prośba o identyfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
cc9
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2016, 14:36

prośba o identyfikację

Post autor: cc9 »

Witam wszystkich,

Proszę o pomoc w identyfikacji. Takie coś pojawiło u mnie na suficie. Długość mają w okolicach kilku milimetrów. Pełzają. Zgromadziły się w grupie kilkudziesięciu, czy może nawet kilkuset osobników na suficie - taka gromada w kształcie koła. Niestety są w trudno dostępnym miejscu, poza normalnym zasięgiem (na suficie, ale nad schodami, nie ma jak postawić bezpiecznie drabiny), więc zdjąłem je częściowo na wilgotny papier używając jakiegoś wysięgnika. To jest zdjęcie tych osobików, które się przykleiły do tego papieru, a nie całej gromady w miejscu bytowania.

Dziękuję,
Pozdrawiam.
Załączniki
20160802_142545a.jpg
20160802_142545a.jpg (45.43 KiB) Przejrzano 3361 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: prośba o identyfikację

Post autor: Aneta »

Młodziutkie, świeżo wylęgłe gąsieniczki, niestety w tym stadium trudno przypasować nawet do rodziny. Pewnie jakaś ćma wpadła zwabiona światłem do mieszkania i nie mogąc się wydostać, złożyła jaja w środku. Zwykły przypadek, nie ma się czym martwić.
cc9
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2016, 14:36

Re: prośba o identyfikację

Post autor: cc9 »

dziękuję,
w sumie dość prawdopodobne, bo często nie zwracam na ćmy uwagi i sobie robią co chcą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”