modliszki

Modliszki
DOminika1250
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2010, 21:55
Gender: women
Lokalizacja: Niemcy

modliszki

Post autor: DOminika1250 »

czy w rejonie Baden-Wurttemberg w niemczech( rejon stuttgartu) mozna gdzie sznalezc modliszki? one tam w ogole sa? narazie a lakach widzialam tylko pasikoniki i mase konikow polnych.. i motyle i chrzaszcze ale modliszek nie. widzial tam ktos modliszki? i jeszcze jedno pytanie... przy okazji.... wie ktos czemu populacja rusalki pawik wlasnie w tych rejonak zmalala duzo? od zimy tylko 1 motyla widzialam ( zlapalam).. bielinkow miliony innych tez.. nawet pa zeglarke byl.. a rusalki nie bylo.. tylko 1 sztuka.. cos je wylapalo czy co?
Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Re: modliszki

Post autor: Łukasz »

Pawiki na pewno zobaczysz za 2-3 tygodnie - w tej chwili są gąsienicami i szybko rosną. Wiosną musiałaś przeoczyć motyle :) Poza tym, żeby zobaczyć inne gatunki, czasem trzeba się trochę nachodzić i poodwiedzać różne łąki, leśne drogi i polany... W ogródku bywają zwykle tylko te najczęstsze gatunki.
DOminika1250
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2010, 21:55
Gender: women
Lokalizacja: Niemcy

Re: modliszki

Post autor: DOminika1250 »

nie moglam przeoczyc... tuz gdy bylo 15 stopni.. lazilam po lakach i szukalam czegos do zlapania.... prawie codziennie :( az mnie wkurzalo ze nic nie fruwa xD). a co z modlszkami? lazilam o kazdej porze po lakach.. nawet po 1.5 m tarwie i pusto. sa tam modliszki w ogole???
Awatar użytkownika
Pramczas
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 12 czerwca 2010, 13:02

Re: modliszki

Post autor: Pramczas »

Mantis religiosa religiosa występuje w środkowej i południowej Europie, ale wątpię, że na tym terenie zobaczysz jakąkolwiek religiosę, poza tym są one objęte ochroną gatunkową. Myślę, że masz szanse zobaczyć modliszki na giełdach terrarystycznych, np: w miejscowości Hamm (albo dziesiątkach innych niemieckich giełd) ;)
komar2002
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 12:38

Re: modliszki

Post autor: komar2002 »

Ja modliszki kupuje na allegro. A co do rusałek to jedną widziałem na boisku. :)
Janusz S.
Posty: 402
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:37

Re: modliszki

Post autor: Janusz S. »

Trochę czasu spędziłem w tamtym landzie.W okolicy Stuttgartu,Ludwigsburgu-"plaża".
Lecz w Badenii widziłem ciekawe tereny pod względem przyrodniczym.
Janusz S.
Posty: 402
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:37

Re: modliszki

Post autor: Janusz S. »

Odnośnie modliszki-najlepiej niemiecka Checklist /publikacje,internet/,jest dobra i aktualna.
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Re: modliszki

Post autor: SiejeOwies »

Na Podlasiu pawiki latają już od tygodnia więc myślę, że w Niemczech też już powinny.
DOminika1250
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2010, 21:55
Gender: women
Lokalizacja: Niemcy

Re: modliszki

Post autor: DOminika1250 »

.. ok popatrze. dzisiaj nei bylo motylka :( 1 tylko widzialam
ODPOWIEDZ

Wróć do „MANTODEA”