Eremocoris fenestratus?

Pluskwiaki różnoskrzydłe, równoskrzydłe, cykady i in. - Hemiptera, Heteroptera, Homoptera
GeorgeJurek
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2021, 08:40
UTM: Luboń

Eremocoris fenestratus?

Post autor: GeorgeJurek »

Cześć, czy to możliwe, że mam na ogrodzie pokaźną ilość Eremocoris fenestratus? Niestety wychodzą tylko w nocy i nie mam możliwości zrobienia ładniejszego zdjęcia. Moja amatorska identyfikacja pasuje, ale gdybyście mogli potwierdzić/wyprowadzić mnie z błędu byłbym wdzięczny, szczególnie że nie widziałem, żeby był wykazywany z wielkopolski :mysl:.
Załączniki
Luboń Wielkopolska ogród 05.07.22
Luboń Wielkopolska ogród 05.07.22
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (381.97 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16266
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Eremocoris fenestratus?

Post autor: Aneta »

Z tego zdjęcia nie da sie zweryfikować, nie widać tu ani kolców na przednich udach, ani długości włosków na tylnych goleniach.
GeorgeJurek pisze:Niestety wychodzą tylko w nocy i nie mam możliwości zrobienia ładniejszego zdjęcia.
Masz; nawet jeśli nie ładniejszego, to przynajmniej wyraźniejszego i z widocznymi cechami. Łapiesz owada, pakujesz go na kilkanaście minut do lodówki (jeśli chcesz zwrócić żywego naturze) albo zamrażarki (jeżeli chcesz sfotografować detale martwego okazu) i strzelasz fotki w domowych warunkach.
GeorgeJurek
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2021, 08:40
UTM: Luboń

Re: Eremocoris fenestratus?

Post autor: GeorgeJurek »

Aneta pisze:Z tego zdjęcia nie da sie zweryfikować, nie widać tu ani kolców na przednich udach, ani długości włosków na tylnych goleniach.
GeorgeJurek pisze:Niestety wychodzą tylko w nocy i nie mam możliwości zrobienia ładniejszego zdjęcia.
Masz; nawet jeśli nie ładniejszego, to przynajmniej wyraźniejszego i z widocznymi cechami. Łapiesz owada, pakujesz go na kilkanaście minut do lodówki (jeśli chcesz zwrócić żywego naturze) albo zamrażarki (jeżeli chcesz sfotografować detale martwego okazu) i strzelasz fotki w domowych warunkach.
Okay, sam bym w życiu nie wpadł na władowanie owada do lodówki przed zdjęciem. Serdeczne dzięki! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pluskwiaki [FOTO-oznaczanie]”