Poszukuję literatury dot. Drawieńskiego PN

Dział dla ogłoszeń o poszukiwanej literaturze
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Poszukuję literatury dot. Drawieńskiego PN

Post autor: Radek W. »

Witam,

poszukuję literatury dotyczącej owadów Drawieńskiego PN. Poszperałem w sieci, ale nie ma tego zbyt wiele. Być może posiada ktoś:

Zieliński S. 2001. Wstępna analiza fauny kózkowatych (Coleoptera: Cerambycidae) Drawieńskiego Parku Narodowego. Przegl. Przyr., 1-2: 39-60.

Za tą i inne prace będę bardzo wdzięczny. Głównie zależy mi na chrząszczach, ale inne grupy też będą mile widziane.

Pozdrawiam serdecznie,
R.W.
Awatar użytkownika
Piotr Tykarski
Posty: 371
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 01:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poszukuję literatury dot. Drawieńskiego PN

Post autor: Piotr Tykarski »

Na razie mogę zaproponować tylko wyszukiwanie nieco naokoło, poprzez gis.biomap.pl. Kliknięcie w mapę umożliwia przegląd danych powiązanych na poziomie kwadratu UTM. Czyli trzeba "oblklikać" kwadraty UTM Drawieńskiego PN.

Oczywiście kompletność danych to osobna sprawa, ale zwykle coś się znajdzie...

Planuję umożliwić analogiczne wyszukiwanie w trybie tekstowym poprzez tekstową przeglądarkę Mapy Bioróżnorodności. Wtedy ten sam efekt będzie można osiągnąć przez wybór DPN i powiązanych publikacji.

Można jeszcze próbować sprawdzać to samo poprzez wyszukiwanie Te dwa ostatnie sposoby mogą dawać mniej wyników niż kliknięcie w mapę interaktywną.
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Re: Poszukuję literatury dot. Drawieńskiego PN

Post autor: Radek W. »

Ta metoda z mapą całkiem sprawna. Mimo wszystko gdyby ktoś posiadał prace dot. tematu to będę wdzięczny za udostępnienie.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
R.W.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - POSZUKUJĘ”