Nabis (Limnonabis) lineatus

HETEROPTERA. HOMOPTERA. Pluskwiaki różnoskrzydłe, równoskrzydłe, piewiki (Auchenorrhyncha).
Awatar użytkownika
vogel
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 15:36
Lokalizacja: Gdańsk

Nabis (Limnonabis) lineatus

Post autor: vogel »

25.07.2015 zebrałem w Lisewie Malborskim nad Wisłą 2 samiczki tego pluskwiaka. Może ktoś go ostatnio łapał? Czy ktoś może dysponuje aktualnymi danymi dot. rozmieszczenia w Polsce? Znam dane z WE z roku 1995. Jest publikacja A. Korcz, 2003, Pluskwiaki (Heteroptera) w zróżnicowanych środowiskach Słowińskiego Parku Narodowego oraz Góry Rowokół, Rozprawy Naukowe Instytutu Ochrony Roślin, zeszyt 13. Nie miałem okazji jej widzieć, a chyba jest w niej coś o Nabis (Limnonabis) lineatus. Może ktoś dysponuje pdf. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nabis (Limnonabis) lineatus

Post autor: GrzegorzGG »

Darku, mam takie prace:

2010 Korcz. Nowe stanowiska rzadziej spotykanych w Polsce gatunkow pluskwiakow roznoskrzydlych (Hemiptera, Heteroptera). HP-AF 2

1995 Lis J., Lis B., Gorczyca. Pluskwiaki roznoskrzydle (Heteroptera) srodkowego baseny Doliny Biebrzy (to chyba znasz)

2004 Lechowski, Smardzewska-Gruszczak. Heteroptera of the peat-bog reserve Bagno Serebryskie (Serebryskie Swamp) near Chełm

2006 Smardzewska-Gruszczak, Lechowski. True bugs (Hemiptera, Heteroptera) of the Brzezno nature reserve near Chelm

To tyle z pamięci. Ostatnio też męczyłem się z rozmieszczeniem Nabisów (choć akurat lineatusa nie musiałem wałkować). Są jeszcze prace niemieckie, mam kilka, ale te już ewentualnie sam musisz sprawdzić :)

Pozdrawiam
G.
Awatar użytkownika
vogel
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 15:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nabis (Limnonabis) lineatus

Post autor: vogel »

Dziękuję bardzo. Publikację w A. Korcz z HP-AF 2 znam, choć o niej zapomniałem pisząc posta. Nie znam prac Lechowski, Smardzewska-Gruszczak dot. okolic Chełma. Czy masz je w pdf i czy mógłbyś podesłać?
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nabis (Limnonabis) lineatus

Post autor: GrzegorzGG »

Prześlę :)
Czy Twój mail to ten sam co w publikacjach: d.tarnawski@wp.pl ?

pozdrawiam
G.
Awatar użytkownika
vogel
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 15:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nabis (Limnonabis) lineatus

Post autor: vogel »

Grzegorz, sprawa jest nieaktualna, gdyż obie prace już mam.
Niemniej dziękuję za gotowość pomocy. :)
Pozdrawiam Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „HEMIPTERA”