POKŁONNIKI

domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

POKŁONNIKI

Post autor: domino »

Witam. Mam pytanie czy gdzieś blisko w okolicach miasta Leszna (wielkopolskie) mam szansę spotkać pokłonnika osinowca albo kamilla? W jaki sposób najlepiej zwabić tego pierwszego? Czy to prawda, że osinowiec lubi wilgotne lasy z wierzbą i osiką nad jakimś zbiornikiem wodnym?
Marek Hołowiński
Posty: 5057
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 4 times

Re: POKŁONNIKI

Post autor: Marek Hołowiński »

domino pisze:Witam. Mam pytanie czy gdzieś blisko w okolicach miasta Leszna (wielkopolskie) mam szansę spotkać pokłonnika osinowca albo kamilla? W jaki sposób najlepiej zwabić tego pierwszego? Czy to prawda, że osinowiec lubi wilgotne lasy z wierzbą i osiką nad jakimś zbiornikiem wodnym?
jak masz takie lasy, niekoniecznie nad zbiornikami wodnymi - wybierz się na przełomie maja i czerwca na spacer leśnymi drogami. Najlepiej w godzinach przedpołudniowych. Jeśli tam są motyle to je zobaczysz.
Awatar użytkownika
Paweł Torba
Posty: 89
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 20:42
Lokalizacja: bieszczady UTM EV87

Re: POKŁONNIKI

Post autor: Paweł Torba »

Aby obserwować L.populi najlepiej go zwabić do przynęty bo to świetny lotnik którego trudno podejść. Na pewno jest Ci już wiadome że chętnie przylatuje do odchodów i zepsutego, cuchnącego sera, ale podobno kapitalne efekty dają krewetki w puszce, które trzeba przytrzymać otwarte w cieple( najlepiej na słońcu) smród co niemiara a one lecą do tego jak opętane, resztą gdzieś było wcześniej wspominane o tym śmierdzącym patencie na forum :-? :smiech:
Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Re: POKŁONNIKI

Post autor: Łukasz »

ale podobno kapitalne efekty dają krewetki w puszce, które trzeba przytrzymać otwarte w cieple( najlepiej na słońcu)
O tym nie słyszałem, ale koniecznie spróbuję :D Nie wiesz jak długo to trzeba "ukisić"? Bo jakoś trudno codziennie wąchać i sprawdzać :D
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: POKŁONNIKI

Post autor: Malko »

Łukasz pisze:
ale podobno kapitalne efekty dają krewetki w puszce, które trzeba przytrzymać otwarte w cieple( najlepiej na słońcu)
O tym nie słyszałem, ale koniecznie spróbuję :D Nie wiesz jak długo to trzeba "ukisić"? Bo jakoś trudno codziennie wąchać i sprawdzać :D
Ja też nie słyszałem o tym sposobie, pewnie dlatego, że na odchody zawsze dobrze "brały".
Awatar użytkownika
red45
Posty: 788
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 10:49
UTM: CC83
profil zainteresowan: Fotografia przyrody astronomia samoloty
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: POKŁONNIKI

Post autor: red45 »

Awatar użytkownika
Paweł Torba
Posty: 89
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 20:42
Lokalizacja: bieszczady UTM EV87

Re: POKŁONNIKI

Post autor: Paweł Torba »

Znajomy próbował na mieniaki i mówił że potrafił mieć po 20 szt. koło puszki. Ja muszę spróbować w tym sezonie, ale do tego dam jeszcze tą kolumnę z siatki (samołówkę), konstrukcja wałkowana tutaj: viewtopic.php?f=64&t=10435
Łowiłem na nią tylko że na zgniłe owoce, powidło, miód, piwo itp. Wszystkie wstęgówki mi do niej wpadły, i jeszcze żałobniki, mieniaki, co dziwnie ogończyki, masa innych sówek, a o ceikach i admirałach nie mówię :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nymphalidae”