Tak to jest jak w naszym państwie prowadzi się działalność gospodarczą. Co innego lewizna na Allegro... wtedy rzeczywiście jest taniej ale sprzężeniem zwrotnym mści się to na wysokich podatkach. I kółko się zamyka.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Miłosz Mazur »

Wybacz Grzegorzu, ale nikt mnie nie przekona, że wrzucenie ramek do koperty i nadanie ich na najbliższej poczcie kosztuje 40 PLN. Toż to dniówka kasjera w markecie....
bartek.g

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: bartek.g »

Rany... zadzown i zapytaj sie ile bedzie kosztowac przesylka tych ramek.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Miłosz Mazur pisze:Wybacz Grzegorzu, ale nikt mnie nie przekona, że wrzucenie ramek do koperty i nadanie ich na najbliższej poczcie kosztuje 40 PLN. Toż to dniówka kasjera w markecie....
Ja Ciebie nie chcę przekonywać, podałem tylko kwoty jakie trzeba zapłacić fiskusowi od tych 40 zł. żeby było jasne skąd się biorą takie kwoty. Ja też jako klient chciałbym płacić mniej...
Awatar użytkownika
Pramczas
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 12 czerwca 2010, 13:02

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Pramczas »

Właśnie gadałem z kurierem UPC przy okazji odbioru innej paczki. Chcę zadzwonić na infolinię i zapytać ile kosztuje wysyłka takich gablot. Czy ktoś wie ile waży oszklona z jednej strony gablota 40 x 50 x 6 (mniej więcej)?
Maciej Grzymała
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:50
UTM: EA60
Specjalność: Lepidoptera
Lokalizacja: Krosno-Warszawa

Gabloty od pana Fiołka

Post autor: Maciej Grzymała »

Dzień Dobry

Czy ktoś ostatnio kupował u tego sprzedawcy? Jaka jest jakość wyrobów? Wiem że był wielokrotnie chwalony na forum.

Z góry dziękuje za odpowiedź
Maciej Grzymała
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:50
UTM: EA60
Specjalność: Lepidoptera
Lokalizacja: Krosno-Warszawa

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Maciej Grzymała »

Chodz o to że zaniepokioiły mnie opinie z google.
http://tiny.pl/glqdc

Cytuje:

Karolina Polaszek
Czekałam na gablotę ponad miesiąc, oczywiście przyszła nie taka jak chciałam, kolor inny, listwy połamane. Doklejona gałka oraz ramka której nie chciałam. Kontakt z firmą beznadziejny. Bardzo ale to bardzo nie polecam.

Radek Puchalski
zamowiony produkt wyskany po 2 tygodniach (ok tak jest w regulaminie) Brak elementow zamowienia, kolor zupelnie inny niz w internecie, nie mowie o odcieniu. pomylil mahoniowy z praktycznie bialym. Zero reakcji na reklamacje, nie odpisuje na maile. ciezko sie dodzwonic. BEZNADZIEJA

ias115
I ordered and paid for 30 drawers in January 2017. 6 Months later, still no receipt and no replies from shop. Owner is being taken to court to retrieve the money.

(Przetłumaczone przez Google)
Zamówiłem i zapłaciłem za 30 szuflad w styczniu 2017 roku 6 miesięcy później, nadal nie ma odbioru ani odpowiedzi od sklepu. Właściciel jest do sądu, aby odzyskać pieniądze.

Co się stało :-(
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Przemek Zięba »

Ja kupowałem 2 miesiące temu, wcześniej chyba 4 miesiące temu, szybko, sprawnie bez problemów.
Te opinie wyglądają na nieuczciwą grę konkurencji. Jakieś są dziwne te negatywne komentarze.
Kafelan
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 00:26
Lokalizacja: Głubczyce

Re: Gabloty od Pana Fiołka

Post autor: Kafelan »

Ja też kupowałem wiele gablot i nie tylko, zawsze wszystko w najwyższej jakości. Teraz też będę zamawiał gabloty i na pewno wszystko będzie jak zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gabloty, tacki”