[owady Romanowa] 2014.07.22-23 robocze podsumowanie

Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

[owady Romanowa] 2014.07.22-23 robocze podsumowanie

Post autor: Jacek Kalisiak »

Przedstawiam krótkie robocze podsumowanie Waszego wirtualnego uczestnictwa w świeceniu w Romanowie w nocy 22/23 lipca 2014 roku. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom za wirtualna obecność podczas świecenia i pomoc w oznaczaniu :brawo: :okok: :tak: .
Starałem się zrobić zdjęcie każdemu gatunkowi, który pojawił się na ekranie. Ponieważ nie zdejmowałem okazów z ekranu, to niektóre gatunki (okazy) fotografowałem wielokrotnie, a kilka zapewne pominąłem lub mi uciekły :rotfl: . Oznaczyliście w sposób pewny 82 gatunki motyli, a około 20-stu gatunków nie dało się dotąd oznaczyć do gatunku. Uważam, ze to dobry wynik. Ja będę się starał robić lepsze zdjęcia, a że celem jest wykazanie jak największej liczby gatunków, a nie oznaczenie wszystkich sfotografowanych okazów, to liczę, że część z nieoznaczonych gatunków pojawi się na liście przy okazji innego świecenia.

Łącznie z dwóch świeceń jakie zaprezentowałem (2014.07.22-23 i 2014.08.29-30) dzięki waszemu wirtualnemu uczestnictwu w tych świeceniach zostało wykazanych w sposób pewny 116 gatunków motyli.
Bardzo dziękuję za oznaczenie forumowiczom: Larysz, Almandyn, Aneta, Antek Kwiczala, Bartek Pacuk, brat, Marek Hołowiński :brawo: :brawo: :brawo:

W załączony zestawieniu są podane namiary na nie oznaczone okazy, może ktoś jeszcze się skusi na uzupełnienie :smiech: Chętnie odpowiem na wszelkie pytania lub propozycje.
Zapraszam do wirtualnego uczestnictwa w innych świeceniach w Romanowie i jeszcze raz dziękuję za życzliwa pomoc.
Załączniki
Oznaczenia na podstawie zdjęć ze świecenia w Romanowie w nocy 22-23.07.2014.pdf
(296.63 KiB) Pobrany 13 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Owady Romanowa”