Iconographia Coleopterorum Poloniae

Chrząszcze
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: L. Borowiec »

Dołączyłem ponad 70 nowych zdjęć długopysków:
http://www.colpolon.biol.uni.wroc.pl/news.htm
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Jacek Kurzawa »

Piekna sprawa!

Ale musiałem mieć trafienie, skoro pierwszy link nie zadziałał:

Tychius polylineatus >> http://www.colpolon.biol.uni.wroc.pl/tychius%20po

a kolejne 3 juz tak. Byc może jest to akurat jedyne zerwane łącze.

A od strony merytorycznej - bardzo mnie ucieszył komplet Bagousów. Brakuje jeszcze tylko B.lutulosus, ale widok wszystkich jest bardzo budujący i bedzie z pewnością pomocny przy poruszaniu się w tej grupie.
brakkonta

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: brakkonta »

Wspaniała praca. Ile to już razy Pana strona i powiązana tutaj http://coleoptera.ksib.pl/ pomagała mi, ratowała skórę. Zdrowia i wytrwałości w pracy życzę - wierny fan Mazep
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: L. Borowiec »

Już naprawiłem zerwane łącze. Mam nadzieję, że to jedyny taki przypadek w tej partii
Awatar użytkownika
Marek Wanat
Posty: 547
Rejestracja: piątek, 5 października 2007, 10:59
UTM: XS36
Specjalność: ryjkowce
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 1 time

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Marek Wanat »

A ja siedze sobie wlasnie w pokoju goscinnym Uniwersytetu Warszawskiego i stykam sie po raz pierwszy z dziwnym zjawiskiem internetowym. Z Warszawy Wroclawia nie widac :shock: Mam internet i owszem, ale nie moge otworzyc ikonografii by podziwiac jak wyszly nowe nosatce, ani swojej skrzynki pocztowej, ani zadnych stron zwiazanych z Uniwersytetem Wroclawskim, wlacznie ze strona glowna tej uczelni. Nie sadzilem, ze rywalizacja miedzy uczelniami w Polsce zaszla juz tak daleko :wink: Ale moze ktos ma jakis pomysl co z tym zrobic :(
Marek Wełnicki
Posty: 362
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2004, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 1 time

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Marek Wełnicki »

Zadymka i 360 km, więc i widocznośc ograniczona. A gdzie te pokoje - na Miecznikowa?
Awatar użytkownika
Marek Wanat
Posty: 547
Rejestracja: piątek, 5 października 2007, 10:59
UTM: XS36
Specjalność: ryjkowce
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 1 time

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Marek Wanat »

Tak, w "Ciezkich Jonach". Wlasnie sprawdzilem jaka pogoda na Nowej Kaledonii, wiec odleglosc bez znaczenia :wink:
Dodam, ze Google znajduje link do UWr, ale tez go nie otwiera, tylko komunikuje:

"Strona internetowa jest niedostępna
Połączenie z serwerem www.uni.wroc.pl zostało przerwane.
Oto kilka propozycji:
Ponownie załaduj tę stronę internetową później.
Sprawdź połączenie internetowe. Ponownie uruchom wszelkie używane routery, modemy i inne urządzenia sieciowe.
Dodaj przeglądarkę Google Chrome jako dozwolony program w ustawieniach zapory sieciowej lub oprogramowania antywirusowego. Jeśli przeglądarka jest już takim programem, usuń ją z listy dozwolonych programów, a następnie dodaj ponownie.
Jeśli korzystasz z serwera proxy, sprawdź jego ustawienia lub skontaktuj się z administratorem sieci, aby upewnić się, że serwer proxy działa. Jeśli uważasz, że nie musisz używać takiego serwera, dostosuj ustawienia serwerów proxy: Wybierz kolejno menu klucza > Opcje > Dla zaawansowanych > Zmień ustawienia serwera proxy > Ustawienia sieci LAN i usuń zaznaczenie pola wyboru „Użyj serwera proxy dla sieci LAN”.
Błąd 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Połączenie zostało zresetowane."
Ostatnio zmieniony środa, 15 lutego 2012, 19:57 przez Marek Wanat, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek Wełnicki
Posty: 362
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2004, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 1 time

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Marek Wełnicki »

To faktycznie musi być wraża działalność UW - ja siedzę w odległości 1,14 km (w/g Google Earth) i widzę Uniwersytet Wrocławski jak na dłoni :D
Awatar użytkownika
Marek Wanat
Posty: 547
Rejestracja: piątek, 5 października 2007, 10:59
UTM: XS36
Specjalność: ryjkowce
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 1 time

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Marek Wanat »

Rozwinalem poprzedni post, przegladarka nie ma znaczenia. Jakas wybiorcza ciezka jonizacja internetu?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Jacek Kurzawa »

Marku, skorzystaj z bramek proxy np:

http://hells.pl

wpisz tam adres, powinno zadziałać 8)

PS. Znam jeszcze inną metodę, jesli nie zadziała pierwsza. Przesle Ci linka na PW, przejmiesz zdalną kontrolę nad moim PC i z jego poziomu bedziesz mogł spokojnie przeglądać zasoby sieci (bedziesz widział to, co ja widzę na pulpicie, ale sterowanie i wszystkie ruchy bedą Twoje). Sprowadza się do do kilku kliknięć i jest całkowicie bezpieczne.
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Adam Larysz »

Jacek Kurzawa pisze: PS. Znam jeszcze inną metodę, jesli nie zadziała pierwsza. Przesle Ci linka na PW, przejmiesz zdalną kontrolę nad moim PC i z jego poziomu bedziesz mogł spokojnie przeglądać zasoby sieci (bedziesz widział to, co ja widzę na pulpicie, ale sterowanie i wszystkie ruchy bedą Twoje). Sprowadza się do do kilku kliknięć i jest całkowicie bezpieczne.
Piszesz Jacku o czymś w rodzaju LogMeIn? 8)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Jacek Kurzawa »

Tak, w tym znaczeniu. Uzywam i polecam:
AMMYY http://www.ammyy.com/en/ - bardzo prosty program. Odpalamy .exe (bez instalacji) i wpisujemy numer drugiego komputera. Nie ma już nic prostszego.

TeamViewer http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx - podobny, więcej mozliwości.
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Adam Larysz »

Tak, Logmein jest też prosty - nie używam go wprawdzie zbyt często, ale nie zapomnę gdy kilka lat temu, jak "odkryłem" ten program, połączyłem się z kompa z pracy z miniakiem w domu kiedy to żona coś na nim działała - i zacząłem mieszać jej po pulpicie - wtedy ona ucieka do pokoju i dzwoni do mnie, że komp albo zwariował, albo kosmici przejeli nad nim kontrolę :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „COLEOPTERA”