[owady Romanowa] - Czy warto?

Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

[owady Romanowa] - Czy warto?

Post autor: Jacek Kalisiak »

Z roku na rok coraz więcej dni spędzam na działce we wsi Romanów. Ta ucieczka z miasta bardzo mi służy..., cisza, spokój, zieleń wokół! Ale ciągnie wilka do lasu, a nie jest to ani Białowieża, ani Bieszczady, ani nawet... kawałka naturalnego środowiska. Ale, że owady są wszędzie, to podczas spacerów zacząłem rejestrować sobie, co też tu żyje. I tak po troszeczku powstał pomysł, żeby tak jak inny "pstrykacze", poprzez rejestrację na zdjęciach spróbować zbudować listę występujących tu owadów. Będę się posiłkował różnymi metodami, ale głównie fotografią ( za wyjątkiem chrząszczy ...). No i będę prosił was o pomoc w oznaczeniu tych owadów na podstawie zdjęć. Może przy okazji nauczę się robić trochę lepsze zdjęcia :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Liczę na wyrozumiałość :tak: A jak macie jakieś uwagi lub pytania... to dawajcie :tak:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: [owady Romanowa] - Czy warto?

Post autor: Rafał Celadyn »

...życzę wytrwałości :ok: , na pewno znajdziesz coś ciekawego ,bo każde miejsce ma "swojego rzadziola" i jak Twoi wielcy poprzednicy(rysiaty i inni :mrgreen: ) również trafisz na coś ciekawego i niepowtarzalnego ,czego Tobie i sobie życzę! :ok:
:birra:
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: [owady Romanowa] - Czy warto?

Post autor: Rafał Celadyn »

...no i mam nadzieję ,że nie zaniżysz zbytnio poziomu forum swoja inicjatywą ! :rotfl:
żarcik sytuacyjny ;-)
:papa:
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: [owady Romanowa] - Czy warto?

Post autor: Jacek Kalisiak »

W tym roku zaliczyłem coś takiego viewtopic.php?p=192837#p192837 , ale tak naprawdę nie chodzi o "rzadziole", tylko o poznanie tego co dzieje się w owadach tuż obok mnie :tak: Kolekcja porównawcza, ulubiona grupa którą poznajemy dokładniej to zupełnie inne tematy. Myślę, że lepszym wyjściem od biegania z aparatem to tu to tam, byłoby skupienie się na konkretnym, stosunkowo niedużym terenie, np. okolicy najbliższej miejsca zamieszkania.
że nie zaniżysz zbytnio poziomu forum swoja inicjatywą
Tego się obawiam najbardziej :hahaha:
:papa:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: [owady Romanowa] - Czy warto?

Post autor: Rafał Celadyn »

Jacek Kalisiak pisze:Tego się obawiam najbardziej  
..nooooo ,przecież jak jeden z Mod-Terminatorów ( model GREG-MT2014 :mrgreen:) ruszy w plener i nie daj bóg zauważy cię radośnie hasającego z aparatem, po swojej działce i uprawiającego pseudo-naukę ,to na przejściu przez siatkę i powtórnym połączeniu duszy z ciałem się nie obejdzie-bądź pewien! :P
baaa ...spodziewam się najgorszego :hahaha:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=Djj7jW6ny2M
:papa:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Owady Romanowa”