XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

>>>> Sympozja PTE 2022 <<<<
Jarosław Buszko
Posty: 756
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 15:40
Lokalizacja: Toruń

XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Jarosław Buszko »

Załączam zawiadomienie o Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE
Załączniki
Sympozjum - komunikat 1.pdf
(151.1 KiB) Pobrany 252 razy
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE

Post autor: Marek Hołowiński »

ostatnimi laty rzadko bywałem na zjazdach, mam nadzieję że w tym roku nic nic nie pokrzyżuje mi planów.
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Re: XXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: romanzamorski »

Ja też nie wiem czy uda mi się uzyskać wolne. W związku z EURO 2012 mamy w czerwcu wstrzymane urlopy. Może na te parę dni uda mi się wyrwać.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: XXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Malko »

Jak wkrótce opłacę składkę członkowską i zaliczę swoją sesję referatową to z chęcią wezmę udział :) mam już nawet mały temat na referat. Mam pytanie dotyczące ewentualnego druku późniejszych materiałów po sympozjum jaki one będą miały charakter czy oficjalnego dokumentu PTE, czy tylko luźnej formy dzielenia się informacjami?
Jarosław Buszko
Posty: 756
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 15:40
Lokalizacja: Toruń

Re: XXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Jarosław Buszko »

Materiały sympozjalne dokumentują uczestnictwo każdego prelegenta oraz zawierają streszczenie głównych wątków prezentacji. To nie jest luźna forma dzielenia się informacjami, od tego jest spotkanie przy ognisku.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Malko »

Dziękuję Profesorze, za tak szybką odpowiedź, czy w takim razie mam rozumieć, że wydrukowane materiały będą miały "rangę" publikacji naukowej? Nigdy nie uczestniczyłem w sympozjach PTE i stąd moje pytania :oops:
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Konto_usuniete »

co do wycieczki... może warto się zastanowić nad możliwością odwiedzenia Łomnej - myślę że dla wielu możliwość zobaczenia zbiorów pamiętających Cesarza Franciszka była by niezapomnianym wrażeniem, a ginące w mrokach rzędy regałów i zbiory Adamczewskiego, Krzywickiego i innych tez zostawiłyby wspomnienia...
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Malko »

Mam pytanie dotyczące sprzętu, czy będzie dostępny rzutnik multimedialny aby wyświetlić prezentację? Czy będzie dostępny Laptop czy mam wziąć swojego?
Jarosław Buszko
Posty: 756
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 15:40
Lokalizacja: Toruń

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Jarosław Buszko »

Dzisiaj mija termin zgłoszeń na Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej w Izabelinie. Zostało jeszcze 11 miejsc noclegowych w pokojach 4-osobowych. Jeśli ktoś zamierza jeszcze się zgłosić to może jeszcze to zrobic w ciągu długiego weekendu (do limitu według kolejności zgłoszeń).
JB
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Malko »

Jak z Warszawy (konkretniej z okolicy dworca centralnego) najprościej dotrzeć do Izabelina jeżdżą może jakieś busy? pks-y albo podmiejskie?
Tymek
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 12:40
Lokalizacja: Piaseczno

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Tymek »

Tramwaj 33 a później autobus 708. Polecam stronę jakdojade.pl - można tam sprawdzić konkretne połączenia.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Malko »

Dokładnie taką opcję wybrałem, na urzędzie gminy Izabelin też jest link do tego Jak dojadę. Myślałem, że ktoś z stolicy zna jakieś inne połączenia :) . A od tego 708 daleko do siedziby Parku?
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: PawełB »

jest jeszcze najnowsze połączenie przez A2 - trzeba zjechać w okolicy Giełdy Bronisze, no ale to dla zmotoryzowanych. dzięki temu łatwiej się wydostać z Wawy, bo czasem trasa gdańska jest zatłoczona. Jechałem ostatnio na "czuja" (no z nawigacją, ale A2 tam nie ma i urządzenie głupieje, ale w sumie zaprowadziło całkiem nieźle).

przy okazji - zajrzyjcie na wystawę fotografii "Parki Narodowe" w centrum edukacji - będą akcenty lepidopterologiczne :-)
Załączniki
bagniczek.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (140.56 KiB)
Witas

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Witas »

PawełB pisze:est jeszcze najnowsze połączenie przez A2 - trzeba zjechać w okolicy Giełdy Bronisze, no ale to dla zmotoryzowanych.
Czy to ten wyrób autostrado podobny, z taką pompą dzisiaj otwarty?
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: PawełB »

yes yes yes jak mawiał kiedyś pewien premier :-)
z tym ze na razie to tylko droga do Grodziska maz....
Paweł Walkiewicz
Posty: 488
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2009, 11:01
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Paweł Walkiewicz »

Istnieje możliwość zabrania się z kimś na terenie Warszawy?
Łukasz Gołębiewski
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Łukasz Gołębiewski »

Szkoda, że akurat w ten weekend mam zjazd na uczelni, do tego egzaminy...

Postaram się jednak urwać z zajęć aby zawitać na sympozjum, co do podwózki mam jedno miejsce (motocykl) i chętnie kogoś podwiozę z okolic słodowca (bielany).
Nie wiem jak do końca uda się wszystko zorganizować ale wybieram się w piątek po pracy, tj. 15:30. W sobotę raczej nie zawitam, no i oczywiście w niedziele od samego rana będę obecny.
Arek
Posty: 75
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:16
UTM: CE60
Lokalizacja: Wąbrzeźno, Toruń, Ryńsk
Kontakt:

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Arek »

Tak na ostatnią chwilę,
czy jedzie ktoś z kujawsko-pomorskiego??
Toruń, Bydgoszcz?? ewentualnie jakaś podwózka z Wawy z centralnego PKP
Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Malko »

Arek my z kolegą będziemy jechać z Centralnego ale tą trasą Tramwaj i Autobus :)
Arek
Posty: 75
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:16
UTM: CE60
Lokalizacja: Wąbrzeźno, Toruń, Ryńsk
Kontakt:

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Arek »

No, mnie również chyba pozostaje ta opcja
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Konto_usuniete »

To pozwolę sobie wrzucić kilka wskazówek dla tych co będa jechać w piątek - pierwsza - Warszawa jest rozkopana - więc jakakolwiek jazda przez centrum na GPS mija się z celem. Poza tym piątek popołudniu nalezy się liczyć że dojazd z wawy do izabelina to jakieś 1,5 godziny - trzeba albo cyrklować przez 16 albo po 18 wtedy jest trochę luzu.
Dla tych co przyjadą PKP PKS itp. Również zamknięta jest część linii tramwajowych - sterefa kibica budowa II lini metra itp. Więc najszybciej żeby dojechac nalezy dostać się do metra - wsiadamy i jedziemy do końca czy do stacji Młociny - z dworca Centralnego idzie się do metra jakieś 5 minut. Wychodzimy ze stacji i przystanku numer 19 do izabelina jedzie autobus numer 708. poniżej rozkład jazdy:
przystanek: Metro Młociny 19 » Skibińskiego

http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=18 ... 9&o=19&k=B

wysiadamy na przystanku Urząd Gminy (Izabelin) i z buta ulicą Tetmajera jakieś 8 minut marszu - przy samej siedzibie parku nie ma sklepów więc zakupy nalezy zrobic wcześniej :birra:

Co do biletów - na metro wystarczy bilet czasowy 20 minutowy - normalny 2,60zł na autobus KONIECZNIE kupić bilet na DWIE strefy - normalny 5,60zł

W większości kiosków są tylko bilety podstawowe ale zarówno na PKP jak i przy wejściu do stacji metra sa automaty do biletów

P.S. Jadę z Warszawy samochodem ale o której bedę wiedział w czwartek wieczorem - dam znać jutro ile mam wolnych miejsc i o której ruszamy
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: PawełB »

co do samochodu od strony Warszawy to jeszcze raz polecam A2 (z trasy AK na Poznań do węzła Konotopa, potem na Babice, Izabelin, Laski). Sklepów w Izabelinie nie braknie :-), po prostu siedziba parku jest w takiej bocznej uliczce kończącej się leśną gruntówką. Ja niestety nie będę na 99% wiec się nie oferuję z podwodą.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Malko »

grzegorzb pisze:To pozwolę sobie wrzucić kilka wskazówek dla tych co będa jechać w piątek - pierwsza - Warszawa jest rozkopana - więc jakakolwiek jazda przez centrum na GPS mija się z celem. Poza tym piątek popołudniu nalezy się liczyć że dojazd z wawy do izabelina to jakieś 1,5 godziny - trzeba albo cyrklować przez 16 albo po 18 wtedy jest trochę luzu.
Dla tych co przyjadą PKP PKS itp. Również zamknięta jest część linii tramwajowych - sterefa kibica budowa II lini metra itp. Więc najszybciej żeby dojechac nalezy dostać się do metra - wsiadamy i jedziemy do końca czy do stacji Młociny - z dworca Centralnego idzie się do metra jakieś 5 minut. Wychodzimy ze stacji i przystanku numer 19 do izabelina jedzie autobus numer 708. poniżej rozkład jazdy:
przystanek: Metro Młociny 19 » Skibińskiego

http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=18 ... 9&o=19&k=B

wysiadamy na przystanku Urząd Gminy (Izabelin) i z buta ulicą Tetmajera jakieś 8 minut marszu - przy samej siedzibie parku nie ma sklepów więc zakupy nalezy zrobic wcześniej  :birra:

Co do biletów - na metro wystarczy bilet czasowy 20 minutowy - normalny 2,60zł na autobus KONIECZNIE kupić bilet na DWIE strefy - normalny 5,60zł

W większości kiosków są tylko bilety podstawowe ale zarówno na PKP jak i przy wejściu do stacji metra sa automaty do biletów

P.S. Jadę z Warszawy samochodem ale o której bedę wiedział w czwartek wieczorem - dam znać jutro ile mam wolnych miejsc i o której ruszamy
Grzegorzb dzięki wielkie dokładnie o coś takiego mi chodziło !! I wskazówka z zaopatrzeniem nie mniej cenna !!
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Konto_usuniete »

Jutro będę ruszał z Wawy na 90% około godziny 18 - mam jeszcze 3 miejsca - jak ktoś reflektuje to szczegóły na telefon 501-678-446
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Dispar »

Panowie- mam nadzieję, że doszliście już do siebie bo czas wrzucić jakieś foty z sympozjum. Tomek, Andrzej - do roboty :ok: ?
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Dispar »

Wczoraj przy okazji "I Spotkania Podlaskich Entomologów" w Łosicach :D otrzymałem trochę zdjęć z tego sympozjum które wykonał kolega Andrzej Lenart. Jedno z ciekawszych zaprezentuję choć i inne też są warte prezentacji:
Załączniki
Najbardziej zmęczeni referatem - czyli kto ?
Najbardziej zmęczeni referatem - czyli kto ?
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (126.32 KiB)
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Marek Hołowiński »

:wow: :hahaha: :rotfl:
Byłem tam ledwie parę godzin, ale tę scenę pamiętam :jo:
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Dispar »

Potwierdzam - Marek oczywiście był:
Załączniki
DSC_0028.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (105.89 KiB)
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Dispar »

Ci też byli :D :
Załączniki
DSC_0027.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (151.55 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Rafał Celadyn »

Marek Hołowiński pisze:Byłem tam ledwie parę godzin, ale tę scenę pamiętam
...pamiętam, że pół godziny później podjęliśmy z Darkiem epokową decyzję ,że jeden z nas jest zobligowany do przygotowania zestawu napojów regeneracyjnych na kolejne prezentacje,a spacer i świeże powietrze przyda sie również Mirkowi, który podczas wieczornej dyskusji dzień wcześniej doznał bolesnego ugryzienia przez komara.... :mrgreen:
:papa:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

To spanie było efektem przedłużającego się jednego z referatów. Przy sesji referatowej powinno być ograniczenie czasu trwania referatu i dalsze dyskusje w kuluarach dla zainteresowanych. Momentami spały cztery osoby naraz, opierając się głowami na ramionach.
Generalnie sympozjum bardzo fajne i udana wycieczka.
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Dispar »

W pokoju było ciasno więc rozmówcy wywędrowali na korytarz :D :
Załączniki
DSC_0005.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (96.27 KiB)
DSC_0021.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (96.12 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Rafał Celadyn »

...ja w sumie wyjechałem dwa dni przed sympozjum,więc mogłem być zmęczony... 8) najpierw szukaliśmy aurini ,a w drodze powrotnej jeszcze odwiedziliśmy jelenie... :ok:
Załączniki
1.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (110.42 KiB)
2.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (150.22 KiB)
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: XXXV Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE - Izabelin, 1-3 czerwca 2012 r.

Post autor: Dispar »

Rafał już na sympozjum twierdził, że spotkanie z jeleniami będzie bardzo pokojowe :D :
Załączniki
DSC_0003.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (103.07 KiB)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PTE - Forum Polskiego Towarzystwa Entomologicznego”