Nowa wersja strony "Motyle Europy" (wersja BETA)[2017]

Dział przeznaczony do komunikacji na temat strony lepidoptera.eu
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nowa wersja strony "Motyle Europy" (wersja BETA)[2017]

Post autor: Krzysiek Jonko »

Po ponad roku prac nad nową stroną chciałbym udostępnić jej wersję beta. Na razie tylko forumowiczom :lol:
Nowa strona jest dostępna pod adresem http://test.lepidoptera.eu/start.php. Na stronie głównej jeszcze nie ma do niej linka ale za kilka dni dołożę.
Na razie chciałbym, żeby forumowicze się wypowiedzieli co jest dobrze, nad czym muszę popracować. Generalnie wszystko działa lub wydaje mi się, że działa... :smiech:
Zanim zaczniecie mnie bombardować głupimi pytaniami przeczytajcie krótkie info zamieszczone na stronie głównej i szerszy opis zmian dostępny na stronie Strona>Nowa strona czyli http://test.lepidoptera.eu/newWebsite.php
Kilka najistotniejszych informacji podam tutaj:
  • - stara strona funkcjonuje jak dotychczas, nowa jest umieszczona w osobnym katalogu i podłączona do osobnej bazy danych,
  • - obie strony będą dostępne równocześnie pod swoimi linkami mniej więcej do końca 2017r.
  • - z powodu zmienionego systemu logowania "stare" hasła nie działają. Aby się zalogować trzeba wejść w opcję "Zapomniałem hasła" dostępną na stronie logowania,
  • - do końca roku aktualizacje (nowe zdjęcia, galerie, nowe gatunki, miniaturki itd.) będą dostępne wyłącznie na nowej stronie,
  • - moduł obserwacji na nowej stronie służy wyłącznie do testów. Wszystkie obserwacje należy dalej wprowadzać na "starej" stronie. Po zakończeniu testów wszystkie obserwacje zostaną zaimportowane do nowej strony,
  • - do zakończenia testów dostępne będą tylko dwa języki: polski i angielski. Nowe wersje językowe będą dostępne po ich aktualizacji przez tłumaczy dopiero po Nowym Roku.
  • - po zakończeniu testów "stara" strona zostanie usunięta z serwera i nie będzie dostępna.
Oczekuję uwag i konstruktywnej krytyki :P
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Marek Hołowiński »

Na tę aktualizację czekałem. Ogólne wrażenia super. O szczegółach w najbliższych dniach. :okok:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Jacek Kurzawa »

Ogólne wrażenie - zapiera dech w piersiach. Potrzeba mi czasu na ochłonięcie i zapoznanie się z nowościami.
Ewentualne uwagi będę sygnalizował na priva, aby niepotrzebnie nie podniecać forumowiczów i maksymalnie skracać czas niezbędny na korespondencję.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Jacek Kurzawa »

Krzysiek Jonko pisze:
  • - z powodu zmienionego systemu logowania "stare" hasła nie działają. Aby się zalogować trzeba wejść w opcję "Zapomniałem hasła" dostępną na stronie logowania,
Wszedłem w RESET hasła http://test.lepidoptera.eu/resetPassword.php
Nie działa ani na email ani na login. Otrzymuję komunikat: "Nie znaleziono użytkownika ani adresu email."
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Jacek Kalisiak »

:okok: :okok: :okok:
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Krzysiek Jonko »

Jacku - problem z resetowaniem hasła rozwiązany: miałeś puste pole z adresem email :smiech:
Widzę, że się już zalogowałeś więc teraz jest już na pewno OK
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Jacek Kurzawa »

Tak, już działa. Na email nie daje się resetować, ale z tym pewnie uporasz się równie szybko.
Strona MEGA! :brawo: :brawo: :brawo:
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Krzysiek Jonko »

Po zalogowaniu sprawdźcie swoje uprawnienia - jest do tego nowa opcja w menu użytkownika.
Doszło trochę nowych uprawnień a stare się ciut zmieniły więc teoretycznie mogą się zdarzyć jakieś dziwne błędy. Gdyby komuś brakowało jakichś uprawnień to proszę na mail/PW - będę korygował od ręki...

Na nowej stronie dostępne są dwa dodatkowe statusy użytkowników:
1) edytor, umożliwia edytowanie informacji o gatunku (opis, rozpiętość skrzydeł itp.) indywidualnie dla każdego dostępnego języka. Edycja NIE JEST online - każdy wpis czeka na potwierdzenie przez moderatora i dopiero wtedy staje się widoczny online. Opcję tą TESTOWO włączyłem dla wszystkich zalogowanych użytkowników, żeby można było "pomacać" jak to działa i podsyłać uwagi i pomysły jak to narzędzie rozbudować. Na razie jest niezbędne minimum do prób. Po zakończeniu testów uprawnienie to zostanie przypisane tylko niektórym użytkownikom (nie będzie ogólnie dostępne).
2) moderator - umożliwia zatwierdzenie lub odrzucenie edycji robionych przez użytkowników z p.1 oraz korektę wprowadzonych informacji.

Docelowo chciałbym, żeby system funkcjonował mniej więcej jak Wikipedia - czyli miał swoich edytorów, którzy będą wspomagać mnie w tym tytanicznym projekcie... :smiech:
Sam nie dam rady tego wszystkiego zrobić...
Na mail/PW już teraz mogą się zgłaszać chętni na dodatkowe uprawnienia ale będę je rozdawał bardzo rozważnie...
Awatar użytkownika
Mothman
Posty: 622
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 19:36
UTM: CD04
Lokalizacja: Janikowo

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Mothman »

Niestety próbuję zresetować hasło i nic...
Nie ma znaczenia, czy wpiszę imię i nazwisko, czy adres email - w obu przypadkach wyświetla się magiczna formułka:
"Nie podano imienia, nazwiska LUB adresu email"
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Piątek Wojciech »

Mothman pisze:Niestety próbuję zresetować hasło i nic...
Nie ma znaczenia, czy wpiszę imię i nazwisko, czy adres email - w obu przypadkach wyświetla się magiczna formułka:
"Nie podano imienia, nazwiska LUB adresu email"
miałem ten sam problem i pisałem do Krzyśka - jeżeli masz w nazwisku polskie litery np; ś,ć,ą,ę etc...spróbuj s,c,a,e itd
Awatar użytkownika
Mothman
Posty: 622
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 19:36
UTM: CD04
Lokalizacja: Janikowo

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Mothman »

Piątek Wojciech pisze:jeżeli masz w nazwisku polskie litery np; ś,ć,ą,ę etc...
Nie wpadłem na to, żeby zamiast ł wpisać l... ja już dzisiaj nie myślę

DZIĘKI :birra:
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Antek Kwiczala † »

Nie w tym problem. W adresie e-mail nie ma przecież polskich liter. Ja ani w imieniu ani w nazwisku nie mam "polskich" liter, a też miałem problem z logowaniem. W końcu musiałem zmienić hasło i teraz jest OK.
Awatar użytkownika
Mothman
Posty: 622
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 19:36
UTM: CD04
Lokalizacja: Janikowo

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Mothman »

Antek Kwiczala pisze:W adresie e-mail nie ma przecież polskich liter
... ale w NAZWISKU mam
:jo:
Na "starej" stronie mój login, to: "Imię Nazwisko" (z polskimi znakami diakrytycznymi), a na "nowej" trzeba wpisywać jak w adresach email - bez polskich znaków...
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Piątek Wojciech »

Antek Kwiczala pisze:Nie w tym problem.
w moim przypadku właśnie w tym i jak widać Motman też miał podobny problem , na adres e-mail nie dało rady, czasami pojawiała się weryfikacja obrazkowa czy nie jestem robotem , Krzysztof nad tym pracuje, w końcu to test, im więcej uwag tym lepiej :D
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Krzysiek Jonko »

To mój błąd, Poprawiłem i już można normalnie używać i ogonków i adresu email przy resetowaniu hasła.
Problemem były "polskie" litery i małpa w mailu @
Awatar użytkownika
p_sławek
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 21:42
UTM: DC99, DE52
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska. Maróz

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: p_sławek »

Strona BAJKA tylko gratulować.
Jedna uwaga, a co z nazwami?
Dwa przykłady:
Spilosoma lutea - Spilarctia lutea
Pleuroptya ruralis - Patania ruralis
Awatar użytkownika
mg1111
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 21:22
UTM: DD59
Lokalizacja: Białuty
Podziękował(-a): 2 times

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: mg1111 »

Nowa strona bardzo fajnie zaprojektowana. Gratulacja dla autora.

Mam taką drobną sugestię/propozycję. W zakładce "Gatunki chronione" warto byłoby gdzieś z boku umieścić małą legendę z objaśnieniami skrótów, coś jak w starej wersji.

Jeszcze raz ukłony w stronę autora.
Załączniki
legenda.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (123.38 KiB)
Awatar użytkownika
Jarosław Bury
Posty: 3567
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2006, 20:28
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Jarosław Bury »

Jak już o tym mowa w Polsce istnieje coś takiego jak ochrona ścisła i ochrona częściowa, może to też warto uwzględnić :?:

A strona zapowiada się rewelacyjnie, wchodzę w to :smiech:
Awatar użytkownika
Mothman
Posty: 622
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 19:36
UTM: CD04
Lokalizacja: Janikowo

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Mothman »

Krzysiek Jonko pisze:chciałbym, żeby forumowicze się wypowiedzieli co jest dobrze, nad czym muszę popracować.
Oczekuję uwag i konstruktywnej krytyki :P
No to teraz trochę "głupich" pytań:

1. Skoro wszystko działa na nowej stronie, dlaczego nie wyświetlają się miniaturki gatunków? A może będą widoczne dopiero po zakończeniu fazy testów?

2. To samo dotyczy miniaturek zdjęć w galeriach użytkowników - widać jedynie białe prostokąty. Dopiero po kliknięciu na prostokąt wyświetla się zdjęcie, które można jeszcze powiększyć (tak, jak na starej stronie).

3. W starej wersji, na stronie każdego gatunku obok ikonki galerii była również ikonka oka, która umożliwiała przejście do listy jego obserwacji. Czy na nowej stronie będzie taka opcja? Obecnie trzeba wybrać w menu "Narzędzia", potem "Obserwacje" i ponownie wybierać rodzinę, region, rok/przedział czasu...

4. Dlaczego wyszukiwarka na nowej stronie zawsze wyświetla zdjęcia imagines - nawet po wybraniu w menu Typ obrazu innej opcji niż "Motyl"? Wybieram "Gąsienica" lub "Biotop", a i tak finalnie otrzymuję zdjęcia motyli zamiast wizerunków larw/biotopów :)

5. W starej wersji przy obserwacjach danego gatunku wyświetlała się mapka, którą można było dowolnie powiększać/pomniejszać. Były na niej również czerwone markery z zaznaczonymi miejscowościami, w których obserwowano ten gatunek. Czy na nowej stronie będą tylko takie mapki Polski z cieniowaniem województw bez zaznaczonych konkretnych lokalizacji?

6. Czy nie warto byłoby dodać listy roślin żywicielskich do zakładki "Podstawowe informacje" zamiast wydzielać te informacje w osobną zakładkę?

7. W starym module obserwacji można filtrować obserwacje wg lokalizacji i wyświetlić gatunki wykazane z konkretnej miejscowości, a nie tylko "Wszystkie". Czy po zakończeniu testów taka opcja będzie aktywna?




Kawał dobrej roboty z nową opcją "Porównywanie kopulatorów" :ok:
Gratuluję również cierpliwości w stopniowym zwiększaniu "zasięgu" strony - od ('tylko') Polski, poprzez całą Europę, aż do całego świata... :rotfl:
Niesamowita strona :mrgreen: :brawo: :brawo: :szacun:

Ledwo się człowiek zdążył przyzwyczaić do układu na "starej" stronce, a tu już taka rewolucja - Lepidoptera Mundi
:jo:
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Krzysiek Jonko »

Już odpowiadam na pytania....

Ad. 0 - nazewnictwo
Systematyka motyli zmienia się bardzo szybko i nie są to zmiany "na stałe". Co jakiś czas pojawiają się rewizje i już zmienione nazwy zmieniają się kolejny raz. Aktualnie w bazie mam ponad 37 tysięcy taksonów. Podążanie za wszystkimi zmianami na bieżąco jest po prostu niewykonalne :-(
Powoli uaktualniam systematykę ale jest to proces bardzo pracochłonny a ja nie ma tego czasu za wiele... Bardzo intensywnie pracuję zawodowo i mam bardzo mało czasu na stronę. Nawet, gdybym miał go więcej to poza aktualizowaniem nazw muszę dodawać kolejne gatunki, robić miniaturki, odbierać Wasze zdjęcia, aktualizować dane itd. Zbyt wiele jak na jednego człowieka :smiech:
Ale wracając do tematu - tak, będę korygował te nazwy. A jakby ktoś słyszał o jakiejś bardziej normalnej pracy, gdzie pracuje się poniżej 12h na dobę to od razu zmieniam robotę :lol:

Ad. 1 brak miniaturek
U mnie wszystko wyświetla się prawidłowo, niczego nie brakuje... Na PW poproszę więcej szczegółów, jakieś screenshoty, wersja przegladarki itd.

Ad 2. brak miniaturek w galeriach użytkowników
jw.

Ad 3. brak skrótu do obserwacji z okna gatunku
Po zalogowaniu na stronie gatunku dostępny jest pomarańczowy przycisk "Obserwacje", który przenosi do modułu obserwacji jak kiedyś. Nie bardzo rozumiem w czym problem? Sprawdzałeś uprawnienia użytkownika?
Moduł obserwacji jest i prawdopodobnie będzie dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników. Potwierdziłem przynajmniej kilkanaście przypadków kradzieży danych z modułu obserwacji i zamierzam z tym walczyć. Decyzja nie jest ostateczna ale możemy o tym podyskutować na forum.

Ad 4. wyszukiwarka pokazuje tylko imago
Poprawione.

Ad 5. Moduł obserwacji - markery
Moduł obserwacji jest na razie w wersji minimum. Nie skończyłem wszystkiego a nie chciałem, żebyście czekali na nową stronę kolejny rok. Mapy z markerami będą ale zmienione; niestety nie będzie zielonych konturów województw bo nie mam danych o kształtach regionów z całego świata. Poza mapami pojawią się dodatkowe funkcjonalności ale to raczej dopiero po Nowym Roku

Ad 6. Przeniesienie roślin żywicielskich na główną zakładkę
Technicznie jest to możliwe ale nie chcę tego robić. Główna zakładka ma inne przeznaczenie - ma tu być opis gatunku. Rośliny żywicielskie nie interesują każdego i nie widzę powodu, by je tutaj umieszczać. Poza tym liczę, że zaczniecie dodawać opisy gatunków online i główna zakładka przestanie być pusta ;-)
Tak przy okazji - termin "rośliny żywicielskie" trzeba jakoś zmienić bo nie przystaje do niektórych gatunków. Wprowadzam właśnie gatunki Afrykańskie i niedawno doczytałem, że niektóre gąsienice są drapieżne i jedzą inne owady... :tak:

Ad 7. Moduł obserwacji - filtrowanie
Tak, będzie taka opcja


Na koniec pytanie do Was: nowa baza danych jest DUŻA, poza tym serwer fizycznie obsługuje teraz dwie "ciężkie" strony. Jak wygląda u Was wydajność nowej strony? Jest bardzo źle czy da się jakoś na tym pracować? Optymalizuję co mogę ale dużo więcej się już nie wyciśnie...
Awatar użytkownika
p_sławek
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 21:42
UTM: DC99, DE52
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska. Maróz

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: p_sławek »

Mothman pisze:1. Skoro wszystko działa na nowej stronie, dlaczego nie wyświetlają się miniaturki gatunków? A może będą widoczne dopiero po zakończeniu fazy testów?
Krzysiek Jonko pisze:Ad. 1 brak miniaturek
U mnie wszystko wyświetla się prawidłowo, niczego nie brakuje... Na PW poproszę więcej szczegółów, jakieś screenshoty, wersja przegladarki itd.
Przeglądarka:
Internet Explorer 11 (64-bitowy)
Polska > Widok Zdjęcia > Hesperiidae wyświetlają się białe ramki z nazwami.

Po zmianie przeglądarki na:
Mozilla Firefox 56.0.1 (x86 pl)
Polska > Widok Zdjęcia > Hesperiidae wyświetlają się zdjęcia czyli wszystko ok.

Na Mobilnym Aero2 chodzi jak burza, bez zacięć i mielenia.
Załączniki
Internet Explorer 11 (64-bitowy).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (124.88 KiB)
Mozilla Firefox 56.0.1 (x86 pl).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (234.78 KiB)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Antek Kwiczala † »

Starsze wersje przeglądarki Mozilla Firefox też nie otwierają obrazków. Dopiero wersja 47.0.1 i oczywiście wszystkie nowsze wersje to potrafią.
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Krzysiek Jonko »

Niestety zapomniałem o tym napisać - strona działa prawidłowo tylko z przeglądarkami obsługującymi HTML5 czyli jak u kogoś nie działa to najwyższy czas na aktualizację przeglądarki :)
Zapomniałem włączyć ekran informujący o tym... Starą stronę definitywnie będę zamykał więc niestety przynajmniej niektórzy z Was będą zmuszeni zmienić przegladarkę, żeby nadal korzystać ze strony...
Na Internet Explorerze teoretycznie powinno działać, przyjrzę się temu dzisiaj i dam znać... Domyślam się z jakiego powodu obrazki się nie wyświetlają więc może długo to nie potrwa :smiech:
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Krzysiek Jonko »

Obrazki już się pokazują na Internet Explorerze 11 ale z powodu ułomności tej przeglądarki obrazki na każdej stronie ZAWSZE ładują się WSZYSTKIE, nawet wtedy, kiedy nie potrzeba (są poza widoczną częścią ekranu i użytkownik ich nie widzi)... To znacznie cięższe dla serwera a dla Was - sprawia wrażenie, że strona długo/wolno się ładuje.
KAŻDEMU, kto naprawdę nie musi korzystać z IE zalecam korzystanie z dowolnej innej, współczesnej przeglądarki. IMHO Internet Explorer jest najgorszą przeglądarka od początku istnienia Internetu. Microsoft nie podporządkowuje się żadnym normom ani standardom więc i ja nie zamierzam dostosowywać się do IE :smiech:
Awatar użytkownika
p_sławek
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 21:42
UTM: DC99, DE52
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska. Maróz

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: p_sławek »

IE11 wszystko chodzi poprawnie i wszystko się wyświetla. Zarówno miniaturki jak i zdjęcia.
Załączniki
IE11 po zmianach.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (229.97 KiB)
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Krzysiek Jonko »

Jestem lekko zdziwiony - poza kilkoma drobiazgami nikt nie zgłosił żadnych problemów - czy mam przez to rozumieć, że wszystko działa prawidłowo?
jakieś sugestie - coś wyżej, niżej, dodać, usunąć, poprawić?... Tak wiele rzeczy się zmieniło - spodziewałem się raczej lawiny pytań...
Nad modułem obserwacji muszę jeszcze popracować - ale chodzi mi o pozostałą część...
Czy mogę już OFICJALNIE upublicznić wersję testową (na razie jest dostępna tylko dla forumowiczów)?

Przy okazji - gdyby ktoś przypadkiem zmieniał domyślnego avatara na swoje zdjęcie - bardzo proszę o komentarz do opcji wgrywania zdjęcia. Nie ma do tego instrukcji a nie wiem czy jest wystarczająco intuicyjnie... No i proszę, żeby to były WASZE zdjęcia -nie psa, kota czy motyla. Potem jak gdzieś kogoś spotykam to kojarzę jak wygląda ;)
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: wojtas »

A czy powiększanie i zmniejszanie mapy UTM musi być z CTRL?
W starej wersji trzeba było tylko przewinąć i było po sprawie a teraz trzeba to robić na dwie ręce.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Krzysiek Jonko »

To akurat nie mój wynalazek tylko Google :P
To, czy CTRL jest potrzebny/aktywny czy nie zależy od tego, czy mapa mieści się na ekranie (czy jest widoczny pionowy suwak).
Mapa teraz jest znacznie większa niż była więc "niechcący" pojawił się CTRL. Ja akurat niewiele mam z tym wspólnego :smiech:
Mogę ją ciut zmniejszyć ale wiele to nie pomoże bo i tak macie rożnej wielkości monitory więc wszystkim na pewno to i tak nie pomoże...
Awatar użytkownika
p_sławek
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 21:42
UTM: DC99, DE52
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska. Maróz

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: p_sławek »

Krzysiek Jonko pisze:Jestem lekko zdziwiony - poza kilkoma drobiazgami nikt nie zgłosił żadnych problemów - czy mam przez to rozumieć, że wszystko działa prawidłowo?
Krzysztof ludzie zamiast testować, żeby popsuć. Oglądają zdjęcia. :rotfl:
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Wojtek M »

Krzysiek Jonko pisze:To akurat nie mój wynalazek tylko Google :P
Disable the Ctrl + Scroll to Zoom google maps
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Jacek Kurzawa »

wojtas pisze:A czy powiększanie i zmniejszanie mapy UTM musi być z CTRL?
W starej wersji trzeba było tylko przewinąć i było po sprawie a teraz trzeba to robić na dwie ręce.
pozdrawiam
Całkiem niedawno Google wprowadziło zmianę w API, było już o tym na Forum właśnie w tym wątku: https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?p=244859#p244859
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Krzysiek Jonko »

Szukałem tego jakiś czas temu ale widzę mało skutecznie...
Dzięki, poprawione :-)
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Krzysiek Jonko »

Poprawiłem kilka błędów w module obserwacji:
- po zapisaniu pokazywała się nieprawidłowa ikona stadium rozwoju,
- po zapisaniu była gubiona lokalizacja miejsca
- możliwe jest przeciągnięcie markera we właściwe miejsce obserwacji. Zmieniona w stosunku do oryginalnej lokalizacja jest sygnalizowana kolorem żółtym markera. Powrót do oryginalnego miejsca robi się przez dwuklik na żółtym markerze. Po przywróceniu oryginalnej pozycji zmieni kolor z powrotem na czerwony.
- dodałem możliwość podglądu obserwacji dla osób niezalogowanych. Dla takich osób lista jest pozbawiona dokładnych lokalizacji i kwadratów UTM. Po zalogowaniu dostępne są pełne dane.

"Starych" map googlowych do obserwacji chwilowo jeszcze nie ma bo będą trochę inne niż były - ale nie martwcie się, na pewno będą :-)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Nowa wersja strony "Motyle Europy"

Post autor: Antek Kwiczala † »

Przy okazji -
Na stronie Leptidea juvernica / synonimy jest literówka:
masz napisane
Leptidea synapis juvernica
a powinno być Leptidea sinapis juvernica
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „lepidoptera.eu”