Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Dział przeznaczony do komunikacji na temat strony lepidoptera.eu
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Post autor: Krzysiek Jonko »

W nocy udostępniłem kolejną aktualizację strony. Krótko co nowego:
  • - Dodałem nowe wersje językowe: Niemiecki (Walter Reis), Słowacki (Andrej Makara) oraz Turecki (Özgür Koçak).
  • - Dodałem ponad 900 miniaturek, ponad 300 zdjęć ilustrujących gatunki i ok. 80 zdjeć w galeriach,
  • - Dodano blisko 100 nowych gatunków, głównie z rodziny Pieridae,
  • - Poprawiłem wyszukiwarkę zaawansowaną, funkcję zmiany języka, autologowanie, ustawienia.
Bardzo proszę forumowiczów o pomoc w identyfikacji zdjęć niezidentyfikowanych :smiech:

Przy okazji muszę poruszyć bardzo ważny dla mnie wątek: bardzo wielu z Was nieprawidłowo korzysta z nowego modułu obserwacji. Wielokrotnie prosiłęm, żeby przed rozpoczęciem wprowadzania PRZECZYTAĆ instrukcję zamieszczoną na stronie. Osoby nie stosujące się do zasad opisanych w instrukcji będą czasowo banowane, w przypadku dalszego nie stosowania się do zasad będę odbierał takim osobom status obserwatora.

PS. Od uruchomienia nowej strony istnieje możliwość edycji pewnych tesktów jak np. opis gatunku, rozpiętość skrzydeł itp. Niestety z niezrozumiałych dla mnie względów NIKT z tej funkcji nie korzysta. Czy coś nie działa prawidłowo czy po prostu dotarcie do edycji jest takie nieintuicyjne? BTW: opisy gatunków można robić w dowolnym języku - niekoniecznie polskim. Przed edycją należy tylko wybrać właściwy język -np. angielski jeśli zmieniacie tekst angielski itd.
Awatar użytkownika
McGoris
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 7 stycznia 2018, 21:01
Lokalizacja: Podhale

Re: Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Post autor: McGoris »

Ja używam. Można np. odnaleźć gatunek po gąsienicy. Przydatne to jest.
Awatar użytkownika
Almandyn
Posty: 1383
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 09:48
Gender: women
Lokalizacja: Białystok

Re: Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Post autor: Almandyn »

Krzysztofie, po jakiego groma umieszczasz zdjęcia do identyfikacji???
Twoja strona jest w pełni profesjonalna, więc niech będą tam zamieszczane fotografie oznaczone w 100% albo wcale. Od oznaczania jest Forum i jeśli już bardzo Ci zależy na jakimś zdjęciu to je tu umieść.

Np takie kwiatki do identyfikacji : https://lepidoptera.eu/gallery/B000/PIC_B444.JPG z lokalizacji Grecja, Thessaloniki, 24.05.2014 z zapytaniem czy to ? Kretania pylaon ?

Wybacz bezpośredniość, ale szkoda mi Twego czasu i pracy. Podziwiam Cię, bo tak dużo zrobiłeś sam...

Pozdrawiam
Ala
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Aktualizacja Lepidoptera Mundi

Post autor: Krzysiek Jonko »

Przy okazji - przymierzam się do zamknięcia "starej" strony - czy ktoś jeszcze z niej korzysta?
Może jakieś argumenty, żeby jeszcze nie zamykać?...
ODPOWIEDZ

Wróć do „lepidoptera.eu”