Scarabaeidae Włoch

Chrząszcze
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Scarabaeidae Włoch

Post autor: L. Borowiec »

Właśnie ruszyła nowa strona internetowa o Scarabaeoidea Włoch:
http://www.scarabeidi.it/
brakkonta

Post autor: brakkonta »

zanosi się na następną kapitalna stronę, jakże wielce pomocna nam przy obecnym ruchu entomo-turystycznym. A u nas jak zwykle cisza. Przepychanki, kłótnie, podgryzanki wzajemne. Jedynie Wspaniała Strona Lecha Borowca i Colpol Ksib ratują honor polskiej entomologii. Oczywiście mówię tu o niwie tęgopokrywej, bo inne sześcionogi podnoszą się z oparów nicości. Ale, co mi tu powielać temat już nie raz wałkowany....wstyd. Można by przecie tworzyć taką cudowna bazę danych w oparciu o nasze zbiory, obserwacje. Nadzieja w Ksibie !! A może nasze Forum zorganizowałoby coś takiego, taką bazę danych i potem można by to jakoś transportować do Ksib'u. Nie znam się na tym, ale szkoda danych które gniją w naszych gablotach i już niejedną informację szlag trafił bezpowrotnie (zaraz dostanę mejla, że przeklinam :razz: ). Paweł Jałoszyński pisał, aby publikować, ale jak sobie poczytałem ile to kosztuje, to mi przeszło. Szkoda, bo np. kilka dni temu z kolegami namierzyliśmy trzy majki i to nie były violaceusy i proscarabaeusy, czyli te, o których pisał Paweł, ale ponad stówę wyskoczyć dla publikacji...nie mam na to. Takoż i niech nam się Ksib rozwija dalej tak jak dotychczas i trzeba coś działać w kwestii gromadzenia danych jak najszybciej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „COLEOPTERA”