www.lepidoptera.eu [2011]

Dział przeznaczony do komunikacji na temat strony lepidoptera.eu
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Dyskutować sobie możemy.
grzegorzb pisze:Absolutnie się Jacku nie mogę z Tobą zgodzić - zawsze idzie się od ogółu do szczegółu
Zobacz tu
https://www.google.pl/maps?source=tldsi&hl=pl wpisz np Konewka, chodzi o tą w okolicach Inowłodza. I zastanów się, co wybierałeś pierwsze: województwo czy lokalizację.
i tu
http://www.ksib.pl/szukacz/szukacz.php
Najpierw miejscowość, potem decyzja. Województwem interesujemy się pośrednio o ile zajdzie taka potrzeba, ale to też raczej regionem Polski niz województwem.

A więc najpierw lokalizacja, potem reszta.

Lokalizacja to punkt. I cała reszta to pochodne tej informacji (rekordu). I tu się nie da odwrócić "od ogólu do szczegółu".
Poza tym Grzegorzu, z podanych przeze mnie dwóch przykładów (tymi narzędziami się zwykle posługuję) upada Twoja definicja "ZAWSZE..", bo jak widać nie zawsze.

I jeszcze raz - wolałbym unikać wyboru województwa w pierwszej kolejności. Gdy znam miejscowość to .. znam miejscowość - UTM wyjdzie z tej informacji, województwo też, kraina i cała reszta informacji to są dodatki do tej pierwszej informacji - lokalizacja to punkt (a najlepsze są wspólrzędne). W GISie cała reszta informacji wynika z warstw, jakie sobie nałożymy: nr działki, oddział LP. nadleśnictwo, gmina.. itd... wszystko to może mnie interesować, ale nie musi. Województwo to mnie tak samo mało obchodzi. Rozumiem, że Krzysztof tak to zaprojektował, żeby baza szybko wybierała lokalizacje. Do baz danych trzeba mieć jakieś podejście, kazdy pomysł jest dobry o ile sięgo zrealizuje. Ale być może uzycie np GoogleMaps dałoby nieco zręczniejszy algorytm wyboru lokalizacji.
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Konto_usuniete »

Jacku pomieszaleś dokumentnie dwie rzeczy - pojęcie LOKALIZACJI które jest punktem jak sam piszesz i to jest OK z sposobem jej wprowadzania. Poza tym w sposób świadomy lub nie podajesz miejscowości o unikalnych nazwach - spróbuj tego samego z Nową Wsią...
Jacek Kurzawa pisze:I tu się nie da odwrócić "od ogólu do szczegółu".
ale co Ty chcesz odwracać??? rozmowa jest o sposobie wprowadzenie informacji o punkcie. A nie o tym czym jest lokalizacja sama w sobie. Definicja? bo użyłem słowa zawsze? bez przesady....Jacku powiem tak zacznij bywać częściej w terenie...wtedy wiele spraw teoretycznych zmieni się w praktykę....
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

grzegorzb pisze:rozmowa jest o sposobie wprowadzenie informacji o punkcie. A nie o tym czym jest lokalizacja sama w sobie.
Tu się rozmijamy. Lokalizacja to punkt w którym nastepuje obserwacja, nie nazwa miejscowości. Z tego wynika cała reszta.
grzegorzb pisze:Jacku powiem tak zacznij bywać częściej w terenie....
Grzegorz, Ty coś bierzesz? :laugh:

Grzegorz, ja napisałem, jak sobie wyobrażam wprowadzanie nazwy, jak ja to robię. W polach w których się wprowadza miejscowość jest koniecznośc wybrania województwa, mnie to czasami lekko utrudnia wprowadzanie. Nie chcę teraz dyskutować z Tobą, czy Ty się z tym zgadzasz czy nie bo to nie ma dla mnie kompletnie żadnego znaczenia.

Rozumiem, że Tobie wprowadzanie lokalizacji na lepidoptera.eu odpowiada i ja to akceptuję bez względu na to, czy ty tam dodajesz dane czy nie i ile bywasz w terenie.
Grzegorz, a czy Ty dodałeś kiedykolwiek rekord na lepidoptera.eu, bo nie widzę Ciebie wśród autorów?
https://www.lepidoptera.eu/ContributorList.php

Czy jesteś oponentem tak dla zasady, żeby poteoretyzować i tak mi od czasu do czasu dowalić takie niesmaczne kąski jak "pomieszaleś dokumentnie dwie rzeczy" "zacznij bywać w terenie" itp.

Lepiej byłoby, gdybys od razu napisał mi na priva, wyjaśnilibysmy sobie te kwestie a do Krzysztofa dotarł by jasny komunikat ode mnie.
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Konto_usuniete »

Jacek Kurzawa pisze: Lokalizacja to punkt
i tak i nie bo jak masz drzewo zasiedlone przez pachnicę to bedzie to punkt a jak masz łąkę po której lata telejus to będzie to poligon. Bo chyba nie będziesz podawał "punktów' z łąki tylko wkażesz łąkę jako lokalizację miesce występowania itp.
Jacek Kurzawa pisze:jak sobie wyobrażam wprowadzanie nazwy, jak ja to robię.
Jacek Kurzawa pisze:Na początek trzeba podać miejsce a to jest możliwe tylko po podaniu województwa. I to jest jakiś problem, bo napierw trzeba korzystać z zewnętrznych źródeł (np wikipedia) aby ustalić, w jakim województwie znajduje się dana lokalizacja.
Jacek Kurzawa pisze:Rekordy rzadko dodaję, może na to jest jakaś łatwiejsza procedura?
to tak tylko przypominająco.... :papa: :papa:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Nie rozumiem, co chcesz mi przypomniec, wyraźnie to napisałem przed chwilą. Masz tu jakąś interpretację do tego, czegoś nie wiesz? Dopytaj, wytłumaczę.
Rekordy dodaję rzadko, tylko kiedy uważam je za istotne. Jesli myslisz że ilość rekordów odpowiada moim wizytom w terenie to niestety nie. Czy rzeczywiście tak myslisz?

To jak z Twoim doświadczeniem z lepidoptera.eu?
Jacek Kurzawa pisze: Grzegorz, a czy Ty dodałeś kiedykolwiek rekord na lepidoptera.eu, bo nie widzę Ciebie wśród autorów?
https://www.lepidoptera.eu/ContributorList.php
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Konto_usuniete »

Jacek Kurzawa pisze:Rekordy dodaję rzadko, tylko kiedy uważam je za istotne
No właśnie więc jeśli dodajesz rzadko to nie wiem czy powinienieś się wypowiadać jak Ty byś ustawił wstawianie po siebie Moze zdaj sie na kogos kto wprowadza dziesiątki rekordów a nie udajesz eksperta....ps naprawde uwazasz ze strona lepidoptera.eu to jedyna zbierajaca rekordy???
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

grzegorzb pisze:
Jacek Kurzawa pisze:Rekordy dodaję rzadko, tylko kiedy uważam je za istotne
No właśnie więc jeśli dodajesz rzadko to nie wiem czy powinienieś się wypowiadać jak Ty byś ustawił wstawianie po siebie Moze zdaj sie na kogos kto wprowadza dziesiątki rekordów a nie udajesz eksperta....ps naprawde uwazasz ze strona lepidoptera.eu to jedyna zbierajaca rekordy???
Nie udaję eksperta, piszę to jako użytkownik, który ma jakiś pomysł na uproszczenie procedury dodawania rekordów.

Na pytanie " czy Ty dodałeś kiedykolwiek rekord na lepidoptera.eu, bo nie widzę Ciebie wśród autorów?
https://www.lepidoptera.eu/ContributorList.php"
odpowiadasz mi pytaniem: "naprawde uwazasz ze strona lepidoptera.eu to jedyna zbierajaca rekordy???
Nie uważam i nie rozumiem, skąd u Ciebie takie wnioski, przypuszczenia, z czego Ty to wyciągasz?
A na jakiej podstawie uważasz, że jeżdzę mało w teren?

A czy Ty mógłbyś odpowiedzieć prosto na moje pytanie - "czy dodałeś kiedykolwiek rekord na lepidoptera.eu"?
Jesli nie dodałeś nigdy tam rekordów to Twoje uwagi są raczej nie na miejscu.

Grzegorz, opanuj sie, czepiasz się dosłownie wszystkiego co napiszę i interpretujesz to w tak pokręcony sposób, wymyslasz jakieś historie, aby tylko mi dopiec. Lista Twoich insynuacji juz jest długa i z każdym Twoim postem się wydłuża:

"jak się wybierzesz raz do Kazimierza to zapamiętasz gdzie leży..." - byłem tu 20 razy (!) i wiem gdzie leży.
" powiem tak zacznij bywać częściej w terenie...." - z czego wynika To zdanie, jaką masz wiedzę na ten temat? (w sumie to podejrzewam, że w życiu nie byłeś tyle razy w terenie co ja!)
pomieszaleś dokumentnie dwie rzeczy - kolejna Twoja ocena, Ty to wiesz.... ? Ty po prostu nie rozumiesz o czym piszę a sam piszesz takie głupoty, że aż mi wstyd że ciągnę ten dialog z Tobą. Ani on na temat, ani miły.
Idę w teren - a propos wycieczek terenowych. Wieczorem przeczytam odpowiedzi na moje pytania. Spodziewam się jednak, że nie jestes w stanie odpowiedzieć na proste pytania, tak jak i do tej pory Ci się nie udało. A na prowadzenie nierzeczowej dyskusji szkoda mi czasu, dlatego raczej już na Twoje kolejne inwektywy nie odpowiem.
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Marek Hołowiński »

Jacku, linkowana przez Ciebie strona dotyczy autorów zdjęć.
Lista autorów obserwacji jest tu:
https://www.lepidoptera.eu/records2/Aut ... ear=0&ID=0
Możesz wybrać kraj i rok. Tu zaznaczone dla Polski, wszystkie lata od 2000 do 2017. Po zaznaczeniu nazwiska, wyświetlą się jego rekordy, wszystkie lub w wybranym roku.
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Konto_usuniete »

Jacku przestań się tak napinać i wyluzuj ...bo wychodzi że zaczynasz się zachowywać jak taki jeden z mokotowskiej - tylko co on wymysli to jest genialne i świetlane...
Jacek Kurzawa pisze:który ma jakiś pomysł na uproszczenie procedury dodawania rekordów.

Jak na osobę która przez 17 lat wprowadziła niecałe 50 rekordów...cóż... w tym kontekście rzeczywiście jestem od Ciebie gorszy o tą 50... :hp: :hp:
Przeczytaj spokojnie mój post - może jakaś melisa się przyda - pisałem "częściej" a nie że nie bywasz...cóż jak mawiają uderz w stół....
Sam czepiasz się jakiś wyrwanych z kontekstu słów usiłując za wszelką cenę udowodnić ze Ty genialnie coś wymyśliłeś - a tu masz ci los znów krytyka...
Tak więc reasumując w moim przekonaniu - a mam do tego prawo - Twój pomysł Jacku na "uproszczenie" wprowadzania danych jest niezbyt trafiony...
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Piątek Wojciech »

Marek Hołowiński pisze:https://www.lepidoptera.eu/records2/Aut ... ear=0&ID=0
Możesz wybrać kraj i rok. Tu zaznaczone dla Polski, wszystkie lata od 2000 do 2017. Po zaznaczeniu nazwiska, wyświetlą się jego rekordy, wszystkie lub w wybranym roku.
a istnieje możliwość zobaczenia gatunków stwierdzonych przez autora ?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Grzesiek, Ty nie wprowadzileś ani jednego rekordu, nie znasz tego mechanizmu, nigdy z niego nie korzystałeś. Zabierasz głos w sprawach, z którymi nie miałeś w życiu kontaktu.
Ponadto zarzucasz mi brak zrozumienia, bywanie zbyt mało w terenie i całą masę bzdur, którą wymyśliłeś na poczekaniu, aby tylko być "przeciw". Jesteś oponentem bez argumentów. Dyskusja z Tobą jest niemożliwa. Na początku wydawało mi się, że jest możliwa... i tu przyznaję się do błędu - nie powinienem próbować tłumaczyć Tobie tego, co jasno napisałem Krzyśkowi. I do niego należy decyzja, czy bedzie miał czas i chęć by się nad tym pochylicć czy nie. Tobie i tak jest to przecież wszystko jedno jaki tam jest i jaki będzie mechanizm wprowadzania lokalizacji. Z chęcią wysłuchałbym uwag osób ktore wprowadziły tu wiele rekordów, czy uważają ten pomysł za zasadny czy też nie. Przy czym jeszcze raz na zakonczenie - wypisuję moje pomysły "racjonalizatorskie", informacje od userów są zawsze dla webmasterów bardzo ważne. Moje uwagi są po to - z całą sympatią dla Krzyska - by ta strona była jeszcze lepsza.

Kolejne uwagi prześlę (o ile się pojawią) bezpośrednio na priva do autora strony, bo użeranie się na Forum przestało mnie już dawno bawić, teraz jest to tylko męczarnia. Z zażenowaniem obserwuję od dawna zachowania paru osób, ktore jesli coś piszą, to tylko po to, by wylać na kogoś wiadro pomyj. Coraz częsciej napisanie czegokolwiek kończy się atakiem kogoś, kto jakby tylko czekał, żeby się popisać. Dyskusji merytorycznych jest coraz mniej za to negatywów coraz więcej.
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Marek Hołowiński »

Piątek Wojciech pisze:
Marek Hołowiński pisze: https://www.lepidoptera.eu/records2/Aut ... ear=0&ID=0
Możesz wybrać kraj i rok. Tu zaznaczone dla Polski, wszystkie lata od 2000 do 2017. Po zaznaczeniu nazwiska, wyświetlą się jego rekordy, wszystkie lub w wybranym roku.
a istnieje możliwość zobaczenia gatunków stwierdzonych przez autora ?
Trzeba się trochę pobawić... Wybierz z listy gatunków makro, mikro lub wszystkie
Trzeba wejść w moduł obserwacji, tu lista obserwacji w przedziale czasu. Ustawić przedział czasu. Kliknąć w filtr -"lejek", wyświetlą się gatunki które w tym przedziale czasowym były obserwowane. Dalej możesz filtrować larwy/imago, rodziny i lokalizacje. Możesz wybrać interesującą Cię lokalizację i masz gatunki z tej miejscówki (najczęściej jest to jeden autor). W przedziale czasu można wybrać dowolny jeden dzień w latach 2000-2017.
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Marek Hołowiński »

Odnośnie wprowadzania lokalizacji warto wejść w panel "narzędzia", tu "mapa UTM". Można ją powiększyć i wybrać klikając myszką lokalizację. Patrz: https://www.lepidoptera.eu/records2/Map.php
Na kalkulatorze pojawi się proponowana lokalizacja (szer i dł geogr., UTM, woj, pow, miejscowość) gdzie miejscowość jest w tym przypadku Puławy. Możesz to uściślić, bo dla tych koordynatów najbliższą miejscowością jest Tomaszów, pow puławski, woj lubelskie.
Wystarczy abyś kliknął w ikonkę koperty w prawym dolnym rogu i w oknie wpisał tę miejscowość - i wysłał. Poczekasz i jak Krzysiek ją wprowadzi, dodasz swój rekord.
edit:
Niestety mapka wyświetla się ogólnie. Trzeba ją powiększyć, odnaleźć okolice Puław o lewej stronie Wisły, a tam omawiany Tomaszów.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Tą procedurę już znałem. Tylko że ona generuje robotę dla admina i co najgorsze niepotrzebnie. W przypadku, gdy nowo wprowadzana lokalizacja leży w miejscowości powoduje wysłanie do admina wiadomości z chęcią dodania nowej lokalizacji.

Pożytek z tej procedury (w sumie prostej) jest taki, że podpowiada ona przynależność do województwa a to rozwiązuje problem, który sygnalizowałem wcześniej. W takim razie ten "problem" jest w moim odczuciu rozwiązany, bo przy wprowadzaniu nowych lokalizacji wystarczy skorzystać z koperty, by dowiedzieć się, w jakim jesteśmy województwie. O to mi właśnie chodziło!

To jest to na co czekałem - opinia kogoś dobrze zorientowanego w działaniu tego portalu. Róznica do dyskusji z Grzegorzem jest diametralna. Dobrze, że ktoś tu jeszcze ma coś do powiedzenia pod wzgl merytorycznym. Dziękuję Marku!


PS. W tabelce jest "Region". Regionalizacja to raczej inna bajka, "lubelskie" wskazuje na to, że operujemy Województwami. A więc do drobnej poprawki - w tabelce zamiast "Region" powinno być "Województwo".
Załączniki
dodaj.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (171.95 KiB)
"Region" to województwo... ?
"Region" to województwo... ?
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (111.05 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Z tą mapką w tej procedurze jest jakiś błąd. Kliknięcie w Tomaszów Maz powoduje, że pole "REGION" jest puste. Lublin jest w lubelskim, Radom w mazowieckim a Tomaszów i okolice nie jest przyporządkowany do żadnego regionu. Z Łodzią jest ten sam problem. Wygląda na to, że łodzkie się nie odbija na mapie.

Tak sprawdziłem - region łodzki (czyli województwo łódzkie) nie odbija się na mapie. W sytuacji, gdy klikniemy w mapę punkt leżący w województwie lódzkim w tabelce bedzie puste pole.
Załączniki
brak_regionu.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (190.67 KiB)
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Marek Hołowiński »

Chyba nie bardzo rozumiem...

Jacku masz lokalizację "Kazimierz Dolny", nawet ulicę, a ponadto koordynaty szer i dł geograficzną. Co jeszcze Ci potrzeba?
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Marek Hołowiński »

Ok , napisaliśmy jednocześnie, nie zwróciłem na zasygnalizowany rzez Ciebie problem...
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Marek Hołowiński »

Jacku, pomimo wystarczy wpisać w okienko region - łódzkie, i podać miejscowość z mapki i wszystko pójdzie... To faktycznie jest jakiś błąd, ale do obejścia. Jak pewnie zauważyłeś Krzysiek proponuje nam nową wersję swojej strony... Tu się przyjrzyjmy wyszukajmy błędy i niech nam dalej służy do entomologicznych wojaży.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Marek Hołowiński pisze:Chyba nie bardzo rozumiem...

Jacku masz lokalizację "Kazimierz Dolny", nawet ulicę, a ponadto koordynaty szer i dł geograficzną. Co jeszcze Ci potrzeba?
A widzisz Marku, jak to jest, ja tu pracuję a część ludzi mysli że sobie robię jaja....

Dopiero jak zaczną mysleć, to zauważą.... ale to dotyka mniejszej częsci naszego społeczeństwa, niestety. Większość zadowala się hejtem i sensacją, częśc tylko wyczekuje skandalu i nic ponadto.... Jak się zorientują, że problem jest rzeczywiscie to będą niepocieszeni.
Malkontenci.... wiem, że jesteście i forum czytacie właśnie po to. Wiem to od wielu lat, ale przestało mi się podobać tolerowanie tej zajadliwości. Dlatego "Was wszystkich" serdecznie pozdrawiam!

Przyjaciele i prawidziwi entomolodzy mogą się czuć komfortowo, może wreszcie znajdzie się przestrzeń na merytoryczne dyskusje. Czas pokaże, sam jestem ciekaw, czym za 5 lat będzie forum - czy kopalnią wiedzy czy kopalnią taniej sensacji.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Marek Hołowiński pisze:Jacku, pomimo wystarczy wpisać w okienko region - łódzkie, i podać miejscowość z mapki i wszystko pójdzie...
No ale to trzeba wiedzieć, że w jakim województwie leży miejscowość a ja chciałbym się tego dowiedzieć klikając w mapke. W procedurze z mapką chodzi o to, ze zaznaczamy punkt i do tabelki wskakuje województwo. Akurat w łodzkim to nie wskakuje.


W nowej wersji strony działa to rewelacyjnie - własnie tak jak potrzeba. Po kliknięciu w mapę pojawia się od razu z prawej strony informacja o województwie. A REGION nazywa się "województwo łódzkie" (bo strona obsługuje przecież całą Europę). Brawo! :bravo:
Załączniki
nowe wersja_region.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (495.28 KiB)
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Marek Hołowiński »

Jacek Kurzawa pisze:
Marek Hołowiński pisze:Jacku, pomimo wystarczy wpisać w okienko region - łódzkie, i podać miejscowość z mapki i wszystko pójdzie...
No  ale to trzeba wiedzieć, że w jakim województwie leży miejscowość a ja chciałbym się tego dowiedzieć klikając w mapke. W procedurze z mapką chodzi o to, ze zaznaczamy punkt i do tabelki wskakuje województwo. Akurat w łodzkim to nie wskakuje.
Na mapce są zaznaczone granice województw
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

I to z napisami, więc widać, szczególnie na granicach województw! Wygląda więc na to, że wykorzystanie patentu z kopertą lub poszukanie na mapie granicy województw rozwiązuje problem nieznajomości województwa. Wystarczyło tylko spytać i doczekać się odpowiedzi. :birra:

----------------------------
Mój Ojciec zwykł mawiać (mówił mi to tysiąc razy): "Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi".
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Jacek Kurzawa pisze:Kolejna sprawa to dodawanie obserwacji. Na początek trzeba podać miejsce a to jest możliwe tylko po podaniu województwa. I to jest jakiś problem, bo napierw trzeba korzystać z zewnętrznych źródeł (np wikipedia) aby ustalić, w jakim województwie znajduje się dana lokalizacja.

Rekordy rzadko dodaję, może na to jest jakaś łatwiejsza procedura?
Nie zdawałem sobie sprawy pisząc tego posta (26 godzin temu!), że jest już przygotowana nowa wersja strony lepidoptera.eu która w doskonały sposób rozwiązuje te własnie problemy! Wielkie brawa, Krzysztof! Uprzedziłeś moje zgłoszenie.
Teraz wystarczy wpisać fragment nazwy gatunku (np megera) i nazwy miejscowości i już jestesmy tam gdzie trzeba! Po prostu - super!!!

To bedzie skutkowało większą popularnością tego portalu, bo dodawanie rekordów zostaje zredukowane do niezbędnego minimum a obsługa strony stała się jeszcze łatwiejsza i bardziej intuicyjna.
Załączniki
W nowej wersji strony
W nowej wersji strony
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (42.54 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Jacek Kurzawa pisze:Chciałem wprowadzić obserwacje z 1982 roku, jednak z listy rozwijanej można tylko od 2002.
W nowej wersji strony - ZROBIONE.
Jacek Kurzawa pisze:I mam jeszcze jeden "pomysł racjonalizatorski" - nowa opcja z mozliwością przeglądania obserwacji wg miesiąca, po to by móc wychwycić fenologię danego gatunku na przestrzeni wszystkich lat, np. "Papilio machaon, wrzesień, wszystkie obserwacje".
W nowej wersji filtrowanie jest znacznie poprawione. Na filtrowanie wg miesięcy bedzie trzeba jednak poczekać. Wierzę, bo widzę, ze ten mechanizm taką mozliwość posiada :okok:
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Konto_usuniete »

Jacek Kurzawa pisze:Grzesiek, Ty nie wprowadziłeś ani jednego rekordu, nie znasz tego mechanizmu, nigdy z niego nie korzystałeś. Zabierasz głos w sprawach, z którymi nie miałeś w życiu kontaktu.
no i co ??? A jaki jest wyznacznik ilości wprowadzanych rekordów do tej konkretnej bazy żeby się można się wypowiedzieć? Tyle co Ty? mniej ?więcej? Poza tym jak widzę bardzo dobrze znasz moje życie skoro autokratycznie wiesz i stwierdzasz z czym w życiu miałem do czynienia a z czym nie....
No chyba to lepsze niż w Twoim przypadku - wprowadzić 49 rekordów przez 17 lat i rżnąć eksperta. Uważasz że mechanizm wprowadzania rekordów do bazy danych Krzyśka jest unikalny i niepowtarzalny? Ze inne bazy działają inaczej?? Naprawdę tak myślisz??? Raczej Jacku PANICZNIE boisz się jakikolwiek krytyki pod swoim adresem i na każdą sugestię czy uwagę ze możesz nie mieć racji reagujesz jak byk na płachtę...
A o tym że jest szykowana nowa wersja strony większość wiedziała już dawno...była nawet prezentacja.....No jaka szkoda, że Ty dowiedziałeś się ostatni....
Jacek Kurzawa pisze:Malkontenci.... wiem, że jesteście i forum czytacie właśnie po to
Ta..... :bit: :bit:
Paweł Walkiewicz
Posty: 488
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2009, 11:01
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Paweł Walkiewicz »

Marek Hołowiński pisze:Możesz wybrać interesującą Cię lokalizację i masz gatunki z tej miejscówki (najczęściej jest to jeden autor). W przedziale czasu można wybrać dowolny jeden dzień w latach 2000-2017.
Jednak pewności kto jest autorem nie będzie. Na postawione przez Wojtka pytanie należałoby odpowiedzieć, że po prostu się nie da.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: PawełB »

Stwierdzam ze nasz biskup idzie w stronę prymasa. staje się bardzo autokratyczny :-)
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Piątek Wojciech »

grzegorzb pisze:Ta..... :bit: :bit:
nie tak szybko...
za chwilę,zapewne po pocięciu ,szukaj postu w heide park
posiedziałem trochę na nad postami admina od początku forum i wnioski:
1 największym malkontentem jest Jacek Kurzawa, nie ma wątku czy postu,żeby nie skrytykował i nie robił elaboratu na dany temat
2 admin ma zawsze rację na każdy temat i ma prawo do ostatniego postu, kończącego wszelkie dywagacje
3 w razie wątpliwości patrz 1 i 2
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Piątek Wojciech pisze: nie tak szybko...
za chwilę,zapewne po pocięciu ,szukaj postu w heide park
posiedziałem trochę na nad postami admina od początku forum i wnioski:
1 największym malkontentem jest Jacek Kurzawa, nie ma wątku czy postu,żeby nie skrytykował i nie robił elaboratu na dany temat
2 admin ma zawsze rację na każdy temat i ma prawo do ostatniego postu, kończącego wszelkie dywagacje
3 w razie wątpliwości patrz 1 i 2
Generalnie z autorami paszkwili się nie dyskutuje....
Usiądź nad swoimi postami, może coś zauważysz. Ostatnio ciąłem wątek po Twoich aroganckich wpisach, którymi zarzynałeś wątek o Saphanusie:
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?p=246286#p246286
Ostatnim postem jest Twoj post. Wyzwałeś innego Forumowicza "ignorancie". I ja to pamiętam.

Tym razem elaboratu nie będzie, bo nie zamierzam z Tobą dyskutować, chcę tylko pokazać, gdzie leży prawda z Twojego postu. Wtedy miałeś fatalny nastrój i wtedy myslałem, że po kilku dniach przejdzie Ci to malkontenctwo. Jak widać nie przeszło.

Patrząc na Twoj ostatni post aż się prosi, aby też (!) pociąć, to jest nie tylko nie na temat lepidotera.eu ale też nieładne. Po raz kolejny wszedłeś do wątku ze swoimi problemami.

Twój post nie podnosi wartości wpisów tego forum, a jest kolejnym, który ten poziom obniża. Życzyłbym sobie nie czytywać na Forum takich postów jak ten Twój.
Mógłbyś coś zrobić dla mnie i dla Forum? Nie wylewaj tutaj swoich żali, pisz merytorycznie.
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Piątek Wojciech »

Piątek Wojciech pisze:Ostatnim postem jest Twoj post. Wyzwałeś innego Forumowicza "ignorancie". I ja to pamiętam.

Tym razem elaboratu nie będzie, bo nie zamierzam z Tobą dyskutować, chcę tylko pokazać, gdzie leży prawda z Twojego postu. Wtedy miałeś fatalny nastrój i wtedy myslałem, że po kilku dniach przejdzie Ci to malkontenctwo. Jak widać nie przeszło.

Patrząc na Twoj ostatni post aż się prosi, aby też (!) pociąć, to jest nie tylko nie na temat lepidotera.eu ale też nieładne. Po raz kolejny wszedłeś do wątku ze swoimi problemami.

Twój post nie podnosi wartości wpisów tego forum, a jest kolejnym, który ten poziom obniża. Życzyłbym sobie nie czytywać na Forum takich postów jak ten Twój.
Mógłbyś coś zrobić dla mnie i dla Forum? Nie wylewaj tutaj swoich żali, pisz merytorycznie.
co Ty nie powiesz Jacku...? Twój post potwierdza, zaznaczam to moje zdanie ,a nie całego forum ,to co powyższe,źle reagujesz na krytykę swojej osoby i inny punkt widzenia, ma być po Twojemu, kto ma odmienne zdanie -ten się naraża na krytykę z Twojej strony. :papa:
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: www.lepidoptera.eu

Post autor: Marek Hołowiński »

Paweł Walkiewicz pisze:
Marek Hołowiński pisze:Możesz wybrać interesującą Cię lokalizację i masz gatunki z tej miejscówki (najczęściej jest to jeden autor). W przedziale czasu można wybrać dowolny jeden dzień w latach 2000-2017.
Jednak pewności kto jest autorem nie będzie. Na postawione przez Wojtka pytanie należałoby odpowiedzieć, że po prostu się nie da.
Nie zdradzę szczegółów, ale dla przykładu tak można znaleźć rekord ukryty:
https://www.lepidoptera.eu/records2/Act ... locID=5404
Tu dotyczy Euphydryas aurinia z 24 05 2014, Nowe Brusno FA66.

A rekordów dla poszczególnych autorów to faktycznie nie potrafię znaleźć. :wlosy:
ODPOWIEDZ

Wróć do „lepidoptera.eu”