Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Dział przeznaczony do komunikacji na temat strony lepidoptera.eu
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Krzysiek Jonko »

W tym roku strona obchodziła 18 urodziny tak więc jest już pełnoletnia :smiech:
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kolejnej dużej przebudowy strony - z tym, że tym razem to chyba nie będzie już mały face-lifting tylko chciałbym zmienić kilka rzeczy, które są niezmienne od samego początku strony...
Bardzo cenne byłyby dla mnie wszelkie uwagi i sugestie, które pozwolą mi zaplanować, w jakim kierunku powinny iść zmiany. Poniżej kilka "rozruchowych" pytań, może w wątku pojawią się także inne tematy.
1. Zmiana rozdzielczości obrazków. Domyślna wielkość 320x240 była dobra 20 lat temu, dziś przy monitorach 4k to już trochę zabawnie wygląda... Bardzo proszę o ROZSĄDNE propozycje - bo oczywiście można dać obrazki 1000x1000 ale po pierwsze nie wystarczy mi miejsca na serwerze a po drugie drastycznie spadnie szybkość ładowania... Ja mam swoje własne wstępne propozycje ale chciałbym posuchać Waszych... Osobnym aspektem jest wymiana ponad 20 tysięcy zdjeć, które w tej chwili są online.... Brzmi nierealnie ale mam mały pomysł jak się do tego zabrać...
2. Proporcje obrazków. Aktualnie to 4:3 ale w bardzo wielu przypadkach coraz bardziej brakuje mi bardziej panoramicznego widoku... Dobrze byłoby gdyby wszytskie zdjęcia miały taką samą wielkość/proporcje - pozwala to na "ładniejsze" układanie i parę innych rzeczy. Niemniej nie jest to warunek konieczny.
3. Miniaturki. Domyślna wielkość 160x120. Chciałbym je zwięszyć ale niedużo bo stracą swoją poglądową funkcję. Jaka według Was powinna być ich wielkość?
4. Zdjecia do galerii. Z rozpędu trzymam się "starego" formatu 800x600 choć już od dawna zdjecia mogą być dowolnej wielkości i w dowolnych proporcjach. Przysyłajcie po prostu większe foty lub oryginały. Sukcesywanie będę je wymieniał

Na początek tyle... Kolejne pomysły będę podrzycał w miarę wolnego czasu...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Krzysiek, lepsze jest wrogiem dobrego. W marketach co jakiś czas zmieniają rozkład towaru, żeby zdezorientowany klient dłużej chodził po sklepie i kupił przy okazji więcej. Mam monitor ultra wide 2550px w domu ale czasem zajrzę na stronę z firmy gdzie mam zwykłe full-hd. Nie szalej ze zmianami, ludzie się przyzwyczajają ale możesz wg mnie zrobić:
- zmień menu - od dawna są ładniejsze ;-) przy opcjach submenu dodaj ikonki
- przenieś boczne "wysuwające" się elementy na prawo albo wyrzuć je - są w menu, do ustawień, FB czy kontaktu - zagląda się na tyle rzadko, że osobne kontrolki na głównej stronie nie znajdują uzasadnienia - znacznie częściej korzysta się np. z map UTM - ale i to można połączyć z menu i dać wybrane ikonki na głównym "bar"
- boczne elementy mogą przeszkadzać jeśli masz wyświetlone boczne menu w przeglądarce (screen)
- jeśli Ci się nudzi :-) to zmieniaj wymiary grafik - w mojej ocenie rozmar jest wystarczający
- wyszukiwarka ma nienaturalnie szerokie combo-boxy (to już pewnie sprawa frameworka)
- określ minimalny rozmiar okna przeglądarki np. na 800px, niektóre podstrony zmniejszone do minimum wyglądają dziwnie.

Nie mam zbyt wiele czasu na analizę ale jak tylko mi się coś nasunie to napiszę.
Załączniki
entomo1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (228.79 KiB)
shamoth
Posty: 54
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2019, 00:03

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: shamoth »

Cześć, moim zdaniem jest ladnie przejrzyście. Jedyne co by było fajnie to np zdjęcia gąsienic do danych gatunków motyli. Mogą być nadsyłane przez użytkowników
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16258
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Aneta »

A ja chętnie widziałabym dwie rzeczy:
- klikalne zdjęcia, otwierające się po kliknięciu w większym formacie,
- odnośniki do miniaturek od razu przy rodzinach (mogą być w głównej liście, mogą być po wejściu w rodzinę) - o ile pamiętam, było tak we wcześniejszej wersji i trochę mi tego brakuje.
goościu
Posty: 429
Rejestracja: sobota, 9 marca 2013, 11:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: goościu »

Strona jest bardzo fajna i funkcjonalna. Jeślibym miał podzielić się własnymi spostrzeżeniami na ten moment, to byłyby to na pewno:
- Widok Drzewo (w sumie wszystkie widoki) - jest w układzie alfabetycznym. Jeżeliby widok drzewa miałby mieć układ jak najbardziej funkcjonalny, to na pewno lepiej by wyglądało drzewo filogenetyczne. W tej samej kwestii: plemonia nie grają roli u makrolepidoptera, ale u mikro wprowadzają ład. Zwłaszcza w rodzinach pokroju Gelechiidae. Może warto by wprowadzić podział na plemiona dla orientacji przynajmniej w trudniejszych rodzinach (podrodzinach).
- sekcja zdjęcia spreparowanych okazów - u większości dużych motyli to bez znaczenia, ale w mikrolepidoptera byłoby to często znaczne ułatwienie
- odnośniki do źródeł - nie wątpię, że strona jest rzetelna, ale na przykład dopóki nie zakupiłem papierowego egzemplarza czeklisty nie wiedziałem, jakie jest źródło danych do mapek Polski. Nie wiadomo także, jakie są źródła informacji o roślinach żywicielskich czy fenologii pojawu. A tutaj każdy autor ma zwykle odrębne zdanie.
- kategoria zagrożenia - w zakładce Gatunki chronione można wybrać opcję "Czerwona Księga". Zawiera ona jednak inne pozycje, wydaje mi się, że to jest któraś z Czerwonych List. Po kliknięciu w ikonkę z kategorią użytkownik zostaje przekierowany na stronę Czerwonej Księgi IUCN, w której, jeśli dobrze widzę, znajduje się tylko jeden polski gatunek motyli nocnych i 17 dziennych. W poprzedniej wersji strony przekierowanie następowało na stronę IOP PAN z gatunkami Czerwonej Księgi, była to całkiem sensowna opcja. Gatunki chronione prezentowane na stronie zawierają listę różną ze stanem aktualnym - kiedyś to sprawdzałem, chyba brak gatunków objętych ochroną częściową, a zamieszczono tylko objęte ochroną ścisłą.
- linki do strony internetowej bladmineerders.nl są nieaktualne (prawdopodobnie ta strona została przebudowana).
Z góry przepraszam, jeśli jakaś uwaga wynika z mojego niedopatrzenia.
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Przestrojnik »

Grzegorz Banasiak pisze:Krzysiek, lepsze jest wrogiem dobrego. W marketach co jakiś czas zmieniają rozkład towaru, żeby zdezorientowany klient dłużej chodził po sklepie i kupił przy okazji więcej. .....
5 lat pracowałem na stanowisku kierowniczym w bardzo dużej sieci handlowej w Polsce, zmiany rozłożenia wynikają w

75% z widzimisię dyrektora regionalnego/ dyrektora (najczęściej nowego) który chce się wykazać i pokazać "coś nowego". Tak jak "on" powie tak ma być zrobione i bez dyskusji. Jak wyniki siadają ( bo klienci zdezorientowani kupują mniej) to zawsze to samo tłumaczenie, że przecież "coś robił" żeby temu zaradzić. Czasami jest to kwestia przesunięcia 1 regału o 1 płytkę...i rozłożenie towaru o 180 stopni inaczej i tłumacz to teraz Swoim ludziom, że zmieniać muszą jeszcze raz.

5% zmiana asortymentu (nowe trendy (np. żywieniowe - produkty BIO), technologiczne (np. żarówki led 2nd generacji i filamenty)
5%gama sezonowa (strefy zabawek i świąteczne przed Świętami BN i Wielkanocy), baseny lato, żarówki na jesień, i wiele innych
10% lepsza i większa ekspozycja produktów szybkiej rotacji

i ostatnie 5% to co napisałeś :D i z reguły działa to odwrotnie od zamiaru.

a odnosząc się do wątku:

1)jak kliknę na fotkę motyla, aby się powiększała (szczególnie dobre byłoby to rozwiązanie na telefonie)
2) to samo z rozmieszeniem i czasem występowania
3)pokuszenie się o aktualizację gatunków słabo lub wcale nie opisanych z Europy (nie pamiętam już jakie to były ale trafiłem tak na 2 gatunki z południa Europy)
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Przestrojnik »

jeszcze 1 sugestia:

w momencie wpisywania w "szukaj" wpisuję np. barczatka, wyświetlają mi się podpowiedzi, jednakże jak nie wybiorę żadnej i kliknę enter wyskakuje mi brak danych. Mogłoby zaciągać wtedy wszystkie barczatki na liście.
goościu
Posty: 429
Rejestracja: sobota, 9 marca 2013, 11:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: goościu »

Podobnie przy wyszukiwaniu na podstawie rośliny żywicielskiej - wyszukując np. gwiazdnica otrzymujemy gatunki dla których w bazie określono roślinę zywicielską jako gwiazdnica, ale już gatunków żerujących na gwiazdnicy wielkokwiatowej nie otrzymujemy.
Justyna
Posty: 526
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 10:48
Gender: women
Specjalność: pszczoły
Podziękowano: 1 time

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Justyna »

O tak, podrasowanie wyszukiwarki byłoby fajne :) Z zupełnych drobiazgów - wchodząc właśnie na stronę zauważyłam, że bloczek zgody na cookies przysłania górne menu. Nie wiem na ile to jest powszechne, ale ja często nie klikam tych zgód, jeśli nie zasłaniają polowy ekranu ;) i jeśli ktoś robi podobnie, a nie zna układu strony lepidoptera, to może się trochę naszukać tego menu :)
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Krzysiek Jonko »

Trochę uwag się zebrało - mały komentarz:
@Grzesiek
- nie miałem czasu poszukać żadnego ładnego menu - a to jest jeden z elementów najwyżej na liście moich priorytetów. Masz jakieś konkretne propozycje/linki? Chętnie przejrzę
- menu boczne ma już policzone godziny
- szeroki combobox wyszukiwarki. Możesz zrobić printscreena bo chyba nie do końca wiem, o czym mówisz...
- minimalna szerokość ekranu na jakiej da się pracować (ale komfort to żaden) - to 768 pikseli. Na komórce po prostu obracam do układu poziomoego

@shamoth
- zdjecia gąsienic są na stronie O ILE ktoś coś wysłał. Zajrzyj przykładowo na Pazia królowej

@Aneta
- "powiększalne" zdjęcia. Mam na to pomysł, niestety to bardzo pracochłonna robota...
- odnośniki do miniaturek. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli... Możesz zrobić print screena i dorysować w paincie to, czego według Ciebie brakuje?

@goościu
- widok drzewa. Plemiona da się dość prosto zaimplementować. Może zrobię za parę dni. Gorzej z układem filogenetycznym i to z dwóch poważnych powodów: 1) 98% użytkowników nie będzie w stanie znaleźc czegokolwiek w takim układzie. 2) strona ma zasięg światowy - żeby to się dało zrealizować musiałbym dla wszystkich gatunków świata mieć rozpiskę kolejności wyświetlania. To nieralne. Niestety nie można części wyświetlanych gatunków dla których znam kolejność filogenetyczną zmieszać z takimi gatunkami, dla których takich informacji nie posiadam. Ewentualnie jeśli jesteś w stanie coś pomóc w tym zakresie to przemyślę temat ale na razie wątek kolejności wyświetlania skreślam
- zdjecia spreparowanych okazów. Fajna sprawa tylko mam bardzo mało takich zdjęć. Odkryłem ostatnio archiwa Smithsonian Institute, gdzie do pobrania są tony zdjęć z Copyright0 - ale to głównie Neotropic i Tropik. "Naszych" jest bardzo mało. Jeśli będziecie podsyłac takie zdjęcia - mogę zrobić coś na kształt galerii kopulatorów.
- referencje. Używam od 11 lat dla checklistów krajowych, regionalnych i gatunków chronionych. Starsze dane są niestety bez referencji. Nie mam zaimplementowanych referencji dla roślin żywicielskiech. Niestety informacje te są dostępne tylko w mojej LOKALNEJ bazie danych. Ze względów wydajnościowych nie ma tego online. Jak ktoś coś potrzebuje sprawdzić - póki co trzeba wysyłać do mnie maila z zapytaniem. Struktura bazy będzie optymalizowana w przyszłym roku - może do tematu wrócę
- kategorie zagrożenia. Wydawało mi się, że to dobry pomysł - niestety każdy kraj ma własne regulacje, czerwone księgi, chronione. Zmienia się to tak szybko że nie nadążam aktualizować - dlatego ten wykaz jest nie bardzo aktualny. Pytanie czy to ma w ogóle sens? Utrzymywac taki średnio-aktualny stan czy wyrzucić w ogóle?
- bladmineerders.nl. Wiem, już mi to ktoś zgłaszał. Muszę się kiedyś poświęcić i zaktualizować... Tylko kiedy nie wiem :laugh:
- wyszukiwarkę po roślinach żywiecielskich poprawiłem. Można szukać po samym rodzaju. Proszę o potwierdzenie, czy działa OK

@ Przestrojnik
- powiększanie - już odpowiedziałem Anecie
- rozmieszczenie i okres występowania. Miałem to kiedyś testowo ale usunąłem. Można zrobić łatwo dla występowania, niestety znacznie trudniej dla mapek rozmieszczenia. Po co chcesz je powiększać? Mapka jest interaktywna dlatego nie bardzo można wykorzystać jakieś zdarzenie do jej powiększenia. możesz rozminąc temat?
- aktualizacja gatunków. Wielu użytkowników podsyła mi takie informacje i dodaję od ręki. Sam nie mam tyle mocy przerobowych, by to wszystko śledzić na bieżąco
- wyszukiwanie (barczatka) - nie wiem jak to robisz bo umnie działa dokładnie tak jak opisałeś, że powinno

@ Justyna
- cookies - sprawdzę, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Jakiej przeglądarki używasz?
goościu
Posty: 429
Rejestracja: sobota, 9 marca 2013, 11:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: goościu »

Krzysiek Jonko pisze:wyszukiwarkę po roślinach żywiecielskich poprawiłem. Można szukać po samym rodzaju. Proszę o potwierdzenie, czy działa OK
Tak, teraz działa OK, dzięki!
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16258
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Aneta »

Krzysiek Jonko pisze:- odnośniki do miniaturek. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli... Możesz zrobić print screena i dorysować w paincie to, czego według Ciebie brakuje?
Kiedyś w miejscu, gdzie teraz przy nazwie rodziny jest kolorowe pół motyla, był czarny motylek, bezpośredni odnośnik do miniatur. Ale ok, w sumie wchodzenie w miniatury po zmianie filtra też może być, choć wymaga paru kliknięć więcej ;)
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Krzysiek Jonko »

Nieprawidłowo korzystasz z nawigacji - wystarczy od razu wejść w tryb miniaturek...
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16258
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Aneta »

Z górnego menu? Też można, ale też nie będzie to bezpośrednio ;)
Awatar użytkownika
p_sławek
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 21:42
UTM: DC99, DE52
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska. Maróz

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: p_sławek »

Taki drobiazg który ułatwiłby nawigację na stronie. Wybierając się na spacer sprawdzam co mogę spotkać w danym okresie. W parametrach wyszukiwania jest Kraj, Region, Występowanie (ikona plus miesiąc). Brakuje mi ilości gatunków (pozycji), żeby to sprawdzić muszę zjechać na dół strony po czym wrócić na górę strony żeby skorzystać z opcji Pokaż XXX pozycji. Gdyby w parametrach wyszukiwania pokazywała się ilość gatunków, mogę od razu zdecydować o ilości pozycji wyświetlanej na stronie.
Załączniki
Screenshot_2020-12-03 Wyszukiwarka.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (274.02 KiB)
Screenshot_2020-12-03 Wyszukiwarka(1).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (322.24 KiB)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Krzysiek Jonko pisze:Trochę uwag się zebrało - mały komentarz:
@Grzesiek
- nie miałem czasu poszukać żadnego ładnego menu - a to jest jeden z elementów najwyżej na liście moich priorytetów. Masz jakieś konkretne propozycje/linki? Chętnie przejrzę
- menu boczne ma już policzone godziny
- szeroki combobox wyszukiwarki. Możesz zrobić printscreena bo chyba nie do końca wiem, o czym mówisz...
- minimalna szerokość ekranu na jakiej da się pracować (ale komfort to żaden) - to 768 pikseli. Na komórce po prostu obracam do układu poziomoego
Załączam screen... ale to szczegół, da się z tym żyć ;-)
Załączniki
ppp1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (196.1 KiB)
Justyna
Posty: 526
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 10:48
Gender: women
Specjalność: pszczoły
Podziękowano: 1 time

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Justyna »

Krzysiek Jonko pisze:
@ Justyna
- cookies - sprawdzę, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Jakiej przeglądarki używasz?
Firefoxa, ale sprawdziłam przed chwilą i w Chromie jest tak samo. Jak się raz odklika zgodę, to przy kolejnych otwarciach strony się już to nie wyświetla, więc to problem raczej dla nowych gości na stronie (którzy jednocześnie zapewne nie będą jeszcze znali układu witryny :) ).
Łukasz Solecki
Posty: 178
Rejestracja: sobota, 9 lipca 2011, 20:26
Lokalizacja: Kraków / Dębica

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Łukasz Solecki »

Kiedy w wyszukiwarce ilość wyszukanych motyli przekracza 100, to klika się w "następną stronę". Ta jednak pozostaje na końcu, a więc jeśli ich jest ponad 200, to żeby rozpocząć od 101 gatunku trzeba przewinąć na górę strony. To dość upierdliwe zwłaszcza kiedy korzysta się z telefonu. Zresztą na kompie też tak działa. Może dałoby się ustawić, żeby przesuwało na początek?
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Krzysiek Jonko »

Łukasz - powinno się dać przenieść paginację na górę strony. Pomacam w wolnej chwili... Cenna uwaga - tylko dlaczego tego nikt wcześniej nie zgłaszał? :smiech:
W międzyczasie podrzucę Wam link testowy do poprawionej nieco wyszukiwarki, która umożliwia wyszukiwanie motyli o rozpiętości skrzydeł DO - DO albo "po staremu". Jak okaże się, że działa prawidłowo to dorzucę oficjalnie na stronę.

https://lepidoptera.eu/search2.php
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Krzysiek Jonko »

Zrobiłem paginator i na górze i na dole. Można korzystać jednocześnie z obu. Link ten sam.
O coś takiego chodziło?
Awatar użytkownika
p_sławek
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 21:42
UTM: DC99, DE52
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska. Maróz

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: p_sławek »

To jest to o co mi chodziło.
Załączniki
Screenshot_2020-12-05 Wyszukiwarka.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (341.96 KiB)
Łukasz Solecki
Posty: 178
Rejestracja: sobota, 9 lipca 2011, 20:26
Lokalizacja: Kraków / Dębica

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Łukasz Solecki »

A u mnie to nie zaskoczyło. Wyczyściłem wszystko i nic. Przy wyszukiwaniu jak najbardziej pokazuje ile wyszukało gatunków ale jeśli jak na przykładzie mam 8 stron po 10 gatunków na każdej, to kiedy zjadę na dół pierwszej i kliknę "następna" lub 2 to otwiera kolejną stronę ale pozostaje na dole czyli przy 20tym gatunku a nie przewija na górę do 11go.
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Marek Hołowiński »

Łukasz Solecki pisze:A u mnie to nie zaskoczyło. Wyczyściłem wszystko i nic. Przy wyszukiwaniu jak najbardziej pokazuje ile wyszukało gatunków ale jeśli jak na przykładzie mam 8 stron po 10 gatunków na każdej, to kiedy zjadę na dół pierwszej i kliknę "następna" lub 2 to otwiera kolejną stronę ale pozostaje na dole czyli przy 20tym gatunku a nie przewija na górę do 11go.
Łukasz nie wiem czy o to chodzi, ale zamiast 10 możesz wybrać 25, 50, albo 100.
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Marek Hołowiński »

Na przykładzie Coleophoriidae - 153 gatunki, w układzie po 10 - jest 16 stron, po 100 dwie strony i oczywiście po 25 - 7 stron i 50 - 4 strony. Wszystkie działają prawidłowo zarówno nawigując w górę jak i w dół.
Łukasz Solecki
Posty: 178
Rejestracja: sobota, 9 lipca 2011, 20:26
Lokalizacja: Kraków / Dębica

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Łukasz Solecki »

Marku bo one działają prawidłowo. Ale żeby zobaczyć 11ty gatunek musisz stronę przewinąć na górę. A nie przekierowuje do tego miejsca automatycznie. O to mi chodzi. Bo to co napisałeś to ok. Przewija bez problemu strony. Ale pozycjonuje albo na górze albo na dole. I sprawdziłem to i na telefonie i na kompie.
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Krzysiek Jonko »

Łukasz - dopiero teraz zrozumiałem o co Ci chodzi...
Tak to się nie da zrobić: strona jest załadowana w całości i się nie przeładowuje - w efekcie "stoisz" zawsze w tym samym miejscu.
Paginator w tle zmienia tylko część załadowanej wcześniej strony ale pozycji kursora/focusa nie zmienia.
Pomyślę o tym, ale wydaje mi się, że tego się nie da łatwo zrobić :-(
Rozumiem, że dolny paginator usunąć bo nie o to chodziło?
Awatar użytkownika
p_sławek
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 21:42
UTM: DC99, DE52
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska. Maróz

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: p_sławek »

Panowie Łukasz poruszył inny problem ja inny. Mnie brakowało ilości pozycji na górze strony, co zostało poprawione przez Krzysztofa z naddatkiem (dodał paginację na górze). Natomiast Łukasz poruszył problem otwierania się kolejnych stron w wyszukiwarce. Obejrzawszy stronę jesteśmy na dole strony i przechodząc na kolejną wybraną oczekujemy że, otworzy się od pierwszej kolejnej pozycji czyli będzie widoczna góra strony. Natomiast następna strona ładuje się ukazując ostatnią pozycję czyli dół strony. Dla zobrazowania załączam zrzuty obrazu.
Załączniki
Screenshot_2020-12-05 Wyszukiwarka 1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (322.38 KiB)
Screenshot_2020-12-05 Wyszukiwarka 2.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (227.9 KiB)
Screenshot_2020-12-05 Wyszukiwarka 3.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (361.67 KiB)
ricosz
Posty: 429
Rejestracja: czwartek, 20 lutego 2014, 16:47
UTM: EC95
Lokalizacja: Łuków

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: ricosz »

Krzysiek Jonko pisze:1. Zmiana rozdzielczości obrazków. Domyślna wielkość 320x240 była dobra 20 lat temu, dziś przy monitorach 4k to już trochę zabawnie wygląda...
Na 2020 rok (jak podają internety) najpopularniejsze rozdzielczości ekranów to: 360×640, 1920×1080, 1366×768, 375×667, 1600×900. W 4K strony internetowe ogląda zapewne garstka użytkowników, więc nie ma co szaleć. Jak dla mnie 320x240 wystarcza, a używam ekranu FHD.
Krzysiek Jonko pisze:2. Proporcje obrazków. Aktualnie to 4:3 ale w bardzo wielu przypadkach coraz bardziej brakuje mi bardziej panoramicznego widoku...
A ja lubię 4:3 i w przyszłości też będę robił zdjęcia w tych proporcjach. Proponuję nie zmieniać.
Krzysiek Jonko pisze:3. Miniaturki. Domyślna wielkość 160x120. Chciałbym je zwiększyć, ale niedużo, bo stracą swoją poglądową funkcję.
Jest dobrze, jeśli odrobinę zostaną powiększone bez dużego wkładu pracy, to też będzie dobrze.
Krzysiek Jonko pisze:4. Zdjęcia do galerii. Z rozpędu trzymam się "starego" formatu 800x600 choć już od dawna zdjęcia mogą być dowolnej wielkości i w dowolnych proporcjach.
Od początku przygody z makro (od 15 lat) do Netu wrzucam foty w 1024x768, bo 800x600 wydawały mi się jednak zbyt małe. W 1024x768 przy kompresji nie silniejszej niż 60 (wysoka jakość w PS-ie) zdjęcia mają od 150 d0 350 kB (w zależności od ilości detali, rozmytego tła itp.). Z mojej strony taka więc propozycja.

Przy okazji mam 2 pytania, jeśli można:
1. W gatunku Paracolax tristalis - brak jest "Podstawowej rośliny pokarmowej", zaś wymienione są "Inne rośliny pokarmowe" - olsza czarna i dąb. Skąd wiadomo, że olsza i dąb to inne rośliny pokarmowe, jeśli nie znamy podstawowej. Może to właśnie olsza i dąb są podstawowymi roślinami pokarmowymi? Jak dla mnie to nieco nielogiczne, ale może tylko dla mnie?
2. W gatunku Phyllonorycter acerifoliella - w sekcji "Rozmieszczenie" - brak info o czasie występowania imago, ale jest podany czas żerowania gąsienic. Czy to oznacza to, że imago można spotkać przez cały rok, czy też nic nie wiadomo na temat okresu jego występowania? W przypadku np. Phyllonorycter agilella brak jakichkolwiek danych o czasie lotu czy żerowaniu gąsienic. Nie jest to jakiś wybitnie rzadki gatunek i obserwacje są. Na jakiej podstawie tworzony jest wykres z okresem występowania danego gatunku?
Podobnych przypadków jest sporo.
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Krzysiek Jonko »

Odnośnie pytań:
Ad 1. Pod hasłem "Inne rośliny pokarmowe" kryją się rośliny, którymi daje się karmić gąsienice w hodowli. W naturze mogą jeść zupełnie coś innego. Bardzo często w literaturze podaje się, że w hodowli gąsienice jadły to i to. BYĆ MOŻE są to także podstawowe rośliny żywicielskie ale pewności co do tego nie ma żadnej.
Ad 2. Nie. Jeżeli w grafie występowania nie ma czasokresu dla jakiejś konkretnej postaci (np. imago) - to znaczy, że NIE ZOSTAŁY wprowadzona do bazy danych lub takich danych brak. Dla gatunków minujących - jak w tym przypadku Phyllonorycter - najprościej podać czas, w którym gąsienice minują liście bo to najłatwiej zaobserwować. Okresy występowania zawsze podawane są na podstawie literatury. Nigdy nie są do tego brane obserwacje.
ricosz
Posty: 429
Rejestracja: czwartek, 20 lutego 2014, 16:47
UTM: EC95
Lokalizacja: Łuków

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: ricosz »

Krzysiek Jonko pisze: ...Okresy występowania zawsze podawane są na podstawie literatury. Nigdy nie są do tego brane obserwacje.
Sądziłem, że obserwacje też są brane pod uwagę. Znacząco to zubaża bazę danych, ale i bałagan mniejszy. Często spotykam gatunki nawet miesiąc przed oficjalnym pojawem, ale i po jego zakończeniu. Może by te obserwacje użytkowników jakoś uwzględnić na wykresie np. żółtym kolorem (niebieski jako oficjalny). Podejrzewam, że większość amatorów-obserwatorów, takich jak ja, szuka postaci dorosłych, a gąsienice przy okazji.
Łukasz Solecki
Posty: 178
Rejestracja: sobota, 9 lipca 2011, 20:26
Lokalizacja: Kraków / Dębica

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Łukasz Solecki »

p_sławek dokładnie o to mi chodziło. Da się z tym żyć. Jednak no korzystając z wyszukiwarki na telefonie i dodatkowo w terenie, takie przewinięcie strony, zwłaszcza przy słabym zasięgu jest upierdliwe. No ale skoro Krzysztof napisał, że się nie da, to się nie da i ja to przyjmuję do wiadomości.
Awatar użytkownika
p_sławek
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 21:42
UTM: DC99, DE52
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska. Maróz

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: p_sławek »

Krzysiek Jonko pisze: Rozumiem, że dolny paginator usunąć bo nie o to chodziło?
Nie, proszę nie usuwać. Niech dolny paginator też zostanie. Nie będzie zbędnego przewijania strony, żeby się dostać do paginy.
Awatar użytkownika
Delog
Posty: 703
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 15:34
UTM: CA56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Delog »

Jako stały użytkownik Pana strony, chciałbym przede wszystkim podziękować za ogromny wkład pracy.
Strona nie ma konkurencji na poziomie gatunków europejskich, podobnie jak chrząszczarski projekt Lecha Borowca, przy oczywistych różnicach.
Dla mnie bezcenna, bo w wielu przypadkach klucz nie jest potrzebny.
Nie widzę też upierdliwości funkcjonalnych.

Co do zdjęć, popieram zdanie ricosza.
1024 dpi w dłuższym boku wystarczy (ostatnio na swojej stronie podwyższyłem wielkość do 1200 lub 1600, lecz tam chodzi głównie o aspekt wizualny).
Proporcje fotografii w powiększeniu (nie dotyczy to miniatur) nie powinny być jednak zmieniane, bo czasem dobre jest 4:3, ale zwykle (lustrzanka) jest to 3:2 lub 16:9.

Ostatnia uwaga.
Część gatunków nie posiada pełnej dokumentacji fotograficznej (gatunek dymorficzny, a brak np. samicy).
To można pewnie załatwić poprzez akcję-zbiórkę zdjęć, np. poprzez Forum.
Ze swojej strony jestem zawsze otwarty.

Jako, że to wątek lepidopterologiczny, wrzucam kila zdjęć w 1024 dpi (proporcja 3:2).

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł.
Załączniki
01.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (318.41 KiB)
04.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (328.82 KiB)
06.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (258.84 KiB)
07.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (309.56 KiB)
DSC_4741 a.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (277.62 KiB)
DSC_4788.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (347.92 KiB)
DSC_5775.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (327.49 KiB)
DSC_6130.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (273.5 KiB)
DSC_6291.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (336.31 KiB)
DSC_7608.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (293.39 KiB)
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Krzysiek Jonko »

Strona z założenia na charakter projektu zbiorowego, w którym to użytkownicy przysyłają zdjęcia do serwisu. Kiedyś w bardzo zamierzchłej przeszłości znajdywałem czas na "pozyskiwanie" brakujących zdjęć. Dziś po prostu nie ma na to czasu - może na emeryturze będzie z tym lepiej ale patrząc na to jak nasz wspaniały rząd trwoni pieniądze na prawo i lewo nie mam żadnej pewności, że doczekam się jakiejkolwiek emerytury :smiech:
Wracając do meritum - to od Was, użytkowników strony zależy jakość dokumentacji fotograficznej. ja robię tylko "czarną robotę"...
Zdjęcia umieszczone na tym forum czy w jakimkolwiek innym serwisie są dla mnie bezużyteczne ponieważ wymagam formalnej zgody autora na wykorzystanie jego zdjęć: taka osoba musi się zarejestrować w serwisie i w trakcie rejestracji wyrazić zgodę na wykorzystanie własnych zdjęć.
Niestety od dłuższego czasu zauważam dość niepokojący trend - pojawia się coraz więcej żądań ze strony użytkowników - a to, że aktualizacje za rzadko, a to że nie zamieściłem wysłanego zdjęcia X, a to że taka a taka podstrona mu się nie podoba i powinna wyglądać inaczej itd. itp. Parę osób nawet śmiertelnie się na mnie obraziło żądając usunięcia konta i wszelkich wysłanych wcześniej zdjęć.
Będę powtarzał do znudzenia - może w końcu dotrze do większego grona osób: strona Lepidoptera Mundi jest prowadzona w ramach mojego WOLNEGO CZASU. Hobbystycznie i bez żadnych profitów, powiem więcej - całkiem sporo mnie ona kosztuje. Poza stroną mam rodzinę, pracę i masę innych problemów, o których wie tylko niewielka garstka najbliższych znajomych. Nie jestem w stanie poświecić Wam tyle czasu i uwagi ile bym chciał. Oczekiwałbym raczej większego zaangażowania z Waszej strony - właśnie podsyłania brakujących fotek czy choćby identyfikacji zdjęć niezidentyfikowanych. Zadałem sobie kiedyś trochę trudu i policzyłem ile osób z Polski pomogło mi kiedykolwiek w identyfikacji takich zdjęć. Wiecie ile? 5 - słownie PIĘĆ...
Najgorzej, że wszystko robię sam i jak kiedyś nie daj Boże zejdę na zawał albo auto mnie przejedzie na pasach - wszystko pójdzie w diabły...
Ktoś byłby chętny na ewentualnego admina zapasowego? :?:
Awatar użytkownika
Delog
Posty: 703
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 15:34
UTM: CA56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Delog »

Krzysiek Jonko pisze:Strona z założenia na charakter projektu zbiorowego, w którym to użytkownicy przysyłają zdjęcia do serwisu...
Dziękuję za wyjaśnienie.
Zbliża się weekend, wtedy znajdę więcej czasu i poznam projekt jako użytkownik.
Awatar użytkownika
MieśKa
Posty: 40
Rejestracja: sobota, 22 września 2018, 22:16
Gender: women
UTM: WA60
Lokalizacja: Pomorze środkowe

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: MieśKa »

Mi brakuje na stronie przy przeszukiwaniu gatunków jeszcze jednej opcji :)
Załączniki
1.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (65.55 KiB)
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 września 2016, 18:36
UTM: DC47
Podziękował(-a): 2 times

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: konrad »

Z góry sorry jeżeli w złym miejscu piszę lub podobna propozycja już padła.
Otóż, to czego mi osobiście brakuje korzystając ze strony, to brak możliwości wyboru kraju z dowolnego kontynentu będąc w widoku miniatur (obojętnie na którym poziomie - rodzina, gatunek czy inny).
Przykładowo, przeglądam sobie rusałkowate Polski i nagle chciałbym zobaczyć gatunki z "juesej". Żeby to zrobić, muszę kliknąć na "Zmień kraj", potem wybrać kontynent, państwo i znowu na miniaturki. Czy nie dałoby się zrobić tak, żeby będąc w miniaturkach, można było wybrać kraj z dowolnego kontynentu?
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Marek Hołowiński »

Przecież możesz... W ustawieniach zaznaczasz "domyślny obszar" - świat, "domyślny kraj" - dowolnie, proponuję Polska. Potem - zapisz. Wybrany gatunek będzie z mapą świata, klikasz w granice kraju i masz.
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 września 2016, 18:36
UTM: DC47
Podziękował(-a): 2 times

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: konrad »

Ok, nie było pytania :ups:
boguo
Posty: 99
Rejestracja: środa, 8 lipca 2020, 22:10

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: boguo »

Potrzeba admina od strony wiedzy o motylach czy bardziej kogos z IT?
Moja wiedza o motylach jest dosyc srednia, co widać na https://www.inaturalist.org/observation ... fiable=any
Jednak zawodowo jestem informatykiem, co prawda bez zaplecza web devowego, ale obsługi mogę się nauczyć. Jakby był Pan zainteresowany, to zapraszam do kontaktu na priv.
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 września 2016, 18:36
UTM: DC47
Podziękował(-a): 2 times

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: konrad »

Marek Hołowiński pisze:Przecież możesz... W ustawieniach zaznaczasz "domyślny obszar" - świat, "domyślny kraj" - dowolnie, proponuję Polska. Potem - zapisz. Wybrany gatunek będzie z mapą świata, klikasz w granice kraju i masz.
Wtedy już mi się nie chciało pisać, ale ta opcja niestety nie działa jak powinna. Przez jakiś czas po zapisaniu jest ok, ale później powraca do domyślnych ustawień, czyli Europa->Polska.
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Przestrojnik »

Krzysiek Jonko pisze:Strona z założenia na charakter projektu zbiorowego, w którym to użytkownicy przysyłają zdjęcia do serwisu. Kiedyś w bardzo zamierzchłej przeszłości znajdywałem czas na "pozyskiwanie" brakujących zdjęć. Dziś po prostu nie ma na to czasu - może na emeryturze będzie z tym lepiej ale patrząc na to jak nasz wspaniały rząd trwoni pieniądze na prawo i lewo nie mam żadnej pewności, że doczekam się jakiejkolwiek emerytury  :smiech:
Wracając do meritum - to od Was, użytkowników strony zależy jakość dokumentacji fotograficznej. ja robię tylko "czarną robotę"...
Zdjęcia umieszczone na tym forum czy w jakimkolwiek innym serwisie są dla mnie bezużyteczne ponieważ wymagam formalnej zgody autora na wykorzystanie jego zdjęć: taka osoba musi się zarejestrować w serwisie i w trakcie rejestracji wyrazić zgodę na wykorzystanie własnych zdjęć.
Niestety od dłuższego czasu zauważam dość niepokojący trend - pojawia się coraz więcej żądań ze strony użytkowników - a to, że aktualizacje za rzadko, a to że nie zamieściłem wysłanego zdjęcia X, a to że taka a taka podstrona mu się nie podoba i powinna wyglądać inaczej itd. itp. Parę osób nawet śmiertelnie się na mnie obraziło żądając usunięcia konta i wszelkich wysłanych wcześniej zdjęć.
Będę powtarzał do znudzenia - może w końcu dotrze do większego grona osób: strona Lepidoptera Mundi jest prowadzona w ramach mojego WOLNEGO CZASU. Hobbystycznie i bez żadnych profitów, powiem więcej - całkiem sporo mnie ona kosztuje. Poza stroną mam rodzinę, pracę i masę innych problemów, o których wie tylko niewielka garstka najbliższych znajomych. Nie jestem w stanie poświecić Wam tyle czasu i uwagi ile bym chciał. Oczekiwałbym raczej większego zaangażowania z Waszej strony - właśnie podsyłania brakujących fotek czy choćby identyfikacji zdjęć niezidentyfikowanych. Zadałem sobie kiedyś trochę trudu i policzyłem ile osób z Polski pomogło mi kiedykolwiek w identyfikacji takich zdjęć. Wiecie ile? 5 - słownie PIĘĆ...
Najgorzej, że wszystko robię sam i jak kiedyś nie daj Boże zejdę na zawał albo auto mnie przejedzie na pasach - wszystko pójdzie w diabły...
Ktoś byłby chętny na ewentualnego admina zapasowego? :?:

Hej,

Twoja strona jest po prostu MEGA! i bije na głowę inne strony o motylach :) W szoku jestem że to prowadzi 1 osoba i ogarnia wszystko. Nie myślałeś aby poszukać kogoś zwyczajnie do pomocy ? Nie mówię aby przerzucać własność na tę osobę, ale dobrać 2, może 3 zaufane osoby w formie moderatorów. Jestem pewny że znalazła by się taka ilość zapaleńców. Podejrzewam też, że nikt by nie miał nic przeciwko małych reklam na bokach (nieinwazyjnych), a częściowo może byłoby w wstanie pokryć jakąś cześć kosztów jakie generuje strona.
MarSos99
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2022, 11:18
UTM: FD05
Specjalność: Carabidae
profil zainteresowan: siatkowka
Lokalizacja: Szepietowo/Warszawa

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: MarSos99 »

Cześć,
z mojej perspektywy użytkowania aplikacji powinna być możliwość wyszukiwania kwadratu UTM na mapie, poprzez wpisanie go w pole, a nie manualne klikanie po mapie.
Można również dodać możliwość wpisania nazwy miejscowości, przez co automatycznie zostaniemy przeniesieni na dany UTM i umożliwi to podróż po jego "okolicach".
Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
Marek Wanat
Posty: 547
Rejestracja: piątek, 5 października 2007, 10:59
UTM: XS36
Specjalność: ryjkowce
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 1 time

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Marek Wanat »

Dla współrzędnych dziesiętnych to działa, co kiedyś z radością odkryłem i korzystam. Mało się znam na tych sprawach, ale domyślam się, że różnica między wskazaniem punktu określonego współrzędnymi xy, a jakiegoś obszaru (tu akurat 10x10 km) z nakładki na mapę pt. siatka UTM, jest pod względem technicznym co najmniej istotna. Może byśmy więc oszczędzili Krzysztofowi niektórych naszych zachcianek ;)
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: admin »

Krzysiek Jonko pisze: Ktoś byłby chętny na ewentualnego admina zapasowego? :?:
Zgłaszam się na ochotnika. I vice versa - też będę poszukiwał "zapasowych adminów" z kilku powodów. Trzeba zorganizować grupę osób chcących pracować na rzecz entomologii i przy okazji przekazywać umiejętności i wiedzę w administrowaniu serwisami. Niedługo o tym napiszę osobny wątek pod kątem tego Forum.
W każdym razie możesz na mnie liczyć.
Zdjęcia do identyfikacji https://lepidoptera.eu/galleryList/0/1
Można wrzucać na Forum pod dyskusję, ewentualnie niech Autorzy wrzucą do maszynki pod tytułem iNaturalist a na lepidoptera.eu dodadzą już ibserwacje jako oznaczone.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Przyszłość strony Lepidoptera Mundi - pytania do użytkowników

Post autor: Jacek Kurzawa »

Przestrojnik pisze:Hej,
... Podejrzewam też, że nikt by nie miał nic przeciwko  małych reklam na bokach (nieinwazyjnych), a częściowo może byłoby w wstanie pokryć jakąś cześć kosztów jakie generuje strona.
Chciałem uspokoić, że od kiedy lepidoptera.eu jest na serwerze TITTLE.pl, portal elpidoptera.eu nie generuje kosztów hostingu, ponieważ koszty zostały przejęte przeze mnie jako TITTLE.pl Jakoś nie przyszło nam do głowy poinformować o tym opinię publiczną, ale w sumie te koszty przeszły na mnie, z czego jestem prawdę mówiąc dumny :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „lepidoptera.eu”